• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Няколко неудачи с векторни илюстрации

Векторрна графика, работа с векторни програми, съвети и препоръки, графичен дизайн
Ключови думи за тази тема
Няколко неудачи с векторни илюстрации Няколко неудачи с векторни илюстрации сайтовете лично fotolia fotolia fotolia пък пък пък знам горе горе скоро помощ имаш друг

Няколко неудачи с векторни илюстрации

Мнениеот engineer » 04 Юни 2013, 10:09

Здравейте всички и поздравления за хубавия форум.
От скоро се занимавам със сток фотография и както се очакваше нещата потръгнаха малко тежко, но все пак потръгнаха.
Опитах да кача и собственоръчно направени илюстрации, като много от детайлите са правени с AutoCAD, тъй като това ми е основно средство на труда. Понеже разполагам с много "заготовки", сглабянето на прилична илюстрация ми отнема около 5 минути. Ентусиазирах се като във Фотолиа ми ги взеха, дори имам картинки с по 1-2 продажби за кратко време. Браво на МЕН!
Целия технологичен процес за една илюстрация ми отнема около 20 мин. заедно със Заглавие, кейуърдване и ъплоудване.
ОБАЧЕ
с това си начинание ударих гредата няколко пъти.
1. Греда No 1:
Експерти с AtoCAD не се занимават с Fotoshop, и обратно. Съвместимостта на двата продукта е доста слаба,
да не казвам никаква. Няма квалифициран специалист с когото мога да се консултирам. С много проби и грешки
постигнах някакви успехи. Като питам за помощ ми казват, че не съм наред с главата (и вероятно са прави)
2. Греда No 2:
Илюстрации, които съм качвал във Фотолиа ми бяха отхвърлени в Дриймс. Искат ми проперти релийз, защото са ползвани
детайли от реални инженерни проекти, въпреки че старателно съм разкарал всякакви търговски логота и издайнически артефакти.
Същото се отнася и за снимки, на които има части от схеми.
3. Греда No 3:
В Шутъра пък искаха илюстрациите за са .EPS или друг вектор. Моите обаче са .JPG. Това се налага от техниката ми на експортване и модификации във Шопа. И въпреки че намерих начин да постигна перфектна рязкост при безкрайна резолюция, онези се дърпат нещо. Да им се чудиш и маеш.

Ако някои се е сблъсквал с подобни проблеми ще се радвам да обсъдим кой как се е преборил.

Става дума за ето тези картинки:
http://www.fotolia.com/p/203191799
Забележка: Валентинките също са правени с AutoCAD (без цвят). То си личи от правилната геометрия на детайлите. Цветът е наложен във Fotoshop.

Вече имам някакво колебание дали да продължавам или само снимки да продавам. Ако се намери поне един ентусиаст с AutoCAD
съм готов да хвърля значителни усилия за подобряване на техниката ми на рисуване.
Аватар
engineer
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Няколко неудачи с векторни илюстрации

Мнениеот maggee » 04 Юни 2013, 12:23

Аз в Шътъра качвам илюстрациите като Jpg, като обикновени снимки и нямам никакви проблеми. Не се занимавам да им качвам Eps-вете.
Илюстрациите обикновено се правят на Adobe Illustrator или Corel Draw, така че ти трябва някой специалист по тях с някакви бегли познания по AutoCAD, за да успее да ти помогне да направиш връзката между тях.
Предполагам, че използването на готови заготовки, не се харесва във Дриймса и вероятно в други сток-банки, тъй като те си имат авторски права.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 05 Юни 2013, 09:49

engineer написа:Илюстрации, които съм качвал във Фотолиа ми бяха отхвърлени в Дриймс. Искат ми проперти релийз, защото са ползвани
детайли от реални инженерни проекти, въпреки че старателно съм разкарал всякакви търговски логота и издайнически артефакти.

Ако имаш предвид снимки като тази:
Изображение
е нормално да ти искат пропърти релииз, целта е да си "вържат гащите" че не продаваш схемата на някой завод например или нещо друго което има някакви юридически права и в следствие може да им се търси отговорност защо са позволили публикуването. За целта - ако по-горе написаното не те притеснява, тоест никой не би имал юридически претенции към теб за това че ги публикуваш с комерсиална цел и продаваш можеш да си попълниш и подпишеш пропърти релииз сам. Това е като да се снимаш сам, сам си подписваш модел релийза с един свидетел естествено.

engineer написа:Забележка: Валентинките също са правени с AutoCAD (без цвят). То си личи от правилната геометрия на детайлите. Цветът е наложен във Fotoshop.
Вече имам някакво колебание дали да продължавам или само снимки да продавам.

Щом нещата стават толкова лесно няма какво да се чудиш, снимки като тази
Изображение
обаче има много из сток сайтовете, трябва да вкараш малко креативизъм. Можеш например да експортваш към EPS от аутокада различни елементи и после да ги вкарваш във фотошоп поетапно и като отделни слоеве с командата place, като по този начин ще можеш да поразчупваш нещата. Поразгледай сайтовете за идеи и действай спокойно. Мисля че ел схемите ще са вървежни но е добре да видиш какво се търси и от кое няма пренаситеност.

engineer написа:В Шутъра пък искаха илюстрациите за са .EPS или друг вектор. Моите обаче са .JPG. Това се налага от техниката ми на експортване и модификации във Шопа. И въпреки че намерих начин да постигна перфектна рязкост при безкрайна резолюция, онези се дърпат нещо. Да им се чудиш и маеш.

Понякога в някои сайтове когато избереш категория за илюстрации искат задължително да е EPS виж там в категориите или в някоя друга подробност. Не би трябвало да има проблем да си ги продаваш като дизайни. Не съм много наясно с шътъра, там се занимава съпругата ми и това е още от времето когато искаха задграничен паспорт за одобрение. Така и не се хванах да го разцъкам, там качваме снимки заедно.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот engineer » 05 Юни 2013, 09:58

Благодаря за отговора.
Заготовките си ки русувам сам. За едно кафе време си правя я цветче, я сърце, я гайка . . . според настроението. Схемите също са ми авторски. По принцип е възможно за частите от проектите да оформя релийз от фирмата в която работя, със съгласието на шефовете. И бездруго се ползват за наша реклама.
Обаче проблема е, че крайният продукт се предава на друг клиент в комплект с чертежите, които също струват едни пари. След изтичане на гаранционния период клиентът има правото да прави промени по чертежите. Не знам дали ще ми трябва релийз от крайния клиент, който получава въпросните схеми на хартиен носител или .PDF .
примерно:
Изображение
Затова се опитвам да ги пробутам без релийз.
Аватар
engineer
Напредващ

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 05 Юни 2013, 10:17

Имах предвид сам да си подпишеш релийз за нещата които ти си правил и за които никой не притежава авторски права.
Ако някой клиент ви е платил да измислите някаква уникална сграда, няма как да важи горното правило. Но за разни части от чертежи които никой няма как да си разпознае и които ти си правил не виждам причина за притеснение или пък повод за нарушаване на авторски права.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: engineer

Мнениеот engineer » 05 Юни 2013, 10:23

Благодаря за мнението.
Изглежда различните фото-банки имат различни търговски концепции. На мен лично Фотолиа най- ми допадат. И отрицателният опит често също е полезен.
Аватар
engineer
Напредващ

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 05 Юни 2013, 10:44

Аз имам портфолиа от по 900 снимки в почти всички фото банки и при мен доходите са ми както съм ги наредил в началната страница в прозорчето горе вдясно.
В съотношение по месеци можеш да ги видиш в ТАЗИ ТЕМА. Ще се радвам да се включиш със статистика, да стане по-интересна темата.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Векторна графика и графичен дизайн