• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Dreamstime регистрация и конролен панел

Ключови думи за тази тема
Dreamstime регистрация и конролен панел Dreamstime регистрация и конролен панел istock сайтовете сайтовете панел панел панел панел панел панел панел панел панел панел панел панел

Мнениеот jordan_rusev » 03 Март 2010, 22:47

Dreamstime регистрация

Dreamstime е един от водещите в света сток сайтове. Регистрацията е свободна и не изисква одобрение като потребител, тоест веднага след регистрацията можете да започнете с качването на снимките. За да се регистрирате в сайта кликнете на бутона Изображение в началната страница или ТУК.
Самата регистрация е лесна, просто попълвате полетата за име, e-mail, кода за сигурност и отметката I agree with the terms and conditions.

След регистрацията можете да се логнете и да пристъпите към качване на снимки.
Горе вдясно ще видите инфо за акаунта си. Като кликнете на My profile ще видите публичния си профил, портфолиото си и някои статистики.

Намират се в дясно на екрана:
Uploaded files: Брой качени файлове .
Total sales: Брой продажби.
Portfolio exposure: Преглед на ортфолиото Ви. Тази стойност зависи от това колко пъти е преглеждан профила Ви.
Database exposure: Статистика за това каква част от цялата база снимки на сайта са Вашите снимки.
Downloads per image: Средно сваляния спрямо броя на снимките Ви
Message boards: Колко теми сте писали в блога или форума
Monthly uploads: Средно месечно качени снимки
Uploads this month: Качени снимки през текущия месец.

Контролен панел
Кликнете на бутон Изображение намира се под зелената хоризонтална лента. Зарежда се контролния Ви панел откъдето като цяло управлявате всички Ваши снимки, акаунта си , портфолиото и всичко останало за което се сетите.

Бутон FTP upload Изображение - от тук можете да видите данните си за качване през FTP.
Препоръчвам Ви програмата fileZilla, можеби най-добрия софтуер за FTP , можете да дръпнете програмката от ТУК
FTP address: upload.dreamstime.com сървъра
Username (user ID): Този номер се слага за Username
Password: същата като тази с която се логвате.
Бутони MR library и PR library Изображение и Изображение са съответно местата където можете да качвате Модел релииз и Проперти релииз, необходими съответно за снимки с модели и снимки на сгради (за които се изисква).
Бутон Exclusivity Изображение Информация за ексклузивната Ви програма. Всяка снимка която качите единствено в даден сайт трябва да ометнете че е ексклузивна и съответно се заплаща с по-висока стойност при продажба.
Бутон Manage Licenses Изображение - от тук можете да въвеждате цени за разширения лиценз. Разширения лиценз е необходим тогава когато купувача иска да използва снимката Ви за масова реклама, за печатни или web реклами до определен тираж. За dremstime тираж до 10 000 копия. Можете да въвеждате и цена за продажба на правата Sell the rights
Бутон Unfinished Files Изображение - Тук можете да видите снимките които сте качили през FTP и съответно да поставите ключови думи, заглавие и описание, след което снимките минават за преглед от администраторите. Това става с бутон Изображение. С бутон Изображение можете да качите снимката с минимум информация и екипа на сайта ще Ви сложи ключови думи и всичко останало като това ще Ви струва 0.40 $ . С бутон Изображение можете да качвате снимки с редакторски лиценз, с други думи репортерски снимки като трябва добре да опишете събитието което сте заснели (за снимки с хора тук не е необходимо да имате модел релииз защото снимките няма да се продават с рекламна цел)
Бутон Upload Images Изображение от тук можете да качвате снимки през web java базиран модул.
Бутон Pending Files Изображение можете да следите статуса и времето на снимките които чакат одобрение.
Бутон My Earnings Изображение от тук можете да преглеждате продажбите си. Ако кликнете на която и да е снимка от списъка ще се отвори и статистиката с продажбите и, както и ключовите думи по които е намерена дадената снимка. Това е много полезна информация.
Бутон Request payment Изображение Можете да теглите натрупаните парички чрез paypal акаунта си.
Минимума е $100 а максимума е $10 000. Как да си регистрирате paypal акаунт - ТУК
Бутон Online files Изображение Можете да преглеждате и редактирате качените и одобрени от Вас снимки.
Бутон Refused Files Изображение Тук са снимките които не са Ви одобрили и причината за неодобрението. От тук можете да качите снимката наново след като поправите забелжката която са направили администраторите . Това става с бутон resubmit ключовите думи и всичко въведено от Вас в съответните полета се запазват.
Бутон Disabled FilesИзображение Тук се намират файловете които са били деактивирани след като са били одобрени, тези файлове могат да бъдат върнати обратно в базата.
Бутон Comments Изображение Всички коментари които са свързани с Вас. Коментари към Ваши теми в блоговете или форумите, коментари към ваши снимки или ЛС от други потребители.
Бутон Convert Earnings Изображение От тук можете да си купите кредити $1 = 1 credit ако Ви потрябват.
Бутон Alliances Изображение От тук можете да активирате или деактивирате купуването на Вашите снимки от събскрипшън програми.
Бутон Tax center Изображение От тук трябва да се регистрирате за облагане с данък върху продажбите Ви. По-подробно това е описано по-долу в темата.
Бутон StatisticsИзображение Статистиката Ви. В графична и таблична форма.

Всяка снимка която отворите в Dreamstime над секцията Размер/Цена има три бутона Royalty Free • Extended licenses • Tools
Във Tools чрез Send a comment: можете да изпратите съобщение до автора на снимката. Да добавите снимката в колекция от Add to collection: или lightbox. От Report image to admin: можете да подадете рапорт към админите ако видите нещо нередно. Ако снимката е Ваша можете да я редактирате с Изображение или да си видите продажбите и от See earnings for this file.
Ако имате въпроси не се притеснявайте да питате :conf ! Успех и много продажби на всички !!!

Други полезни теми за сток сайтовете:
iStock регистрация, тест и контролен панел
Fotolia регистрация и контролен панел
Регистрация в Shutterstock
Сток сайт 123rf регистрация и контролен панел
DepositPhotos регистрация
Сток сайт Bigstockphoto - регистрация
Водещи сток (Stock) сайтове
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Потребители 2 благодарили на jordan_rusev за отговора: Гост, mimache

Re: Dreamstime регистрация и конролен панел

Мнениеот raych_eu » 12 Авг. 2010, 18:21

Какво е модел релииз?
Възможно ли е в другите сток сайтове да не ми удобряват снимки с хора защото нямам модел релииз?
Аватар
raych_eu
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Мнениеот maggee » 12 Авг. 2010, 19:42

raych_eu написа:Какво е модел релииз?
Възможно ли е в другите сток сайтове да не ми удобряват снимки с хора защото нямам модел релииз?

Виж тази тема

Естествено, че ако не качиш модел релийз към снимката, на която има човек, тя ще ти бъде върната, поради тази причина.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Мнениеот raych_eu » 11 Сеп. 2010, 08:06

Kaчих няколко снимки и ми пристигна e-mail ,че трябва да попълня форма W-8BEN, в противен случай ще ми отдържат процент от всяка продажба.
Някой попълвал ли е такива документи и има ли смисъл да се попълват?
Аватар
raych_eu
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Мнениеот jordan_rusev » 11 Сеп. 2010, 18:42

Да попълват се, това е бланка за данък, според законодателството на САЩ и България трябва да ти удържат 5% . Формуляра се нарича W-8BEN незнам дали се води бланка или формуляр но на практика с него ще ти удържат данък от 5% за всяка продажба.

Полето с адресите и името излизат автоматично в сайта, така че проверете дали сте го изписали правилно както е на личната Ви карта, ако не е то тогава влезте първо в личния си профил и го сменете от там.

На първото което ви излиза с отметките кликнете на "For individuals: I'm NOT a US Citizen or US Resident Alien".
После се кликва на W-8BEN

И се попълва както следва:

Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители 2 благодарили на jordan_rusev за отговора: maggee, raych_eu

Мнениеот miracle » 27 Ноемв. 2010, 14:42

Здравейте! Направих си регистрация в dreamstime, но ме е страх да изпращам сканирана лична карта/тъй като зачестиха кражбите на лични данни/. Имали ли сте проблем с това?
Аватар
miracle
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот maggee » 27 Ноемв. 2010, 20:13

Аз лично не съм имала проблем с нито един от сток-сайтовете, в които се изисква да качиш ID
Успех! :photo
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Мнениеот miracle » 28 Ноемв. 2010, 10:29

Благодаря за отговора!!!
На коя българска банка кредитната карта може да се ползва в Pay Pal?
Аватар
miracle
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот jordan_rusev » 28 Ноемв. 2010, 22:56

Аз лично ползвам на Райфайзен - VISA, като си я правиш просто питай дали ще можеш да оперираш с нея в paypal. Аз лично никога не съм имал проблем досега нито като съм получавал пари нито като съм купувал неща от eBay :D
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: miracle

Мнениеот photohunter » 30 Ноемв. 2010, 22:12

Създадох си акаунт с юзер и пас и ми разреши качване на снимки.
Качих УЖ няколко, но след това не можах да открия и следа от тях. Не открих поле където да въведа ключови думи.
Има ли технологично време което трябва да чакам за одобрение. Кога ще ми поиска W-8BEN. И изобщо какво следва от тук нататък? :)
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Мнениеот jordan_rusev » 30 Ноемв. 2010, 22:39

Да има технологично време, не се появяват веднага :D
За данъците може и да не чакаш да ти поиска а да си влезеш и да се регистрираш сам. Това става от контролния панел, цъкаш на това бутонче Изображение. Останалото е описано по-горе в темата.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Мнениеот photohunter » 04 Дек. 2010, 06:36

Благодаря !
Появи ми се надпис за регистрация в MR библиотеката. Не ми стана ясно какво е това нещо и задължително ли трябва да се регистрирам там?
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Мнениеот jordan_rusev » 04 Дек. 2010, 10:36

MR библиотеката е разделение на акаунта ти където си качваш Model Release-те за снимки които изискват такива. Когато си вкараш там МР-тата и качваш снимка с човек при вкарването на снимката имаш меню за избор на релийз.
С една дума ако имаш снимки с хора в тази библиотека трябва да добавиш Model Release-а.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Мнениеот photohunter » 04 Дек. 2010, 17:47

Благодаря. Това внесе известна яснота в нещата. сега разбирам, че второто меню е за снимане на лицензирани сгради.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Мнениеот photohunter » 04 Дек. 2010, 21:35

Това със сканирането на личната карта малко ме притеснява. Няма ли опция да се прескочи тази стъпка, в предвид нещата които се чуват по новините в Бг.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Мнениеот maggee » 05 Дек. 2010, 00:12

Няма какво да те притеснява - не знам за случаи на злоупотреба в сток-банките.
По-скоро е за твоя защита.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Мнениеот jordan_rusev » 16 Май 2011, 18:12

Нов бутон в контролния панел Изображение
Извежда карта на света където са тагната снимки, тоест може да се търсят и разглеждат снимки според локацията им. Ако искате и Вашите снимки да излизат на картата дайте EDIT на снимката и долу под ключовите думи има поле "Image geo-location:" и бутон "Insert manually".
После проследявате картата също като google map и кликате на мястото където е заснета снимката. Лесно е !
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Мнениеот _iceman » 11 Ноемв. 2011, 18:34

Здравейте !
Регистрирах се в dreamstime, където за разлика от повечето сток сайтове не срещнах особени трудности в създаването на акаунт :) Но имам следното питане. Качих в профила си определените от мен снимки, в последствие една част от тях бяха одобрени. В момента одобрените снимки се намират в полето Online files, но когат се опитам да ги открия по ключови думи чрез търсачката на сайта, тях ги няма. Въпросът ми е, трябва ли след одобряването на файловете да направя още нещо за да бъдат сред другите качени за продажба и каква може да бъде причината да не ги откривам там.
Имам и още една неяснота относно информацията който попълвам при описанието на снимката. В графата "Rights management area", кои тикчета трябва да отбележа за да бъде всичко в норма. Сега отбелязвам "Web Usage (W-EL)" " Print Usage (P-EL)" и "Sell the rights (SR-EL, SR-EL 1, SR-EL 3)" като оставям най-горното "exclusively" свободно. Това грешно ли е?
Аватар
_iceman
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот maggee » 11 Ноемв. 2011, 22:33

Здравей,
Трябва да минат 24 часа от одобрението на снимките, за да може да се виждат от всички и да излизат при търсене.
Относно втория въпрос - мисля, че това което си отметнал е отметнато по подразбиране, а exclusively не е. Оставяш ги така и всичко ще е наред, освен ако не искаш снимката ти да ексклузивна за дриймстайм, т.е. да не я качваш в други сток сайтове.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Потребители благодарили на maggee за отговора: _iceman

Мнениеот _iceman » 12 Ноемв. 2011, 02:10

Благодаря! Радвам се да науча, че този път нищо не съм объркал :)
Аватар
_iceman
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот clarity » 12 Апр. 2012, 16:59

jordan_rusev написа:Полето с адресите и името излизат автоматично в сайта, така че проверете дали сте го изписали правилно както е на личната Ви карта, ако не е то тогава влезте първо в личния си профил и го сменете от там.

За първи път опитвам регистрация в подобен род сайтове, и се оказва не толкова лесно. За момента съм само регистрирана с попълнени данни в профила, но не съм стигнала до мястото, където да ми иска документ за самоличност. Отделно на това ми иска да попълня W8-BEN. Та преди да започна и да не объркам нещо с данните си имам питане. Задължително ли е да е лична карта и може ли примерно шофьорска книжка. Живея в Испания и ако дам настоящите си адрес и телефон няма да съвпаднат с данните в личната карта. Единственно такъв актуален документ ми е шофьорската книжка. Ако пък дам данните от личната си карта, нямам български номер, ако трябва евентуално за някакви потвърждения ..и аз не знам. Какво мислите, че е най-добре да направя?
Аватар
clarity
Напреднал
Напреднал|Напреднал|Напреднала

Мнениеот jordan_rusev » 12 Апр. 2012, 19:49

Няма значение , парите се привеждат по paypal. Това с личната карта е просто за самоличност и за данъците, които се удържат при всяка продажба а на края на одината ти пращат на адрес в плик едно извлечение. Дори да си сложиш българската лична карта ако въведеш испанския адрес декларацията ще пристигне там (а и да пристигне в България какво от това).
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: clarity

Мнениеот clarity » 20 Апр. 2012, 00:08

Качих едно изображение (jpeg 5400х5112..онова прасенце:) и в момента се намира в Unfinished Files. От тук следва да попълня имена, описания, ключови думи... и това

Отметките ги наслагах, но по-горе незнам, нещо трябва ли да правя, а и се чудя в кой момент и къде, ще трябва да сложа EPS файла? Или навярно, той не е нужен при одобрението? :roll
Аватар
clarity
Напреднал

Мнениеот jordan_rusev » 20 Апр. 2012, 10:35

Тези ги оставят така както са, а EPS-a се качва като кликнеш на EDIT (дори и да не е минал одобрение) има едно редче на което пише "Additional format uploaded:" и там има бутон browse. Всеки сток сайт си има изисквания към тези "Additional format", не съм качвал скоро такива така че потърси инфо преди това.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Мнениеот clarity » 20 Апр. 2012, 17:08

Намерих го, мерси! Качих и EPS, направих го 12 mb, не съм търсила изисквания за формата, а и вероятността да го приемат е малка..ще видим какво ще стане..имам да чакам сега :roll
Аватар
clarity
Напреднал

Следваща

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Сток сайтове