• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Illustrator CS5

Векторрна графика, работа с векторни програми, съвети и препоръки, графичен дизайн
Ключови думи за тази тема
Illustrator CS5 Illustrator CS5 искам нищо колкото нямам нямам хора кой къде къде първо дава вариант двете понеже опция

Illustrator CS5

Мнениеот emoonthemove » 25 Апр. 2010, 19:58

Здравейте, Adobe CS5 е на път, а това са някой от новостите в Илюстратор CS5.

> Работа с перспектива - функция, подобна на перспективата във Фотошоп, но във векторен вариант. Обектите се плъзгат в перспективната равнина, намалявайки се толкова, колкото се приближават към убежната точка и обратно;

> Варираща ширина на приложените контури - представете си рисунка, комиксов тип, и как една част от лицето на вашето човееч е по-удебелена от другата. Е, този инструмент е страшно удобен за хора, които не разполагат с таблет, умението да го ползват или и двете, поради които причини им се налага да превръщат контурите в обекти и едва оттам нататък да удебеляват някои части от рисунката;

> Инструмент за сливане на отделни обекти в един комбиниран нов обект - спестява селекцията на отделните обекти и едно щракане върху "merge" от палитрата Pathfinder... голям праз...;

> Рисуване в обект - екстра, която съм срещал и преди, но не мога да си спомня къде точно... може би все пак в добрия стар Корел. След селекцията на обект и щракване върху новия инструмент, вече можете да рисувате в пределите на този обект. Нещо като облекчен за ползване PowerClip на Корел. (погледнах още един пример от клипчето на Adobe и вече нямам никакви съмнения - това си е чист и прост PowerClip);

> Четка за рисуване с "влакна" - ротира се при промяна на посоката на рисуване, натрупва наситеност при повторно минаване, изобщо много прилича на четка от Фотошоп. Един по един, Фотошоп и Илюстратор започват да си "менкат" прастари инструменти, за които се твърди, че са писъкът на съвременните инструменти. В който ред на мисли, очаквам blur четчицата от Фотошоп да се появи в илюстратор.

Повече информация за новия творчески пакет на Adobe , можете да намерите ето тук - http://cs5.org/?p=823

По начало нямам нищо против работата с Фотошоп, но не това е силата ми. При все това, новият CS5 Магазинзаснимки има зашеметяващи функции! Особено онази, с която преди години се шегувахме, че съществувала като плъг-ин. Този плъг-ин можел да отстрани автобус, паркиран пред поляна, защото знаел какво има зад автобуса. Е, сега това е възможно! Демит, какво ли не измислят!

ПП. Поздрави на Данчо, шефът по тези форуми и наздраве - продаде се още една картинка (абе, кой ги купува?...)
Аватар
emoonthemove
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Illustrator CS5

Мнениеот jordan_rusev » 26 Апр. 2010, 01:48

emoonthemove написа:> Рисуване в обект - екстра, която съм срещал и преди, но не мога да си спомня къде точно... може би все пак в добрия стар Корел. След селекцията на обект и щракване върху новия инструмент, вече можете да рисувате в пределите на този обект. Нещо като облекчен за ползване PowerClip на Корел. (погледнах още един пример от клипчето на Adobe и вече нямам никакви съмнения - това си е чист и прост PowerClip);

Първо поздравления за продажбата, после поздравления за темата . И аз чух за Adobe CS5 пакета и това с Рисуване в обект доста ми е липсвало ....... PowerClip-чето де, но всъшност в Illustrator PowerClip се прави с Clipping Mask . Между другото излезна и Corel X5 също, но никак не може да се мери с Illustrator, от Adobe просто убиха всякаква конкуренция. :hi:
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Re: Illustrator CS5

Мнениеот clarity » 24 Апр. 2012, 14:42

Когато създавам нов документ в илюстратор и искам да е RGB, автоматично ми го дава с размер 800Х600. Това някакъв стандарт ли е, и става ли за работа на илюстрации за сток? Доста се заплетох с тези размери (имах илюстрация, не RGB, 7000x5000, 5mb) и понеже си мисля, че е прекалено за качване в сток сайт, се опитвам някак си да го намаля. В Illustrator има ли опция за промяна на размера, че не намирам :conf
Аватар
clarity
Напреднал
Напреднал|Напреднал|Напреднала

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Векторна графика и графичен дизайн