• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Лично портфолио - space art

Векторрна графика, работа с векторни програми, съвети и препоръки, графичен дизайн
Ключови думи за тази тема
Лично портфолио - space art Лично портфолио - space art беше лично лично лично лично лично лично лично пък скоро колкото неща хора винаги голяма

Лично портфолио - space art

Мнениеот memario » 15 Апр. 2011, 20:03

Здравейте, реших да си направя ново портфолио. Имах желание да постигна някакво усещане за флаш сайт, чрез малко javascript. В тоя ред на мисли, може да се застоите 5-6 секунди на първата страница :) макар, че ако ползвате Internet Explorer, по-добре направо цъкайте по менюто :) http://marioiliev.com/
Аватар
memario
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Лично портфолио - space art

Мнениеот nitrap » 16 Апр. 2011, 08:03

Много ми харесва и графиките са прекрасни.
Според мен, менюто трябва да се вижда без да е необходимо да кликваш някъде. Линка към фейсбук ме праща в гугъл. С ИЕ трябва да се позанимаваш (все още много хора го използват).
Аватар
nitrap
Напреднал
Напреднал|Напреднал|Напреднала

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на nitrap за отговора: memario

Мнениеот memario » 16 Апр. 2011, 08:43

Мерси за подсещането с линка. Да ти кажа... все повече ми писна от тоя IE, попринцип винаги гледам да оптимизирам за IE колкото е възможно, обаче тук с тия анимации направо побелях, честно. Просто не разбирам как може IE 8 да не разбира когато jQuery му каже, че даден обект има дадена css стойност. Играх си играх си и накрая направо изключих index анимациите само за IE. Пък backgrounda който би трябвало да се появява плавно, се появява супер бъгаво, защото IE не поддържа анимиране на прозрачни обекти (в смисъл че за да стане fadeIn fadeOut анимиране на прозрачен png файл, се ползва филтър за прозрачността, но така се изключва Алфа филтъра в IE и анимацията кърти). Мога да ползвам допълнителен алфа филтър по този случай, но ще трябва да правя цялата background картинка, един голям png файл, а не както сега с повтарящ се един пиксел. И въобще натъкнах се на хиляди проблеми, хиляди от които реши, но накрая просто ми стана безинтересно да се занимавам с IE :D беше ми достатъчно, че се занимавах и с IE6 :)
Аватар
memario
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 16 Апр. 2011, 22:45

Добре се е получило! Много ми харесва галерията "Космос". Що се отнася до IE - отдавна не го ползмач (голямо мъчение е)
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот memario » 16 Апр. 2011, 23:48

Мерси за коментара. Ами на мен само заради работата ми се налага да позлвам IE. жалко, че тоя браузър все още държи толкова голяма част от пазара. И това май няма да се промени скоро.
Аватар
memario
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 17 Апр. 2011, 11:42

Дай малко инфо за това изкуство, как се правят подобен тип снимки, рисуват ли се или се мултиплицират? Разкажи ни.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот memario » 17 Апр. 2011, 15:41

За космос арт или за абстрактните питаш. Във всеки един случай, става въпрос за използване предимно на ефектите в Photoshop. След това идват текстурите, това са снимки на определена повърхност, дървесина, камък (мрамор), скала, облаци и т.н. Ако си достатъчно запознат с photoshop можеш да сътвориш много неща от "нищото". Има основни уроци за това как се прави space art в интернет, така ще добиете представа как може да се направят такива творби.
Аватар
memario
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на memario за отговора: jordan_rusev

Върни се към Векторна графика и графичен дизайн