• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Оразмеряване на сток снимка за сайт

Съвети и препоръки как да обработваме снимките си с Фотошоп и др. Уроци и трикове за обработки и работа с обработващи програми.
Ключови думи за тази тема
Оразмеряване на сток снимка за сайт Оразмеряване на сток снимка за сайт колко снимам снима горе имаш друг форума различни въпроса кадъра примерно всяка възможност тогава какви

Оразмеряване на сток снимка за сайт

Мнениеот mitko85 » 01 Юли 2013, 20:05

Здравейте! Отдаде ми се възможност да снимам за едни познати,които искат да правят онлайн магазин. Продуктите са козметични. Нещо,което ме притеснява е , че искат 1000x 1000 пиксела. Възможно ли е това. Опитах се да ресайзна на дадения размер, но програмата автоматично хваща едната страна на 1000 а другата на 677. Снимам с 12 мп- това ми е максимума. Ще съм благодарен ако помогнете.
Аватар
mitko85
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Re: Оразмеряване на сток снимка за сайт

Мнениеот Gergich » 02 Юли 2013, 09:20

Онова което трябва да направиш във Фотошоп е елементарно ! При 12 мегапикселов апарат имаш предостатъчно материал за обработка, кроп и ресайз ! Ако се иска непременно квадратна снимка с размери 1000х1000 пиксела, то тогава погледни дължината на късата страна на кадъра колко пиксела е. Направи квадратна маска със същата дължина, примерно 3000х3000 пиксела, кропни по нея маска изображението след като си кадрирал добре и след това го ресайзни (какви хубави български думи само !) до размер от 1000х1000 пиксела - това е ! Никак не е сложно. След ресайза даже можеш и да изостриш изображението, но преди него може и да позачистиш шума. :)

Успех !
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Мнениеот mitko85 » 03 Юли 2013, 14:27

Gergich, благодаря ти много. Справих се по един друг начин. Направих си нов файл 5000/5000, тъй като на ориг. снимкаа бях испразнил въздуха доста, копирах изрязания елемент и го пейстнах на новия. Кропнах го на квадрат, после ресайзнах на 1000/1000 и стана идеално.
Бях чел темичката за задължителното обработване на снимката преди да се качи в нет пространството. Та въпроса ми е трябва ли да използвам прешарпване и запазване в web или направо в web?
Благодаря.
Аватар
mitko85
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот Gergich » 05 Юли 2013, 15:21

"Няма такова нещо като необработена снимка!" - цитат

Обработката на всяка снимка е пожелателна, различна и конкретна.
Кадрите имат нужда от следните обработки:
а) Чистене на шум (особено ако е снимано на високо ИСО);
б) Ресайз - прекадриране и смаляване до желан размер (може и междинен за същинската му обработка);
в) Изостряне на изображението (шарпене), препоръчвам да се ползват или Smart sharpen или Unsharp mask, или комбинация от двете;
г) Различни по вид дообработки и филтри като: Ctrl+ M; Ctrl+ U; Ctrl+ L; Brightness/Contrast и други.
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Мнениеот jordan_rusev » 07 Юли 2013, 11:39

Най-бързия и лесен начин да оразмериш снимка в даден фиксиран размер е с Crop tool. След като селектираш инструмента горе в лентата под менютата се появяват празни полета, там вкарваш 1000px за двете - височина и ширина. После кропиш както ти харесва и ГОТОВО.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Мнениеот mitko85 » 07 Юли 2013, 21:16

Момчета, много ви благодаря за отговорите. Герич, точно за това шарпене накрая ставаше дума. За сега се получават нещата, харесват ги и още ще се снима. Много съм доволен от форума,от нещата, които научих и насоките Ви.
Лека и благословена вечер!
Аватар
mitko85
Нов
Нов|Нов|Нова

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Обработки на снимки и уроци