• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Най-добрите поляризационни филтри

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Най-добрите поляризационни филтри Най-добрите поляризационни филтри цена пък тест тест photo интересно добра цената добри добри възможност разбира търся висока качество

Най-добрите поляризационни филтри

Мнениеот jordan_rusev » 11 Дек. 2015, 11:21

Отдавна търся да видя лабораторни тестове и изследвания на поляризационни филтри и попаднах на
Изображение
Ето кои са най-добрите циркулярни поляризационни филтри (CPL) лабораторно изследвани според тях. Много полезно четиво при избора за закупуване на такива филтри. Прясно "топло" изследвани от 1 ноември 2015-та. Имаше такъв тест и от 2009-та но новите модели показват по-добри резултати.

Победител е Hoya Fusion Antistatic CIR-PL

Цена в ebay 95$ за 77мм резба което е много добра цена според мен. В България цените на филтрите съвсем очаквано са умножени х2.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Най-добрите поляризационни филтри

Мнениеот jordan_rusev » 14 Юни 2016, 10:19

Поръчах си Hoya Fusion Antistatic, при първа възможност ще тествам на кроп и на фул-фрейм и ще пиша :)
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 22 Юни 2016, 21:55

Напълно покрива високата оценка. Ето един тест с предшественика си Hoya Pro1 | Hoya Fusion

разбира се след компресията в сайта и двете снимки влошиха качество но разликата се вижда.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот NNNNIKKKK » 19 Юли 2016, 13:10

Аз ползвам от 2 год. Hoya HD CPL на всичките си обективи. Отлично качество. Много съм доволен. Да цената е малко висока, но за качеството трябва да се плаща. Аз моите съм ги взимал от Ebay на цени между 120 -220 лв. за различните размери, преди около 2 години. Перфектна изработка и качество на образа.
Интересно, че ги няма в теста. HOYA HD CIR-PL. Може пък да не са толкова добри !? Има обаче един по-стар и по-евтин (което не означава че е по лош) модел - Hoya CIR-PL Slim
Аватар
NNNNIKKKK
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фото техника - дигитални камери и обективи