• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Ревю Sigma 24-105mm f/4.0 DG OS HSM Art

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Ревю Sigma 24-105mm f/4.0 DG OS HSM Art Ревю Sigma 24-105mm f/4.0 DG OS HSM Art добър никон цена цена снимане лично колко снимам снимам искам нищо друг поне поне наистина

Ревю Sigma 24-105mm f/4.0 DG OS HSM Art

Мнениеот jordan_rusev » 30 Окт. 2014, 11:34

Избрах да публикувам това проучване не случайно а именно защото повечето фотографи които преминават към фул-фрейм тела попадат на дилемата с какъв обектив да комплектоват тялото. Никон или канон в случая няма значение защото сигма правят обективи и за двете марки. Обективите които влизат в полезрението са Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM Lens , Sigma 24-105mm f/4.0 DG OS HSM Art Lens , Nikon 24-120mm f/4G AF-S VR Lens . Като тук без да ми се обиждат никонците но никонския е най-слаб. Затова направих сравнението между канонския и сигмата. По-долу ще пусна линковете и всеки ще може да си разгледа сам. А в крайна сметка ако някой не е съгласен нека пуска сравнения и ревюта с Никон аз лично ще се радвам на това.

Първо нека сравним цената на двата - Сигма 24-105мм - 1 750лв. а Канон 24-105мм 2 200лв. и Никон 24-120 - 2 000лв. Както се вижда сигмата е с 450лв. по-евтина, но тук трябва да споменем че канонския е влаго и прахо устойчив като дефиниция. Размер на филтъра Сигма 82мм а при Канона е 77мм. Размерите на обективите няма да пиша а направо вижте снимките които следват. Обективите са подредени така:
Canon EF 24-70mm f/4 L IS USM Lens
Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM Lens
Sigma 24-105mm f/4.0 DG OS HSM Art Lens
Nikon 24-120mm f/4G AF-S VR Lens

Аберациите са много сходни и аз лично там почти не виждам разлики в това как се държат обективите при различното фокусно разстояние, подробно това можете да проверите сами в линковете по-долу.
Винетиране имат и двата слабо, аз бих дал леко предимство на сигма.
Дисторзия barrel при 24мм сигма има с една единица по-малко, при 35мм pincushion (обратна на барелната) канон има с 1 единица по-слаба, а от 50мм до 105мм канон превъзхожда със съвсем малко сигмата. Дисторзията можете да видите по-долу при линковете, сравнението е на DXOmark от Dpreview.
Стабилизация - и двата обектива са стабилизирани с около 3 стопа.

Теста за рязкоста е извадка при F/4 като при F/5.6 нещата стоят по същия начин. За да е по нагледно съм събрал теста на двата обектива в една графика. Канон 24-105 е със синьо, Сигма 24-105 е с оранжев цвят на графиката. Това е и теста с най-голяма тежест поне за мен. Понеже цветопредаването поне засега предпочитам лично да тествам то ще остане извън тази тема поне засега освен ако не намеря в последствие направено такова в нета.

Ето и малко линкове свързани с темата:
Ревю на Сигма 24-105
Ревю на Канон 24-105
Ревю на Никон 24-120

Пълно сравнение MTF графика рязкост, аберации, винетиране и дисторзия:
Canon EF 24-105mm f/4L IS USM и Sigma 24-105mm F4 DG OS HSM

Slrgear ревю - Canon EF 24-105mm f/4L IS USM , Sigma 24-105mm f/4 DG OS HSM и Nikon 24-120mm f/4
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Ревю Sigma 24-105mm f/4.0 DG OS HSM Art

Мнениеот dakataa » 10 Ноемв. 2014, 23:23

Canon EF 24-105mm F / 4 L IS USM продава се за 1000лв. Прочетох ревюто за което благодаря.Апарата ми е 70д и засега снимам с 18-55 и 50 мм обективи!Не съм много наясно ,но как ще се чувствам с 24-105?Досега мн ми е липсвало варио с 18-55 ,много е ограничен искам нов обектив и незнам какво да избера ,вашето мнение ще ми е мн от полза за което благодаря!
Аватар
dakataa
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 13 Ноемв. 2014, 11:36

Нищо не ти разбрах, кое ти е липсвало и какво искаш да взимаш ?
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот dakataa » 14 Ноемв. 2014, 18:03

Здравей,написах всичко набързо и сега като го чета наистина не се разбира за което се извинявам!Харесал съм Canon EF 24-105mm f/4L IS USM в момента има доста приемливо предложение като цена от 1000 лв.Въпросат ми е този обектив ще ми върши ли работа като стандартен обектив за снимане на пейзажи,природа и в помещения ?Не разполагам и с достатъчно средства за да имам много обективи по предназначение поне на този етап.В момента снимам с 18-55мм 1:3.5-5.6 IS STM и 50мм 1.8\f!
Аватар
dakataa
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 17 Ноемв. 2014, 11:34

Естествено че ще ти свърши работа. Ревюто показва само че има по-добър обектив а не че не е добър. 1000лв не е лоша цена за такъв обектив, въпреки че след 50мм е малко "мекичък" но като цяло става. Виж ТОЗИ ЛИНК и си прецени колко ще ти върши работа. Canon 15-85 също не е лош за кроп, дава 9мм по-широко за пейзажа, разгледай ги двата един срещу друг.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фото техника - дигитални камери и обективи