• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Снимки за СТОК

Ключови думи за тази тема
Снимки за СТОК Снимки за СТОК istock снимане светкавица лично лично fotolia иначе пък иначе иначе пък пък колко иначе иначе

Снимки за СТОК

Мнениеот giant » 27 Авг. 2010, 15:25

Реших да ви споделя нещо :) От скоро започнах да снимам предметна фотография не ми е много ясна още ама гледам повечко снимки на бял фон и се опитвам да ги докарам като тях :) Снимам главно на бленда 13 и нагоре в зависимост какво снимам и как ми изглежда. Удивен съм не от друго ами какви снимки ми ги одобряват и какви не - на какъв принцип ги одобряват не разбирам наистина, започвам да си мисля че редакторите гледат само хистограмата и от там ако изглежда добре я пускат. Та приеха ми снимки който моето лично мнение е ,че не са добре ,а ми отхвърлиха снимки който съм бил абсолютно убеден че ще минат и заради идея и заради изпълнение (ама мисля да ги пусна пак след малко обработка на въпросните снимки:). Някаква идея дали наистина гледат само хистограмата? Ако е така да ги минавам на ауто в обработката и да им докарам една добра графика:)
Аватар
giant
Профи
Профи|Профи|Профи

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Снимки за СТОК

Мнениеот jordan_rusev » 27 Авг. 2010, 17:43

Не мисля че гледат само хистограмата.
Я дай линк към някои от снимките си, интересно ми е да видя какво имаш предвид
Та приеха ми снимки който моето лично мнение е ,че не са добре

Не ги минавай на ауто, виж в тази тема съм направил и пуснал едно екшънче за фотошоп, специално за сток зареди си го и го пробвай.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 27 Авг. 2010, 17:56

Определено и аз като Данчо мисля, че не гледат само хистограмите.

Понякога наистина отхвърлят и одобряват снимки много хаотично, особено във fotolia. След време свикваш къде какво одобряват и какво точно има смисъл да качваш в определен сток-сайт.

Определено гледат хистограмите и снимките на 100% особено в dreamstime. Там вземат снимки, които са на границата на изгарянето, иначе ти ги връщат с причина, че са тъмни или нещо от този род.
В istockphoto редовно връщат снимки, които са на бял фон с причина, че са лошо изолирани, въпреки че не е така. Определено предпочитат тези, които са с clipping path. Там също прецизно гледат снимките на 100%.

В 123, depositphotos и bigstockphoto одобряват почти всичко, можеби защото са по-нови сток-сайтове и трупат снимки.

В shutterstock също одобряват доста лесно, но понякога и там ще кажеш, че на пук връщат снимки, които са ти одобрени във всички други сток-сайтове по много тъпи причини. В shutterstock има и друга много важна зависимост - колкото повече снимки качваш, толкова повече продажби имаш, спреш ли да качваш снимки и продажбите постепено намаляват.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот giant » 28 Авг. 2010, 10:52

Напрово съм изумен от рецензията на снимките ми ,нямам идея какво им става на тея хорица ,но с моя слаб английски и речници аз си превеждам рецензията така ,че да махна логотата по предметите , ОК ама няма логота изобщо по самите предмети ,а какво остава да махам тогава? Рецензия "Please remove all logos (if available) and submit this image as regular, as it has a bigger commercial potential rather than editorial. Note that this doesn't ensure that your image will be accepted, a separate review will apply. If you plan to submit it again, ensure you select the appropriate tab for licensing, on the submission page. " за ето тази снимка
Аватар
giant
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 28 Авг. 2010, 11:17

Твърде е възможно наистина да има лого, прегледай от по-близо снимката подробно и я качи пак (с resubmit). Пиши и им коментар под дискрипшъна ако трябва и готово.
Не взимай толкова присърце отхвърлените снимки, това не е насочено към тебе като личност, просто редакторите преглеждат със хиляди снимки на ден, те знаят какво се продава най-добре и какво не и много-много често са прави.
Бъди упорит и качвай наново - нищо не губиш, важното е бързо да увеличаваш броя на одобрените снимки за да започнеш да усещаш и насладата от това всеки ден да имаш по няколко продажби.
Тази снимка
Изображение
какво ли не правих за да ми я одобрят в iStockPhoto ама НЕ, не я щат щот била прекалено обработвана а иначе тя здраво се продава в другите сайтове. Но не мога да им се сърдя, сайта си е техен :yes
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот giant » 28 Авг. 2010, 12:27

гледах го тоя карабинер 100 пъти няма щампи а и го ползвам от 5-6 години щях да видя ако има. Ще я пращам до откат снимката иначе какво ти е мнението като за "студио" около 10 лв :) стават ли снимките - то май ако не стават е повече от това че ги обработвам на лаптоп от колкото от самата снимка (голям зор да обработиш нещо бяло на такъв екран ЧЕСТНО:)
Аватар
giant
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 28 Авг. 2010, 19:37

giant написа:гледах го тоя карабинер 100 пъти няма щампи а и го ползвам от 5-6 години щях да видя ако има. Ще я пращам до откат снимката иначе какво ти е мнението като за "студио" около 10 лв :) стават ли снимките - то май ако не стават е повече от това че ги обработвам на лаптоп от колкото от самата снимка (голям зор да обработиш нещо бяло на такъв екран ЧЕСТНО:)

Снимката изглежда добре но има сянка, можеш да я изрежеш виж ТУК как ако си пропуснал темата.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 07 Дек. 2010, 00:36

Днес направих избих рибата.
Качих 6 снимки в dreamstime и докато се чудех дали всичко съм направил както трябва, взеха, че ми ги върнаха и шестте :)
Хората обаче бяха много мили, та ми обясниха защо са ги върнали.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 07 Дек. 2010, 09:14

Изобщо да не ти пука, и като цяло да знаеш че в 98% от случаите са прави :wink
Учи се от съветите им !
Има и друго - в началото винаги по-трудно одобряват, просто качвай снимки и не влагай емоция, не се обиждай на админите.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 07 Дек. 2010, 12:50

Разбира се , че са прави. Ако се предположи, че знам някой основни неща за фотографията, дължа всичко на интернет. По скоро ме дразни другото, в сайтове за снимки, когато лицемерничат и адмирират книмки котио са абсолютни бози с едничката идея после да гласуват и за техните...бози.
По- ми е приятно да ми казват грешките защото това учи.
Колкото до емоциите, такива винаги има, но ако са в нормални норми и форми, какво лошо ??? :)
Колкото до сток снимките обмислям някакво импровизирано осветление за снимане на предмети.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот giant » 07 Дек. 2010, 16:38

Аватар
giant
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на giant за отговора: jordan_rusev

Мнениеот jordan_rusev » 07 Дек. 2010, 17:47

Комплексари има колкото щеш, по този начин задоволяват егото си на големи фотографи. Аз отдавна не отделям внимание на това какво се пише за снимките ми в сайтове за арт фотография.
За връщането на снимки да ти кажа аз горната снимка със строежа още я мъча в iStock :Lgh
Светлинни схеми това е много ценно !
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 09 Дек. 2010, 21:08

Промених творческата концепция и щурмувах повторно Dreamstine. Сега чакам за да видя дали ще мине нещо през цедката :о
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 10 Дек. 2010, 09:31

Когато ти одобрят нещо пусни си профила тука за да разгледаме :D
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 10 Дек. 2010, 18:28

С най-голямо удоволствие.
Това за светлинните схеми наистина е много готино и полезно. Имам проблем явно с компа, че като го сваля и не мога да го отворя. Но пък в сайта го има така, че в общи линии не губя нищо.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 14 Дек. 2010, 12:20

Снимах лимони и ми го върнаха, като ми казаха, че имам странни артефакти, неестествен фон и неподходящи осветление или бленда.
Това за осветлението и блендата ще го видя. Ще отворя подобни снимки и ще гледам и ще сравнявам Но тази думичка "артефакти" доста ме озадачава.
Колкото до фона, аз го направих бял като изрязах изображението.
Та ми е трудно да разбера какво точно искат.
Веднъж да настроя печатницата, после ще е по- лесно :)
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 14 Дек. 2010, 15:03

"артефакти" - това са дефекти, получават се при компресия и т.н.т.
Качи някъде снимката (може намалена , но сложи и някакъв кроп 100%) и дай линк да я видя за да ти кажа къде ти е грешката :wink
Възможно е да не си я изрязал добре или пък да им е писнало от едни и същи снимки на лимони примерно. Трябва да се търси новаторство като цяло иначе и да ти я вземат тя ще потъне измежду хилядите подобни снимки.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 14 Дек. 2010, 19:08

Метнах две снимки в 4Coolpics - снимка на лимон и на две ябълки, които ми бяха отхвърлени. В мястото за редакция съм поставил кропнати фрагменти. В сайта съм регистриран с ник - Hak
смятах сток-фотографията за малко по посредствена работа, но ще се окажи доста прецизна и капризна тема.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 15 Дек. 2010, 09:02

О-о-о-о страшно много забележки има. Първо снимките не са изрязани добре, имат прекалено много blur по контура на изрязване. А фона ти никак не е бял, и на двете снимки има някакъв лек цвят. Ако го виждаш бял трябва да си провериш монитора.

Когато ще снимаш за сток и особенно след като ще изрязваш снимката след това, е хубаво да снимаш на по-затворена бленда, нещо от рода на F/16 например, за да ти е всичко на фокус. Обърни внимание на предния лимон, извън DOF-a е.

Ако ще ползваш светкавица, то не е добра идея да е вградената, тя хвърля директен отблясък върху гланцовите повърхности. Хубаво е да ползваш външни светкавици разположени от двете страни на обекта с дифузьори, или дневна светлина + бленда.
Тази снимка например

Обърни внимание в центъра на жълтата ябълка петното от вградената светкавица, също така виж колко са тъмни в долната си част ябълките.
Обърни внимание на тези бели точки

може да имаш проблем с матрицата, изгорели пиксели.

photohunter написа:смятах сток-фотографията за малко по посредствена работа

Мнооооооооогоооооооооо погрешно. Точно обратното, иска се перфектно заснета снимка с перфектна обработка. Сток фотографията е най-трудна защото всяка снимка се преглежда "през микроскоп".
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 15 Дек. 2010, 20:00

Благодаря.
Трябва значи да променя стандарта си за качество. Ще поработя върху себе си пък дано се получи нещо.
Това с пикселите ме притесни. Ако са изгорели е лошо=
Не знем дали е добра идея да снимам в RAW и след това да конвертирам в JPEG
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 15 Дек. 2010, 23:18

photohunter написа:Не знем дали е добра идея да снимам в RAW и след това да конвертирам в JPEG

Естествено !!!
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми