• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

iStock регистрация, тест и контролен панел

Ключови думи за тази тема
iStock регистрация, тест и контролен панел Re: iStock регистрация, тест и контролен панел добър istock istock istock istock istock istock istock istock istock istock istock istock istock istock

Re: iStock регистрация, тест и контролен панел

Мнениеот Ulver » 29 Март 2014, 16:21

В iStock и аз получавам отчета си като брой продажби с ден закъснение,и си проверявам в сайта,защото те не пращат имейл за продаден файл.Но парите тогава се увеличиха на 4 стъпки за около 2 часа и затова се изненадах и помислих,че е чрез посреднически сайт. Не ми отчете продажби обаче. В Dreamstime имам 2 продажби,и бяха 0.68 цента, след което след 2 дни паднаха на 0.59. Проверих и видях ,че едната снимка която беше купена за 33 цента, сега е с цена 0.24, сякаш е върната и купена по-евтино :conf .
А тези "удръжки" от банката имат ли право да ги правят при теб,след като са признали,че грешката с надплащането е тяхна?
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 29 Март 2014, 22:05

Ми явно няма какво да ги спре :)
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Donsky » 04 Юни 2014, 23:00

Мда, IStock здраво продават чрез партньорските си програми. С малки суми, но редовно. Кофтито е, че данните постъпват наведнъж в края на месеца за предишния месец. Тъпо! :sad

Един друг въпрос - в IS имат ли данъчна декларация, като например, W-8BEN във Фотолия? Порових по линковете им, ама не можах да открия, а нямам спомен да съм попълвал при регистрацията. :conf
Аватар
Donsky
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 05 Юни 2014, 11:24

Да и аз не открих и нямам спомен да съм попълвал. Те са канадци и не знам как стоят там нещата. Може да нямат такъв данък или автоматично да се удържа. Нямам идея как стоят нещата.
Като цяло обаче гледайки си статистиката приходите ми от там са спаднали спрямо другите сайтове. Спаднали са и спрямо предходните години и вместо да се покачват драстично слизат надолу. Това ме навежда на мисълта че явно пазарният им дял спада и водял лоша политика.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот ba11istic » 27 Ноемв. 2014, 12:43

Някой има ли идея как може да е реално това ???? как за толкова кратко време може да има толкова дърпания

Аватар
ba11istic
Напреднал
Напреднал|Напреднал|Напреднала

Препоръчваме ви

Мнениеот pero » 27 Ноемв. 2014, 17:36

Нещо не се връзва. На профила на потребителя пише че има Files: 64446 и Downloads: >1500000 :rock
Аватар
pero
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Една питанка относно допълнителните снимки в Description пол

Мнениеот Donsky » 25 Ян. 2015, 17:09

По хелпа успях да спретна една методика за качване на един допълнителен тумбнейл под основната снимка, по която се получава нещо такова:
Code: Избери целия код
[url=http://www.istockphoto.com/file_closeup.php?id=52943176][img]http://i.istockimg.com/file_thumbview_approve/52943176/3/stock-photo-52943176-santa-claus-and-siamese-cat.jpg
[/img][/url]

За да се получи това трябва сериозна разходка с копиране и пействане на линкове и URL.
Дали някъде е описан по прост начин за качване на допълнителните тумбнейли?

И още - някои автори качват един по-голям правоъгълен тумбнейл, с линк към LightBox. Никъде не намерих как се прави този тумбнейл :conf.
Аватар
Donsky
Напредващ

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 25 Ян. 2015, 21:08

Вероятно имаш предвид банер към lightbox. Нещо като това което съм направил ТУК
Принципа е същия, правиш си банера и го качваш някъде примерно в prikachi.com или ако имаш свой сайт в някоя папка както съм направил аз. Линка е към lightbox-a, ето кода в конкретния случай:

Code: Избери целия код
[url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/16763496][img]http://www.bgstock.com/istock/wine.jpg[/img][/url]

Няма автоматичен начин, прави се ръчно. Това е добър начин да се кооперирват хора които са снимали подобни неща - Creative Network като всеки слага линка към лайтбокса.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: Donsky

Мнениеот bizzz » 25 Фев. 2015, 15:38

Здравейте,
До колкото прочитам и разбирам, има доста промени при регистрация и по-точно в панела Tax Interview.
Попълвам всичко както си му е реда, и оставям полето за TIN празно. Някой беше споменал, че може и без него, имайки предвид, че не си американски гражданин.
Иии получавам меил преди няколко дни, в който се казва че информацията ми не е валидна, понеже нямам попълнен TIN.
"...To be eligible for treaty benefits you are required to provide either a US Tax Identification Number (TIN) or your country of tax residency Foreign TIN. If you are eligible for reduced tax withholding under a treaty please complete the tax interview and provide either your US TIN or Foreign TIN. In the meantime, we are required to begin deducting the maximum amount of US tax from your royalty payments..."
Такааам, значи вече няма как, ще трябва TIN. Връщам се на повторно интервю и там са указанията:
"If your local country does not use a TIN, you can:
* apply for an EIN, online with the IRS OR
* apply for an ITIN."

Разглеждам първият вариант: Employer Identification Number (EIN) . Оказва се в процеса на аплайване, че отново ми искат Social Security, който нямам.
Вариант 2: Individual Taxpayer Identification Number (ITIN). Има доста информация в интернет, в която се говори за издаване на документи от НАП, нотариално заверени копия на паспорти и т.н. или агенции които извършват тази услуга...
Та въпросът ми е някой минавал ли е тези процедури? Ако може малко информация ще съм много благодарна.
Също така видях нещо за ЕГН вместо SSN, някой пробвал ли го е?

Поздрави и благодаря предварително! :)
Аватар
bizzz
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 25 Фев. 2015, 16:30

Панела Tax Interview го има от месец - мисля че от февруари тази година.
Никъде не се попълва нито ЕГН, нито TIN. Вероятно си попълнил нещо, което не е трябвало или грешна бланка.
Попълва се W-8BEN Tax Forms. Не се сещам какво точно се попълваше, тъй като за разлика от всички останли сток банки, където се попълва една бланка, в iStock (както винаги за наше затруднение) е направено под формата на нещо като анкета. Обикновено им трябват точните ти данни като имена, адрес, които директно си вземат от регистрацията ти, ако адреса за кореспонденция е различен го попълваш в съответното поле. Посочваш, че си индилидуално лице. Навсякъде където има нещо от рода на това че си физическо лице от САЩ, подлежиш на облагане в САЩ, данъчен номер - TIN или нещо от този род не се попълва или съответно се дава отметка, че не си такова лице. Задължително трябва да отбележиш, че за теб важат сбогодбите за данъчно облагане договорени между САЩ и България (според тези спогодби приходите ти от сток сайтовете се облагат с 5% данък), т.е. в съответното поле от падащо миню да избереш че си физическо лице на България.

Успех!

Ако изпитваш затруднение в попълването на дадена част от анкетата не се притеснявай да питаш. Писала съм малко общи приказки относно попълването, но не се сещам каква точно беше анкетата.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот bizzz » 25 Фев. 2015, 16:59

Благоаря за отговора!

Въпросът е там, че TIN се зисква. Попълвам всичко точно - аз съм individual, нямам US гражданство, фирми, бизнес и т.н. Накрая така или иначе се генерира формата... Но!
"It is not necessary to have a TIN in order to determine if you are a US person or non US person for U.S. income tax purposes. However any reduction of the standard withholding rate (30%) that may be available under Treaty will not apply until you can provide either your Foreign or US TIN."

За това ставъпрос. Питам някой, който е попълвал формата скоро и е наясно с целия процес.
Аватар
bizzz
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 26 Фев. 2015, 08:03

Аз я попълвах веднага след като ми я изискаха и не съм имала проблем с TIN. За това казвам, че явно някъде си отметнал нещо грешно.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот bizzz » 26 Фев. 2015, 10:44

Явно наистина не разбирате за какво става въпрос.

Без въвеждане на TIN e възможно да се завърши регистрацията, НО "will not apply until you can provide either your Foreign or US TIN."
На чист Български: Данъчно облекчение няма да бъде приложено, докато не се предостави валиден TIN!!!
Тоест, дори да попълните интервюто - няма ли ТИН - няма данъчно облекчение! Надявам се вече да е ясно за хората , които наистина са се сблъскали със същата ситуация и се замислят какво и къде попълват.
Ето този документ открих, в който ясно е описано, че всъщност ТИН е ЕГН!

https://ec.europa.eu/taxation_customs/tin/pdf/bg/TIN_-_country_sheet_BG_bg.pdf

Дано информацията да е полезна, та дори и за всезнайковците!

Поздрави :bleh
Аватар
bizzz
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 26 Фев. 2015, 14:39

Наскоро ми пуснаха 24.02 и на мен мейл след като бях попълнил декларацията - БЕЗ ДА ВЪВЕЖДАМ TIN НОМЕР.
Тоест за многознаещите има промяна в спогодбата и документацията им, а проблема сега е че не може да се ресъбмитне защото има бъг във формата им. Писъл съм на администраторите им, приоритед URGENT на 24 Фев. и още нямам отговор на тикет-а. Така че представете си колко ърджънт им е работата.
Като цяло отстъпка в данъка можеш да имаш с TIN номер ако си американец при продажба на снимка на USA купувач, в случаите когато си от България в сила влиза спогодбата между двете държави.
Ако ти изисква TIN и не можеш да продължиш формата, вкарай си ЕГН-то, за тези които вече са попълнили старата форма, сега не могат да я попълнят отново докато не се отстрани бъг-а който още на първа стъпка не позволява избора на държава.

p.s.
ЕГН на англииски е PIN
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот nikoletka » 14 Апр. 2015, 17:43

Здравейте! В момента съм на стъпката с Tax Interview и понеже виждам, че я обсъждате, бих искала да попитам дали на всеки от вас му искат подпис (ако не електронен, ръчен и изпратен)? Питам, защото мисля, че вече искат прекалено много лична информация - като се започне от паспорт или Л.К. , а сега и подпис...?
Аватар
nikoletka
Напредващ

Препоръчваме ви

Мнениеот ba11istic » 14 Апр. 2015, 18:00

Подписа ти е Името :) Пишеш си името както си го написа в сайта и това ти е подписа :)
Аватар
ba11istic
Напреднал

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на ba11istic за отговора: nikoletka

Мнениеот nikoletka » 27 Апр. 2015, 11:59

Отново пиша в темата, тъй като имам въпрос. Направих си регистрацията в istock, попълних tax form-a, качих снимки и днес имам мейли за всяка една от тях, че снимките са приети и са в базата на сайта, само че всеки мейл завършва така : Please note that the file will be available within 24 hours. Аз ли бъркам, или снимките ще са налични само 24 часа?
Аватар
nikoletka
Напредващ

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 27 Апр. 2015, 15:50

След 24 часа снимките ще са видими и за останалите и ще се показват при търсене по ключова дума.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот nikoletka » 27 Апр. 2015, 15:59

Благодаря! :)
Аватар
nikoletka
Напредващ

Препоръчваме ви

Мнениеот nikoletka » 28 Апр. 2015, 20:48

Попълних си Tax forma преди време без да си пиша ЕГН-то, защото четох в тази тема, че не е задължително. Качих и снимки, които даже вече са ми в порфолиото. Сега получих мейл, с който ме карат едва ли не да попълня ЕГН-то си, и ми заявяват че след 5 дни " ticket-a" ми ще бъде заключен за промени. Като цяло доста се обърках и се чудя редно ли е да си слагаме ЕГН-то (да не говоря че не знам ще дочакам ли тези данъчни облекчения някога като гледам как ми "вървят" продажбите...)

Това е мейла:

Thank you for sending us your original W8BEN form. Your form has arrived, is validly completed, and we have updated your account with the following tax rates:

Royalty Income US Sales: 30%
Royalty Income Non-US Sales: 0%

Please Note: You did not provide a TIN during the tax interview. If you are a non US payee you must provide a Taxpayer Identification Number (TIN) to be eligible to claim any tax reduction that may be available to you under a tax treaty. As a resident of Bulgaria you could further reduce this tax if you completed the tax interview again and provide your Foreign TIN.

You can find more information about the Bulgaria TIN here: https://ec.europa.eu/taxation_customs/t ... _BG_en.pdf

Веднага след него получих това:

Your Contributor Services Ticket .................. has been resolved and will be automatically closed in 5 days. If you feel your issue HAS NOT been resolved DO NOT REPLY. Please click this link to reactivate your ticket:

If your issue HAS NOT been resolved, please click here and let us know: ..............

If your issue has been resolved there is no further action needed.

Thank you again for contacting Getty Images. Have a great day!

For your convenience, we've attached the details of your Ticket here:

Short Description:
Tax form

И в крайна сметка какво да направя? Да си въведа ЕГН-то ли?
Аватар
nikoletka
Напредващ

Препоръчваме ви

Мнениеот MonumentalDoom » 25 Май 2015, 14:11

За iStock и аз се сблъсках с тоя проблем. При само две продажби забелязвам, че от време на време ми се увеличават парите и вече са няколко долара в повече. Защо го правят? Трябва ли да им пиша и да се разправям с тях?
Аватар
MonumentalDoom
Напреднал

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 30 Май 2015, 18:55

Можеш да попълниш формата отново и да си въведеш ЕГН-то.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот ba11istic » 30 Сеп. 2015, 12:11

Здравейте колеги снощи си играх да си търся изображенията в Istock и която и снимка да искам да си намеря не ставаше ...... ето един пример като напиша ''beautiful starfish in sunrise'' ми намира 120 изображения само .......и моята снимка я няма в нито едно от тия изображения а имам 3 снимки на морски звезди качени ...... някой има ли идея какво се случва защо така се получава най вероятно и затова са ми толкова слаби продажбите там точно поради тая причина :roll :roll :roll

Аватар
ba11istic
Напреднал

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 30 Сеп. 2015, 17:52

Ключовите думи конкретизирани ли са ти ? Там дето се клика на отметките като се редактира снимка или като се качва ?
И аз имам много снимки с 0 посещения, istock като цяло много испаднаха в класацията с това тегаво качване много фотографи не им се занимава да качват.
Като статистика на мен там приходите ми са намалели двойно в сравнение с 2011-та например.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот ba11istic » 30 Сеп. 2015, 22:48

Дака най-вероятно говориш за това ..........

Ами след като кача снимката не се занимавам с друго но явно и тия глупости трябва да пипам ........ тия Istock направооо така ги правят нещата ,че като дойде ред при тях да качвам и ми се повръща ......... :thumbdown :thumbdown :thumbdown
Аватар
ba11istic
Напреднал

Препоръчваме ви

ПредишнаСледваща

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми