• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Вектори за сток сайтове

Ключови думи за тази тема
Вектори за сток сайтове Вектори за сток сайтове сайтовете снимане снимане иначе пък иначе искам нищо помощ имаш неща нямам нямам хора различни

Вектори за сток сайтове

Мнениеот takotokemo » 28 Март 2015, 13:08

Здравейте, надявам се да не досаждам с въпроса си. Искам да се занимавам с изработка на авторски векторни графики и да ги продавам на сток сайтове. Какво е нужно да прочета по въпроса относно тези сайтове, разбрах, че се сключва договор(какво представлява този договор и може ли да работя на договор към дадена фирма и в същото време да съм на договор къ дадени сайтове).За да има договор, значи всичко ще е законно нали, накрая ще ми се праща и данъчна декларация, която аз ще трябва да нося в НАП предполагам, пак казвам не съм много запознат :) .
Аз имам един стар компютър, който става за Фотошоп CS3, ще ми свърши ли работа за целта ми?
Имам желание да се занимавам с вектори, аз така или иначе нямам фотоапарат за да се занимавам със снимане, не зная добре ли се продават векторите?
Аватар
takotokemo
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Въпрос от новак в тази област

Мнениеот maggee » 29 Март 2015, 18:15

Не се сключва договор. Ако искаш да качваш векторите си в различни сток банки просто не трябва да ги качваш като ексклузивни. Ако в даден сток сайт качиш изображение като ексклузив, просто не можеш да го качваш в други сток сайтове, но пък може да ъплоудваш останалите си вектори. В айсток не може да качваш отделни изображения като ексклузив. Можеш да работиш изцяло ексклузивно за тях и да не качваш другаде или просото да не работиш ексклузивно за тях. В останалите сток сайтове мажеш да избираш дали да работиш изцяло ексклузивно за тях или да качваш само отделни изображения като ексклузив (примерно тези, които не са ти одобрили в другите сайтове).

Продавайки в сток сайтовете не си на трудов договор към тях. Попълват се Данъчни формуляри, за да ти одържат данък съответващ на международните спогодби, а не максималния. В началото на всяка година получаваш нещо като Служебна бележка за доходите си от съответната сток банка и удържания данък. Тук си подаваш Данъчна декларация като декларираш доходите си по трудово праотношение или там каквито доходи имаш и тези от сток сайтовете също и ако има нужда доплащаш.

Аз имам един стар компютър, който става за Фотошоп CS3, ще ми свърши ли работа за целта ми?

Ако ти е удобно да работиш с този компютър, нищо не пречи да си работиш на него.

Имам желание да се занимавам с вектори, аз така или иначе нямам фотоапарат за да се занимавам със снимане, не зная добре ли се продават векторите?

По принцип се продават. Зависили дали качваш неща, които биха се търсили. Има хора, които качват изцяло вектори и печелят добре. Разгледай какво се търси из сайтовете и ще се ориентираш върху какво да работи. Това не пречи ако имаш вече направини илюстрации да ги качиш за продажба, така може да получат някоя продажба, а стоейки на компютъра или някой диск никй няма да разбере за съществуването им и още по малко да ги купи.
Ключовите думи са много важни. Заглавието и описанието също не са за подценяване.
Успех!
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на maggee за отговора: zak

Re: Въпрос от новак в тази област

Мнениеот takotokemo » 29 Март 2015, 20:45

Безценна помощ, много благодаря за съдействието !!!
Аватар
takotokemo
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Сток сайтове