• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Снимки на бял фон с Фотошоп. Изрязване или Isolated on white

Техники, уроци и обработки на снимки предназначени за сток сайтове
Ключови думи за тази тема
Снимки на бял фон с Фотошоп. Изрязване или Isolated on white Re: Снимки на бял фон с Фотошоп. Изрязване или Isolated on w istock istock сайтовете снимане светкавица fotolia иначе иначе знам знам знам искам net снима нищо

Re: Снимки на бял фон с Фотошоп. Изрязване или Isolated on w

Мнениеот Ulver » 29 Юли 2013, 13:51

Един въпрос - ако не запазя path разчертанята и директно след прехвърляне на изображението на бяло го запазя в jpg и кача така снимките,голяма ли е вероятността да ми ги върнат? Като тази например:

Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 29 Юли 2013, 15:50

За вероятноста да ти върнат дадена снимка никой нищо не може да каже :D
Зависи на кого попаднеш и т.н.т.
Иначе JPG формата може да пази в себе си path така че добре е да го оставяш, и на тебе може да ти потрябва ако решиш да дооправяш нещо на по-късен етап.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 29 Юли 2013, 16:17

:D Грешно се изразих,извинявам се.Имах предвид дали много държат на разчертанията,но...след няколко дни ще разбера. Благодаря!:)
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 29 Юли 2013, 17:01

Не, напротив разбрахте напълно но може би аз не се изразих правилно.
За вероятноста да ти върнат дадена снимка АКО НЯМА ПЪТЕЧКА никой нищо не може да каже . По-скоро няма да ти я върнат освен ако не си я сложила в категория ор рода на "Isolated on white with clipping path" например в iStock . Ако не е сложена в категория като тази или с ключови думи такива предполагам няма да има проблем.
Дай портфолиа да конектнем връзки в iStock и Dreamstime.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 29 Юли 2013, 17:30

Благодаря за отговора!
http://es.fotolia.com/p/203483035 Само тези във "Fotolia" имам засега,други 6 чакат "присъда" :D , а в Dreamstime" качих едва преди два дни и още нямам портфолио. В iStock отхвърлиха първия опит и след време ще опитам пак. Пратих снимки в Mediafocus,там не знам как е,не бях чувала за тях но ще видим :)
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 31 Юли 2013, 18:26

http://www.canstockphoto.com/MilenaT/ ето малко снимки,които днес приеха в Кенсток, очаквам одобрение(или не) за същите в другите сайтове. Може ли да ми дадете мнение/критика за снимките,как ви се струват?
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 01 Авг. 2013, 10:45

От това което виждам снимките са добри и определено имаш бъдеще в сток сайтовете. Съвсем скоро ще видиш как изцяло ще се промени начина ти на снимане и докато не заснемеш снимката по най-перфектния начин няма да се успокояваш. Ще започнеш да виждаш и много детаили които преди не си забелязвала.
Снимките са добре направени но ето малко дреболиики които можеш да доизчистиш:

ИзображениеИзображение
Виж в долната част на черупките как по контура на изрязването стои по-тъмно от сянката. Това може да се избегне или с леко осветяване отдолу (например ако се снима на бял полу-прозрачен плексиглас) или във фотошоп. Във Фотошоп правиш нов слой Soft light и с четка със светъл цвят от същата тоналност минаваш зоната, с opacity на слоя може да се регулира силата на действие на слоя.

Изображение
Тази разбира се има нужда от изрязване. Предполагам не си я изрязала защо не знаеш как да изрежеш блърнатата кифличка отзаде. Това става като се изрязват поотделно 2-те, задната се реже с 10-тина пиксела по-навътре и после като се прави селекция се дава feather пак 10 пиксела (10-те пиксела са примерни). Задната кифличка даже не е нужно да се минава цялата след като предната ще е изрязана и поставен в по-горен слой на практика ще покрива задната и блърването и по десния контур. Ако те мързи да режеш с path tool използвай curves слой
Изображение
и понеже той ще действа на цялата снимка, в маската на слоя мини с черна четка върху мъфините, така само светлия фон ще се преекспонира и ще можеш повече снимки да обработиш. Разбира се това не винаги може да свърши работа, особенно когато се снима нещо по-светло и безконтрастно. Ако искаш и двете да са на фокус прави два кадъра с фокус на всяка една и после с focus stacking на фотошоп-а ги събираш в една. Този метод е много як и когато не се снима на бял фон, защото след стакването се запазва размазването на фона зад обектите :)

Ами това е от мен засега! Не ми благодари, аз ще съм ти благодарен когато се научиш да споделяш с другите във форума своите знания. Така форума ще има по-висока активност.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: Ulver

Мнениеот Ulver » 01 Авг. 2013, 12:22

Няма как да не благодаря,защото много ще ми е в помощ тази информация,а знания за споделяне още нямам.Това което знам е научено от тук.Дано наистина скоро започна да помагам и аз. Мъфините наистина по тази причина не рязах. Гъбките днес са приети и във Фотолия.Осветяването ми е много зле,с лампите,които са към портативното студо,което ви показах в другата тема. Ползвам и вградената светкавица. И понеже и след това резултата не ми харесва,дори и с допълнително избелване на фона с Curves , минавам към изрязване. Ще опитам всичко,което си ме посъветвал :) .
Досегашните снимки са с по няма 10 кл. думи,но сега ползвам и Keywording Tool-а на Yuri Arcurs ,иначе не знам как бих измисляла 50 думи за всяка снимка. :) Дано потръгнат нещата,след ваканцията в БГ се надявам да се върна и с повече снимки.
Поздрави!
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот Sirena » 18 Март 2015, 13:49

Здравейте,
следя от известно време форума и го намирам за много полезен, тъй като се уча сама - главно от нета.
Сега бих искала да попитам нещо: Разучавам Пен тул - главно като възможност за изрязване на обект - имам обаче следния проблем - като направя пътечката - тя остава видима - стои като една сива черта - как да направя така, че пътечката да не се вижда, а да си работя само със селекции след това!? Къде бъркам!? :conf
Аватар
Sirena
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 18 Март 2015, 17:54

Можеш да намалиш opacity на 0% ако я ползваш като Shape, ако я ползваш като path се вижда само като е слектирана пътечката, при запис на файла не се вижда.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: Sirena

Мнениеот Sirena » 19 Март 2015, 09:49

jordan_rusev написа:Можеш да намалиш opacity на 0% ак оя ползваш като Shape, ако я ползваш като path се вижда само като е слектирана пътечката, при запис на файла не се вижда.

Ох, ами като не знам как я ползвам! :))))))))) В началото съм избрала path - когато селектирам - така ли трябва!? Начинаеща съм и не мога да го обясня правилно. Снимах си детето на бял фон и искам да го изрежа и да го сложа на друг фон или просто да го селектирам само и да обработвам фона. Реално само за селекция я ползвам тази пътечка, но тя се вижда - все едно някой е начертал контур около детето - вижда се и при запис в джипег - нещо не правя както трябва, но не мога да разбера какво! Ще сложа довечара снимка за онагледяване!
Аватар
Sirena
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 19 Март 2015, 18:44

Ето така трябва да ти изглеждат настройките на пътечката
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на maggee за отговора: Sirena

Мнениеот Sirena » 19 Март 2015, 22:17

Незнам дали се вижда!?

maggee - на мен маск не ми е активен бутон!? Явно нещо тотално не схващам как точно се борави с тази пътечка.
Аватар
Sirena
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Предишна

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми