• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Сток видео в сток сайт Videohive

Сток видео. Как да правим сток видео клипове и да ги продаваме в сток сайтовете. Препоръки, съвети, обмяна на опит.
Ключови думи за тази тема
Сток видео в сток сайт Videohive Сток видео в сток сайт Videohive пък снимам неща форума кой интересно моя sony sony затова примерно всяка нова цяло линк

Сток видео в сток сайт Videohive

Мнениеот jordan_rusev » 29 Окт. 2014, 13:52

Videohive е част от групата на Енвато предназначен за продажба на сток видео. Не е необходима нова регистрация ако вече имате такава във фотодюн, всички разделения в Енвато са с един акаунт. Като цяло цените на видео клиповете не са високи, за 15 сек сток видео се взимат между $2.10 и $2.60 но пък те се трупат към общата Ви сума на приходите. Полза от това да ми стоят на харда аз не виждам така че качих 10-20 от моите клипчета там. Качването е малко усложнено за съжаление и затова и реших да напиша тази тема, да споделя как най-лесно и автоматизирано да го направите.

За да качите клип е необходимо да си направите 4 файла :thumbdown . Тромава работа но като се свикне е кой знае какво.
1. Оригиналния клип го архивирате във .zip файл
2. От оригинала правите компресиран .mp4 файл във фотошоп (версия CS6) става най-лесно (ще обесня по-долу как) в размер 640х360 или 960х540 пиксела както си изберете. На това клипче трябва да вкарате водния знак на видеохайв който можете да изтеглите от ТОЗИ ЛИНК. Ако има и някакъв звук който не искате да се открадне можете да сложите и звуков watermark loop който можете да дръпнете от ТОЗИ ЛИНК.
3. Снимка за превю голям размер, без воден знак 590х332 пиксела ги правя аз но имаше май и още един размер.
4. Малка снимка 80х80 пиксела пак за превю при търсенето.

За да си направите .mp4 видео превюто във фотошоп (понеже става лесно и не е нужно да учите софтуер за обработка на видео) отворете оригинала и с image size му задайте размер 640х360. След това с Edit -> Place сложете .png файла с водния знак. За да се вижда през целия клип трябва да наследите със слоя на клипа, с натиснат Alt бутон кликнете между слоевете.

За другите 3 файла в комплекта няма смисъл да обеснявам. Снимките си ги правите такива каквито ви харесват от някой кадър от клипчето, те не трябва да имат воден знак. Всички тези 4 файла качвате на FTP-то като не ги пъхате в никоя папка там, тоест ги качвате в централната която се зареди. Кръщавайте файловете подходящо за да Ви е по-лесно после при работата със сайта за която сега ще стане дума.

Работа със сайта след като са се ъплоуднали чрез FTP файловете.
Кликате на upload и Ви се отваря страницата за избор на категория. За моите видеа аз избирам Stock Footage защото ги снимам с камерата а не ги правя примерно на After Effects.

След като натиснете бутона ще преминете към страницата за попълване на данните за видеото. В тази страница ще видите и файловете които сте качили преди това през FTP. Те се появяват там където при мене пише Working защото аз сега за темата не качих такива и не ги открива.

От падащите менюта избирате съответния файл за всяко от полетата, под тях има обяснения какво се иска. Заглавието и описанията се изписват с първа главна буква на всяка дума например - Bee Gathering Honey in the Nature. Надолу има още неща които трябва да се въведат като продължителност на клипа, размер, мегабайти, покадровост и др. Също така има още една категория която вече е само за типа на клипчето, тоест за това какво е заснето. След което въвеждате ключови думи, те трябва да са максимум 15 така че подбирайте най-подходящите според вас, които отговарят най-точно на клипчето.

Това е начина по който аз подготвям и качвам моите сток клипове, ако намерите по-лесен можете да го споделите за колегите от форума на които не им допада моя метод. Може да Ви се стори доста разтакателно и сложно но пък се продават клипчетата, аз вече имам няколко продажби и като цяло ми се вдигнаха приходите понеже акаунта е един и същт заедно с фотодюн. Ето линк към моето ПОРТФОЛИО ако Ви е интересно какво съм качвал.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: maggee

Re: Сток видео в сток сайт Videohive

Мнениеот MonumentalDoom » 21 Юли 2016, 16:53

На мен в Фотошоп не ми отваря видеата. Излиза ми съобщението:

Dinamiclink Media Server is not available

Някоя друга програма където мога да сложа тоя воден знак има ли? Sony Vegas?
Аватар
MonumentalDoom
Напреднал
Напреднал|Напреднал|Напреднала

Потребители Информация Потребители Информация

Re: Сток видео в сток сайт Videohive

Мнениеот jordan_rusev » 21 Юли 2016, 17:37

Sony Vegas • Adobe Premier • Adobe After Effects
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||