• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Обработка на снимка за сток

Техники, уроци и обработки на снимки предназначени за сток сайтове
Ключови думи за тази тема
Обработка на снимка за сток Обработка на снимка за сток сайтовете беше иначе иначе иначе знам raw искам искам искам форума хора винаги голяма различни

Обработка на снимка за сток

Мнениеот jordan_rusev » 16 Окт. 2012, 14:05

Реших да пусна една лесна и проста обработка на една от последните ми снимки за сток. Искам да подчертая че снимката е снимана в RAW, конвертирана е в Photoshop като там внимателно съм работил с бял баланс, експонация и останалите секции. Независимо че RAW дава възможност за много корекции, снимката трябва да е заснета перфектно откъм експонация за да не избива шум при следващите манипулации.
Знам че снимката е малка и не личи много но аз винаги преглеждам как изглежда тя в тоя размер защото бъдещите купувачи ще я виждат именно толкова голяма в сток сайтовете и важно да ги грабне и задържи в този размер. На пръв поглед корекциите може да Ви се сторят незначителни но повярвайте ми не са.

Ето как изглежда работния ми файл. Отгоре съм сложил снимката преди а отдолу след обработката.

Накратко какво съм правил със слоевете:
Първия слой съм направих Color на 75% opacity и със синкава четка минах смесителя. На 75% за да останат леки отенаци, иначе става много неестествено. Тънкото рингче отпред минах с черна четка за да се открои малко повече и да не изглежда всичко в един тон. Така създавам и лек акцент а също и контраст.
Втория слой е Curves с маска само на водата. Стандартна S-ка на кривата за контраст на течащата вода.
Третия слой отново Color но за порцелана на мивката, бяла мека четка с която махнах отенаците и отраженията на гланцираната повърхност.
Четвъртия слой е Soft light с бяла четка (можете да дублирате предния и да го смените от Color на Soft light) и целта ми беше да просветля порцелана на мивката за да изглежда по бляскава и бяла.

Другото важно нещо е да се добавят ключовите думи и описанията в File info, за да не се налага да ги вкарвате после във всички сток сайтове.

Всичко това отнема не повече от 20-30 минути. Като ми я одобрят ще пусна и линк ако някой иска да види как се развива в сток сайтовете.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: maggee

Re: Обработка на снимка за сток

Мнениеот Gergich » 17 Окт. 2012, 13:35

Цвета на смесителя може да се корегира и само с Ctrl+ L , но маска така или иначе си трябва :)
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот lorageorgievaa » 19 Ян. 2014, 22:13

Здравейте, искам да попитам до каква степен трябва да са обработени снимките, може ли да се използват и различни ефекти и биха ли приели HDR снимки? Искам и да ви поздравя за страхотния форум :hi:
Аватар
lorageorgievaa
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на lorageorgievaa за отговора: maggee

Мнениеот maggee » 19 Ян. 2014, 22:29

Приемат всичко стига да е качествено, т.е. при обработката да не избие шум и/или да не се получат ореоли по контура на обекта. Стига да не прецакаш снимката при обработката ще я приемат :thumbup :thumbup
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 20 Ян. 2014, 10:30

Към новите фотографи са малко по-взискателни но не бива да отказваш. Иначе както е писала Маги, трябва да няма шум и артефакти. За целта изследвай снимката на 100% за шум и артефакти от обработка. Във форума сме писали теми за отстраняване на шум ;)
Искам и да ви поздравя за страхотния форум

Мерси, шервайте темите в социалните мрежи за да събираме повече хора във форума и да стават по-интересни дискусии ;)
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Обработки на снимки за сток сайтове