• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Обработка за по-висока динамика

Съвети и препоръки как да обработваме снимките си с Фотошоп и др. Уроци и трикове за обработки и работа с обработващи програми.
Ключови думи за тази тема
Обработка за по-висока динамика Обработка за по-висока динамика добър беше светкавица raw raw форума поне въпроса кадъра двата тоест тоест изглежда бях разбира

Мнениеот jordan_rusev » 16 Апр. 2010, 21:16

Преди да започнем обработката във фотошоп отворете снимката която желаете да е с по-висока динамика в RAW конвертора. Аз използвам Lightroom за тази цел. Експортирайте 2 TIFF-а единия с +1 експонация, другия с -1 експонация (може и повече).

Отворете двата файла с Фотошоп. Дублирайте по-тъмния върху другия. Това става с десен бутон в палитрата със слоевете duplicate layer, отваря се нов прозорец от който избирате името на другия TIFF.
След като е дублиран тъмния файл можете да го затворите. От палитрата на слоеве добавете маска на този слой и при селектирана маска изберете Edit -> Apply Image. Отваря се прозорец Apply Image, в който имате поле Layer - там избирате горния слой , поле chanel - това е канала на горния слой и ще трябва да изберете най-контрастния според вашите кадри канал . Тоест канала в който изгорелите области са най-силни . При мене това е синия канал, после ще експерементирате , когато сте наясно с техниката на обработка !

Маската трябва да изглежда по подобен начин

С черна четка в маската можете да минете малко така че от светлия слой да остане повече видима област там където е тъмно.

Крайния резултат при мене се получи това:

Дори да не Ви допада обработката то поне ще разберете как действа Apply Image. Тази обработка беше направена от един RAW кадър, разбира се ако се направи от 2 еднакви кадъра заснети със статив, резултата ще е доста по-добър. При моята снимка слънцето беше точно насреща, за да увелича динамиката аз използвах светкавица при заснемането. Бях я поставил по-напред пред мен за да е по-силно осветена стената.
Техниката е много подобна на HDR обработка, и на практика е точно това като изключим Tone Maping-a, но се прави на ръка. С двaта файла можете да използвате и функцията на фотошоп за HDR - HDR File-->Automate-->Merge to HDR.
HDR обработка със други програми ще напиша в друга тема.

Още полезни теми от Форума:
Ретуш на портрет. Обработка с фотошоп.
Панорама с Фотошоп
Яки ефекти с PhotoShop
Страхотни обработки за Фотошоп
Задължителни обработки преди да качим снимка в интернет
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: GALA_VARNA

Re: Обработка за по-висока динамика

Мнениеот emoonthemove » 17 Апр. 2010, 09:22

Страхотно се получи, Данчо.

Но питай и Фори, той ще потвърди, че същият ефект можеш да постигнеш и с Brightness/Contrast ... :nought
Аватар
emoonthemove
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Препоръчваме ви

Re: Обработка за по-висока динамика

Мнениеот jordan_rusev » 17 Апр. 2010, 11:08

emoonthemove написа:Страхотно се получи, Данчо.

Но питай и Фори, той ще потвърди, че същият ефект можеш да постигнеш и с Brightness/Contrast ... :nought

Въпроса е да се извади максималното от RAW формата , при максимално качество. Тоест след като е излезнала снимката от RAW конвертора вече да не се пипа по Brightness/Contrast .
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Обработки на снимки и уроци