• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

продадена фотография

Съвети, опит и препоръки в сток ориентираната фотография
Ключови думи за тази тема
продадена фотография продадена фотография istock istock istock сайтовете сайтовете сайтовете сайтовете сайтовете сайтовете беше беше снимане лично лично лично

продадена фотография

Мнениеот giant » 12 Май 2011, 18:40

въпрос :) какво означава когато съм продал снимка в размер " Subscription XL" след като в credits пише 0 срещу снимката? Иначе имам комисионна в размер на 0.25 credits erning? Извинявам се ако въпроса ми е глупав ,но не разбирам уш XL размера а печалбата е минимална.
Аватар
giant
Профи
Профи|Профи|Профи

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: продадена фотография

Мнениеот jordan_rusev » 12 Май 2011, 21:28

Събскрипшън програмата е такава програма при която купувачите плащат една сума пари срещу която могат да теглят снимки (определено месечно количество) цял месец. Сток сайтовете награждават такива продажби с минимални цени. Продавачите от своя страна могат да решат дали снимките им да се продават в тази програма или не. По дефолт е включена тази опция. Тя си има своите минуси и плюсове. От една страна снимката трупа продажби и мърда по-напред в индексирането, от друга страна се печели малко. Но като се замислиш по-добре от нищо особенно ако не си на ниво да продаваш шедьоври. Все пак избора е персонален, аз лично стм оставил снимките си да се теглят със събскрипшън.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот engineer » 04 Юни 2013, 09:11

Някои крупни купувачи периодично получават CD или DVD с това което са си купили. Ако твоя снимка попадне на такова CD, получаваш още 0.25.
Аватар
engineer
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 03 Окт. 2013, 00:03

Една събскрипшън имам във Фотолия, и 3 във Депозитфотос.И аз видях,че са свързани с абонамент продажбите,но не ми беше много ясно какво означава.Иначе в последните 2 месеца имам напредък в продажбите.Днес и в АйСток ме приеха,което много ме зарадва имайки предвид взискателността им.В Депозитфотос ми направи впечатление ,че всичко приемат,в Кенсток също.
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 03 Окт. 2013, 09:52

В iStock последно време не са взискателни, което е хубаво за нас от гледна точка на това че приемат по-лесно снимки. Но забелязвам че откакто това "събитие" настъпи паднаха продажбите и като брой и като доходи, a доходите са ниски в следствие на намалените с повече от 50% цени. СИЛНО РАЗОЧАРОВАЩО за мен лично. На практика изцяло нова политика на масовост а в същото време страшно тромава система за ъплоуд. Ще видим до къде ще стигнат нещата там.
В Фотолия продавам по 3-4 снимки на ден но все събскрипшън което също не ме прави особенно щастлив и може би ще пробвам да ги забраня за един месец да видя какво ще стане (мисля че имаше такава опция).
Депозит-а като цяло са задоволителни и те също много събскрипшън продават но там поне се вмества и по някоя нормална продажба а и месечните доходи са по-високи.
В Кенсток-а не качвам, там е много слабо като дял продажби спрямо сток сайтовете но ако някой сподели друго мнение може да се регна и да кача снимки, със забранена опция за събскрипшън естествено.
Иначе сега в момента Дриимстайм е много силен за мен, два пъти повече приходи спрямо който и да е от останалите. Тази промяна дойде по едно и също време с промяната на политиката на iStock така че вероятно нещата са свързани.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 03 Окт. 2013, 11:27

За Кенсток не знам и аз какво да те посъветвам,имайки предвид твоите наистина професионални сток снимки в сравнение с моите на новак в сферата, но там от месеци не забелязвам раздвижване дори откъм преглеждания на снимките,за разлика от другите сайтове.Мисля да зарязвам Кенсток.
В АйСток ми се сториха все още взискателни,тъкмо защото 2 пъти ми отхвърляха снимките и сега най-накрая ме одобриха(все различни пращах).Да видим как ще е занапред...:)
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 04 Окт. 2013, 00:24

В АйСток може да са взискателни от към удобряване като фотограф, но в последно време не връщат никакви снимки.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 04 Окт. 2013, 00:34

Тепърва качих 2 снимки,още не мога да се оправя добре с опциите им,много разхвърляно ми изглежда :) Да попитам - снимките които се изпращат при "кандидатстване" за одобрение,след това остават ли в портфолиото,защото ги одобриха,приеха ме,но не ги виждам никъде.Пак ли трябва да ги кача?
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 04 Окт. 2013, 00:49

Ох-х-х Миленка извинявай LOL
Объркал съм се мислейки си за кресток. В кенсток всъшност имам регистрация, слабичък е но пък постоянен и аз ти препоръчвам да не спираш да качваш там. Скоро ще направя година (от декември 2012-та съм там) имам 900 снимки одобрени и към $5 събирам на месец. Слабо е но пък поне държи надеждата жива. Преди години така бях с Дриимса и постепенно нещата се надигнаха. Кенсток заедно с Pond5 се регнах декември 2012 и ми вървят заедно с еднакви доходи.
Само да уточня че не съм се хващал да снимам СТОК от 2 години. Тоест последните 2 години само взимам пари без да качвам нови снимки, снимам когато нещо се изкефя на момента. В началото снимах страшно много, обработвах, качвах по 100 снимки средно на месец и изкарвах 1/10 от това което изкарвам сега когато качвам 10 пъти по-малко от тогава :D (какво изречение нали).
Все се каня да снимам нещо но сега се вдъхновявам на някакви по-перфекционистки сцени, светлина украса и т.н.т. Като се върнеш в БГ и ако имаш желание може да направим някой инпровизиран workshop на тема "снимане и обработка на храна" с консумация :D.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 04 Окт. 2013, 01:00

А,ще се радвам много :) :D Ще се снима бързо докато е прясна и топла храната,че да може в това състояние и да се консумира хах.! И без това мислим следващата година да се върнем окончателно и да се заема съвсем сериозно с това (снимането де,иначе съм на диета).
Кумът ни има малко фото студио в Плевен,предложи ми работа там и м/у другото пробвах и снимах момченцето ми в студиото....и се размечтах за такова :). Сега събирам поне за 2 софтбокса,после ще "тунинговам" повече постепенно.
Колкото до продажбите,от 25 цента за 2 месеца се понатрупаха и станаха на 3.25$ във Фотолия,в Дриймс имам едва 90 цента - само 3 събскрибшъна,а в останалите - ниииищичко.Но продължавам да качвам.
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 05 Ян. 2014, 16:40

Днес потърсих в гугъл продадените си снимки,с надеждата да видя къде и за какво са купени,но...за моя изненада моя снимка,която се продаде във фотолия видях в сток сайт,за който дори не бях чувала - Fotosearch. Възможно ли е някой ,който купува от един сайт нечия снимка,да я продава в друг? Наясно съм че съм се отказала от правата си,просто ми стана интересно. Ето снимката ми във Фотосърч:
http://www.fotosearch.dk/fotos-billeder/valn%C3%B8d-skal-makro-hvid.html#comp.asp?recid=65893250&xtra=
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 05 Ян. 2014, 23:38

Мисля, че www.fotosearch.dk е нещо като посредническа сток банка. На принципа на събскрипшъна стават продажбите там. Това е дистрибуторска банка, която работи на партньорски взаимоотнешения с фотолия. Някъде в настройките на акаунта си трябва да имаш отметка, с която си позволила този вид продажби. При Istock е същото с getty images. Всъшност getty images май притежават Istock. Общо взето почти всички сток сайтове имат такива партньорски програми.
Никой няма правото след като е купил нечия снимка да я препродава на друг. С качването на снимките в сток-сайтовете в никакъв случай не си се отказала от авторските си права. Авторските права са единствено и само твои.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 06 Ян. 2014, 14:36

Благодаря ти,Маги :)
Имах предвид,че след като вече е купена ,може да прави всичко със снимката,включително и да я препродаде.Не съм никак наясно с тези неща,а трябва да се поинтересувам по-в детайли.
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 06 Ян. 2014, 20:14

След като е купена снимката не може да се продава от купувача. Продаването на снимката в партньорския сайт носи приходи на теб просто се извършва през партньорски сайт ;)
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 06 Ян. 2014, 22:30

Ясно,значи няма нищо нередно,благодаря много :)!
Мога да се похваля вече с 2 продадени снимки и в iStock, чак не повярвах :)
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 07 Ян. 2014, 00:12

Честито! Да се множат :thumbup
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 07 Ян. 2014, 12:49

Благодаря :)
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 04 Авг. 2014, 11:15

Да се похваля и тук - днес закръглих продажбите на 100. Знам ,че не е кой-знае какво,и че хората продават по 100 на ден,но...радвам се защото продажбите зачестиха,особено във Фотолия. Забелязва ли се и при вас промяната там?
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 04 Авг. 2014, 11:41

Да във Фотолия като цяло и при мен се вдигнаха продажбите и в момента ако не се лъжа ми носи най-високи приходи.

То има тема в която пускахме статистика на на съотношението на приходите. Там обаче освен мен и Маги никой друг не пуска такива и аз честно казано изгубих интерес да го правя, а идеята беше повече хора да пускат за да можем по-ясно да наблюдаваме тенденциите промяна свързани с политиките на сайтовете.

ЕТО ТЕМАТА

Ако се включат и други хора ще продължа и аз да пускам статистики, иначе обаче нямам намерение да водя монолог.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 04 Авг. 2014, 11:58

Не знам дали съм подходяща да се включа в подобна статистика (искрено се надявам един ден да съм), защото засега месечните ми продажби са смешни :) Забелязах обаче ,че в Депозитфотос,в които преди почти всеки ден се продаваше по някоя снимка,сега замряха - от 13 май - нито една.

Исках да пиша и за това преди ,но от доста време имах затруднения с влизането тук,правих и нова регистрация безуспешно. Имах объркване с данните :)
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 04 Авг. 2014, 16:18

В депозита паднаха след като смениха дизайна на акаунт часта. Това явно вкарва объркване в потребителите, които от своя страна имат регистрации в повече от един сайт и се пренасочват към тях. Подобно явление имаше и във фотолия преди година. Винаги когато сменят дизайна сайтовете имат отлив.
Когато имаш проблем с влизането в сайта кликни на линка "Изтрий всички бисквитки", намира се долу в ляво в сайта, ако и това не помогне и имаш нужда от смяна на паролата пиши чрез контактната форма.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 04 Авг. 2014, 19:19

Благодаря много! Това за бисквитите не го знаех.Когато опитах нова регистрация чаках известие за създаден акаунт ,но имейл не получих,слава Богу намерих данните си записани някъде :)
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот pero » 05 Авг. 2014, 16:53

Ако не е тайна, с колко голямо портфолио имаш 100 продажби? И от колко време.
На мен също ми се иска да се включа във статистиката и живот и здраве се надявам към края на годината да го направя. Все още едва надхвърлям 100 снимки в повечето сток сайтове.
Аватар
pero
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 05 Авг. 2014, 20:27

Само не се отказвайте. Колкото повее - толкова повече. Идва един момент, в който без да качваш снимки продажбите валят в едни сайтое по-малко, в други повече. След вереме тенденцията се променя - в сайтове вкоито нямаш продажби започваш да имаш и обратното. Лично мое наблюдение - съвкупните месечни продажби са горе-долу еднакви всек имесец. :whistle
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 05 Авг. 2014, 21:00

Важното е да се натрупа портфолио. Също така обаче най-важното е какви са снимките в него. В началото като започвах и аз броих продажби и т.н.т. а сега се занимавам доста по-слабо със сток от колкото преди няколко години но снимките които правя обикновенно се продават добре. Тоест повишил съм явно каеството но и стила си.
Голямото портфолио е добро когато имаш и подходящи снимки, понякога имаш късмет и нацелваш нещо което го няма и се търси и снимката като потръгне няма спиране, аз например имам няколко снимки с по над 300 продажби и те често правят голям процент от месечния приход в някои от сайтовете.
Най добрия съвет който мога да ви дам е да разглеждате снимки от сток сайтовете, така ще добиете представа кое се търси и кое не, и как точно заснето го търсят купувачите.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Следваща

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми