• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Скорост на карти памет

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Скорост на карти памет Скорост на карти памет иначе горе колкото тест голяма цяло карта карта гледам бях ползвам опит кадри тъй добро

Скорост на карти памет

Мнениеот jordan_rusev » 31 Авг. 2015, 10:13

Скороста на картите памет е важна когато снимаме видео или сериини кадри, ако акртата не успява да записва това което камерата предава след препълване на буфера ще прекъсва. Понеже попаднах на интересна статия и тест реших да споделя. За целта е ползван новия Canon 5Ds заради многото мегапиксели.

Compact Flash (CF) съвсем без изненада са по-бързи, за мен е интересен факта че така познатите за мен марки са доста далече от челото а Lexar (които не познавам като марка) печели.
Цялото изследване тук.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Скорост на карти памет

Мнениеот NNNNIKKKK » 20 Юли 2016, 13:23

По отношение на картите-памет, ще се осмеля да дам един съвет, който получих от фотограф с голям опит. Може да е от полза за някой. Бях се засилил да купувам споменатият по-горе LEXAR 128 GB. Въпросният фотограф обаче ме посъветва да не купувам карта с такъв голям обем и да слагам голям обем в една карта, тъй като ако картата дифектира ще загубя всичко. Ако съм с няколко карти, ще запазя останалите снимки и видео. Мисля, че има логика. Послушах го. В момента ползвам 4-ри карти - 8, 16,32 и една 64 гигабайта. Гледам да ги ползвам и четирите, като разделям снимките във всички карти. Високоскоростни са на Сони и досега не съм имал никакви проблеми както при скоростни серии снимки, така и при видео. Камерата е Канон 70Д.
Така че при картите максимата"По-голямото е по добро", май не е най-вярната
Аватар
NNNNIKKKK
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на NNNNIKKKK за отговора: siyanka_

Re: Скорост на карти памет

Мнениеот jordan_rusev » 20 Юли 2016, 19:33

Картите вече са с доживотна гаранция, защото се смятат за надеждни. И като цяло тестовете са с по-големи карти защото ги натоварват с много мегабайти пренос за теста. Използват 5Ds който е 50 мгпикс. Отделно от това вече 4К видеото е съвсем достъпно а там си трябва голяма карта. Колкото до споменатата марка теста е за пренос на данни, а картите вече ги има във фотосинтезиса.
Иначе логита не е грешна но едва ли някоя карта ще се прецака "отведнъж".
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фото техника - дигитални камери и обективи