• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Въпрос за Fotolia

Ключови думи за тази тема
Въпрос за Fotolia Въпрос за Fotolia istock istock istock сайтовете сайтовете беше беше fotolia fotolia fotolia fotolia fotolia fotolia fotolia fotolia

Въпрос за Fotolia

Мнениеот koko26 » 13 Ян. 2012, 17:06

Здравейте на всички, :bye от доста време съм регистриран във форума, но основно само чета и попивам информация. Занимавам се с фотография чисто любителски и снимките ми не са нищо особено, но реших да се пробвам и да кача една снимка във Fotolia. До снимката ми, обаче пише Awaiting validation и така от 28 декември миналата година. Значи ли това, че снимката ми не е достатъчно качествена и не отговаря на изискавията на сайта?
Благодаря предварително за помощта и поздравления за хубавия форум! :notworthy
Аватар
koko26
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Въпрос за Fotolia

Мнениеот jordan_rusev » 13 Ян. 2012, 18:51

Значи ли това, че снимката ми не е достатъчно качествена и не отговаря на изискавията на сайта?

Не, това означава че снимката все още не е проверена и чака да бъде прегледана. Това се обозначава с жълто кръгче.

Не мога да се сетя обаче последно дали във фотолия не беше нужна някаква валидация на фотографа, нещо като тест или нещо подобно. Наистина не се сещам, прегледай темите за фотолия във форума, ползвай търсачката с дума "fotolia" за да излезнат само тези теми, може да сме писали нещо преди.
Друга възможна причина е да трябва да попълниш бланката за данъци. Това е в Тax Center от падащото меню на My Account.
Другото което мога да те посъветвам е да пишеш на администраторите им, те ще ти отговорят най-точно.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 13 Ян. 2012, 18:57

Не трябва валидация. По принцип влизат по-лесно снимки. Последно бутнах един кран. Как го приеха и аз се чудя :) но са и по-малко разглеждани. Поне при мен е така, може и аз да греша нещо и затова така да ми се получава.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот koko26 » 13 Ян. 2012, 20:51

Благодаря за отговорите, photohunter при теб как става? Като пуснеш снимката с какъв статус се появява, чака ли за одобрение или направо е одобрена за продажба? :conf
Аватар
koko26
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 13 Ян. 2012, 23:59

Винаги когато качваш снимка, в който и да било сайт, тя първо подлежи на разглеждане и одобрение, и чак след като бъде одобрена влиза в портфолиото на фотографа и подлежи на продажба. Странното е че във фотолия по принцип разглеждането на чакащите става бързо - до ден два, даже и в рамките на няколко часа.

Виж Тук, може би и твоя проблем е същият.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на maggee за отговора: AlexSilver

Мнениеот AlexSilver » 14 Ян. 2012, 00:10

За да излиза такова съобщение Awaiting validation, нещо не е валидирано. Във Fotolia първо се валидира e-mail, след това се валидира акаунтът, след това формата Tax Form Formality. Провери си всичките съобщения в електронната поща около датата на регистрация.
Last edited by AlexSilver on 15 Ян. 2012, 18:34, edited 2 times in total.
Аватар
AlexSilver
Напреднал
Напреднал|Напреднал|Напреднала

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 15 Ян. 2012, 00:23

koko26 рядко качвам снимки, но както казах във Фотолия става по лесно, че и по бързо. Да, първоначално ми излиза жълтата точка, докато ми разгледат снимката и това най-дълго е траело седмица. Напоследък за 48 часа се произнасят. Ако е работен ден.

Изображение
Това е последното което качих. И аз не знам как ми го одобриха :)

koko26 Прегледай внимателно дали си завършил процедурата по качването. Дали си посочил необходимите категории, ключови думи, необходимия брой отметки за изискванията на сайта. Аз мисля, че при теб ще е нещо такова.
View Information | Edit Data | Delete - това са ти опциите в най-дясната графа срещу всяка снимка/ общо три опции. Влез във всяка и виж дали нещо не липсва.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот koko26 » 16 Ян. 2012, 09:48

AlexSilver прегледах си профила този формуляр за, който казваш Tax Form Formality не съм го попълнил.

photohunter до моите файлове има само View Information и Delete.

Може би проблема се крие точно в това, че не съм попълнил въпросната форма. Ще прегледам из форума за тема с инструции как се попълва и ще пиша, ако стигна до някакво решение. Дано да не се изисква попълването на някакви лични данни.
Аватар
koko26
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 16 Ян. 2012, 12:47

Ето ти ТЕМАТА с формата за попълване. Не се притеснявай да я попълниш аз съм я попълвал за всичките сайтове и това е задължително за да ти удържат данъци, в противен случай продажбите ти ще са незаконни.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот AlexSilver » 17 Ян. 2012, 00:12

koko26 написа:AlexSilver прегледах си профила този формуляр за, който казваш Tax Form Formality не съм го попълнил.

Къде ти излиза съобщението Awaiting validation? Каква иконка ти излиза в колонката State срещу качения файл? Прегледай си съобщенията в Inbox, намира се долу ляво като влезеш в акаунта си. Там трябва да пише причината. Вече не си спомням дали искаха тази форма или можеше да чака. Аз я направих заедно с всички останали неща наведнъж.
Аватар
AlexSilver
Напреднал

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 17 Ян. 2012, 11:41

Като кликнеш на dashboard-а си, или на името си във Fotolia трябва да ти излиза ето този статус

и това вероятно ще стане след като попълниш бланката за данъци.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 18 Ян. 2012, 17:37

Снощи ми беше най-скоростното одобряване на снимка във Фотолия за около час.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот offline » 22 Юни 2012, 17:49

Как мога да проверя кой е купил моя снимка?
Аватар
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 22 Юни 2012, 18:11

Няма как
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот offline » 12 Авг. 2012, 18:04

Как решават да поставят снимките в секция фрии ? И защо?
"Fotolia - Your photo has been accepeted in the free section"
Аватар
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 12 Авг. 2012, 21:47

В страницата където се слагат ключовите думи има една опция в секцията Contract and Prices която гласи Would you like to offer your image in the free section if it would be rejected by the selection team?
Явно си я оставил и съответно са ти я одобрили за безплатната секция.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Donsky » 03 Дек. 2013, 16:50

Фотолия направо разбиха всичко детско в мен. Изпратих им за начало три снимки - два доста различни пейзажа и една изолирана сиамка. Отказаха ми и трите, чрез три мейла с идентичен текст, който съдържа 10 точки с евентуални несъответствия. Т.е., сега аз трябва да гадая, какво не им е харесало във всяка снимка поотделно. А, и трите снимки ми приеха от раз в istock. :conf
Аватар
Donsky
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 03 Дек. 2013, 17:57

В istock сега приемат всичко, което качиш без изключение.
Що се отнася до Фотолия изчакай малко и пак ги качи снимките. Там редовно връщат снимки без основание и пращат шаблонни имейли с причини.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Donsky » 03 Дек. 2013, 19:27

Благодаря, Маги. Бях си навирил носът, че istock високо ценят шидьоврите ми :) Този номер на Фотолия наистина е досаден :sad
Аватар
Donsky
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 03 Дек. 2013, 20:46

Във фотолия връщат редовно качествени снимки, аз като мине време ги качвам пак.
А айсток сега приемат всичко без да подбират, предполагам че е заради бойкота с който много фотографи заплашиха. Там и продажбите спаднаха след лятото.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот ba11istic » 07 Юни 2017, 10:46

Хора здравейте виждам че скоро не са обсъждани никакви теми по сайтовете айде да споделите как ви върви Фотолия тази година :rock :rock :rock ;)
Аватар
ba11istic
Напреднал

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 12 Юни 2017, 20:53

При мене си е както преди, няма покачване, няма спад. Но аз скоро не съм качвал нищо ново защото не ми остава време (което много ме терзае но в живота е така). Не съм зарязал стока но сега работя по други проекти и не ми остава време да снимам и да качам.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 12 Юни 2017, 20:57

Колкото до:
ba11istic написа:Хора здравейте виждам че скоро не са обсъждани никакви теми по сайтовете айде да споделите как ви върви Фотолия тази година :rock :rock :rock ;)

ами да, фейсбук уби всички форуми, това се наблюдава вече от 7-8 години. Тук пишем все едни и същи, аз пиша теми за да съм полезен както на мнозинството така и когато на мен ми потрябва нещо. Но като нямам време гледам да го споделям за други неща пред това алтернативата за един умрял форум. Съжалявам че го казвам ама посещенията идват от гугъл и отлитат, дискусии не се водят вече.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Yuleto » 13 Юни 2017, 14:38

Форума за мен е много полезен и ще е жалко ако позволим да се затрие. Във фесбук няма група която да е активна, пък за полезност да не говорим /или аз не съм я открила/. За съжаление нямам опит който да споделям, а въпроси имам доста. Дори ме надъхват теми от сорта на кой колко е изкарал този месец от сток, кой сайт как върви, да си похвалим най-печелившата снимка на месеца, статистики и т.н.
Надявам се този форум да остане най-полезното място за сток фотография :rock
Аватар
Yuleto
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 15 Юни 2017, 09:39

Ми то зависи от Вашата активност. На мен ми омръзна да водя монолози :D
Аватар
jordan_rusev