• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Photoshop Въпрос

Техники, уроци и обработки на снимки предназначени за сток сайтове
Ключови думи за тази тема
Photoshop Въпрос Photoshop Въпрос raw искам искам горе техника колкото photo винаги бих добра въпроса въпроса светлина светлина всяка

Photoshop Въпрос

Мнениеот KoZkA » 09 Юли 2015, 08:51

Здравейте, приятели, имам един сериозен проблем с докарване на исканата от мен визия на една снимка. Понеже няколко пъти се натъквам на информация относно обработка тук, реших да се регистрирам и да попитам конкретно за това.

Значи искам да постигна визията на тази снимка и нещо не мога :boxed опитвах всички познати за мен техники но винаги имаше загуба на контраст, детайл и др. Ще съм ви благодарен ако споделите как бих могъл да я направя във фотошоп.

Благодаря предварително.
Аватар
KoZkA
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Photoshop Въпрос

Мнениеот jordan_rusev » 09 Юли 2015, 10:22

Много общо си си задал въпроса. Няма такава миродавна техника във фотошоп дето да направи "визията" на която и да е снимка.
В една снимка има цветове, светлина, композиция и т.н.т. Трябва да поясниш какво точно искаш да постигнеш с коя точно снимка. Колкото повече информация дадеш толкова по-лесно и възможно може да е решението.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: KoZkA

Мнениеот KoZkA » 09 Юли 2015, 11:41

Искам цветовете да изглеждат като на снимката от предишният ми пост. Ето тази снимка да речем искам да е направя с такива тоналности и не став , но съм виждал цели фотосесии предадени от фотографи и изглеждащи по този начин. Значи не е толкова индивидуално а става въпрос за готов екшън и се праскат яко. Щото ако ти искам 1000 снимки изглеждащи така надали ще седнеш да ми ги правиш индивидуално всяка една! Та въпроса ми е : какъв е подхода за такъв вид тоналност на изображението.
Аватар
KoZkA
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 09 Юли 2015, 17:26

При цяла фотосесия обработката вероятно се прави автоматично за всички снимки още в RAW. При конкретна снимка, можеш да пробваш с Selective Color или Color Balance. Посочената по-горе снимка е реклама на PANTONE вероятно самия цвят по пантон е някакъв подобен - бордо-кафяво. Разликата между твойта и горната е в цветовия баланс, горната е по-топла с добра светлина, студийна и т.н.т.
С фотошоп твойта снимка може да стане нещо такова:
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: KoZkA

Мнениеот KoZkA » 09 Юли 2015, 18:03

Благодаря за отговорите :)
Аватар