• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

как да "изрежа" човек, и да го сложа на бял фон?

Съвети, опит и препоръки в сток ориентираната фотография
Ключови думи за тази тема
как да "изрежа" човек, и да го сложа на бял фон? как да "изрежа" човек, и да го сложа на бял фон? сайтовете светкавица форума въпроса светлина бленда лесно идея правя светлината обекта човек човек леко максимално

как да "изрежа" човек, и да го сложа на бял фон?

Мнениеот mitko85 » 25 Май 2013, 17:13

Привет!
Имам идея да поснимам жена си за сток сайтовете. Ще бъдат бизнес снимки и спорт. Снимките ще правя в една празна бяла стая, като ще изполвам външна светкавица и светлината от голям прозорец, както и бленда. Въпроса е следният. Как да се обработи белия фон във ФШ?
Може ли обекта да се изреже и да се постави на зададен бял фон, както се прави с разни плодове храни и пр.?
Това, което ме притеснява най-много е косата. Ще бъде максимално прибрана, но ако тръгна да режа, дали ще мога детайлно да завърша?
Гледал съм един урок качен във форума. Дори отчитам,че може да съм в много грешна посока на мисли в момента и ще бъда благодарен да ме посъветвате как да постъпя.
Аватар
mitko85
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: как да "изрежа" човек, и да го сложа на бял фон?

Мнениеот jordan_rusev » 27 Май 2013, 10:44

По-лесно ще ти е да преекспонираш задния фон отколкото да режеш. Снимай в контра и внимавай да не влиза директна светлина в обектива. После леко с curves можеш да преекспонираш допълнително белия фон ако се наложи.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Подобни теми

Върни се към Сток фотография, уроци и съвети