• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Китайски сайт за фото аксесоари.. и не само

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Китайски сайт за фото аксесоари.. и не само Китайски сайт за фото аксесоари.. и не само лично колко колко колко иначе иначе иначе знам снимам искам искам горе горе нищо скоро

Китайски сайт за фото аксесоари.. и не само

Мнениеот emilio_vn » 29 Март 2010, 09:57

Не съм пробвал лично, сайта работи и доставя до България. Мисля че за стойност над $12 се плаща мито, но не съм сигурен.
Ако някой си поръчва после да каже :D

http://www.dealextreme.com/search.dx/search.canon%20lens
Аватар
emilio_vn

Потребители Информация

Потребители благодарили на emilio_vn за отговора: jordan_rusev

Re: Китайски сайт за фото аксесоари.. и не само

Мнениеот jordan_rusev » 29 Март 2010, 10:47

Ей , браво че не си забравил. Иначе за мито и ДДС аз доколкото знам над $20 се слага но без значение откъде поръчваш, просто те облагат на митницата.
Иначе докато отворя сайта и намерих нещо полезно za $3.40:

Довечера ще го прегледам тоя сайт подробно.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Мнениеот photohunter » 09 Дек. 2010, 19:53

Трябва да се пазарува внимателно от там. Купувал съм нещо които горе-долу стават, но съм поръчвал и неща които са се оказвали невероятни боклуци.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Мнениеот vision_records » 14 Дек. 2010, 19:55

споко не се плаща нищо редовно взимам от тоя саит , китаеца е умен и ти го праща като подарак и всичко е нормално
последно взех gsm мн як ;) доставката е безплатна
поръчвал съм кабел за 2 долара и 34 цента и е идвал ;)
Аватар
vision_records
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот giant » 15 Дек. 2010, 17:43

някаква идея за колко време пристигат поръчките?
Аватар
giant
Профи
Профи|Профи|Профи

Мнениеот Drifter » 10 Ян. 2011, 18:45

Съжалявам, че повдигам малко старата тема, но надявам се още е актуална.
Аз имам над 30 поръчки от този сайт, правих ги още преди година, две. Сега избягвам да поръчвам от там, защото много се бавят с изпращането, поне в повечето случаи. Почти всички неща, можете да ги намерите и в ибей, дори и на още по-ниски цени разбира се пак от китайци.
Доставката до България след изпращането от Китай отнема 2-4 седмици. Понякога се случва и малко повече.
Китайски неща свързани с фотография не съм поръчвал много. Такъв "Viewfinder Eyecup", като на снимката по-горе си взех на скоро, но май няма да го използвам много. Като го сложа, не мога да видя целия фрейм, колкото и да си навирам окото. Иначе съм си взимал капачки, сенници за обективи, чанта, калъфи, ремък, дистанционно с кабел, скрийн протектори, отражател 110 см. 5 в 1 и съм много доволен. За подобни по-малки неща, няма смисъл да се дават пъти повече пари за да си купиш от България. Купих си Arctic Butterfly (специална четка за почистване на сензора), която излезе доста скъпо (около 180 лв.), но просто я няма в България, а и да я имаше, сигурно щеше да е повече.
Преди няколко дни ми пристигна и светкавицата YONGNUO Speedlite YN560, която я купих за 70$ (~100 лв.) от ebay, а в България е около 180 лв.
Естествено никога не бих си взел неща като филтри, лещи, разни почистващи материали и т.н. от някаква безизвестна китайска марка.
Аватар
Drifter
Напреднал
Напреднал|Напреднал|Напреднала

Потребители благодарили на Drifter за отговора: jordan_rusev

Мнениеот jordan_rusev » 10 Ян. 2011, 21:01

Браво, добро инфо !!! Какъв протекторен скриин си вземал ?
Нещо ТАКОВА искам да си взема, някой има ли опит ?
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Мнениеот Drifter » 10 Ян. 2011, 21:45

jordan_rusev написа:Браво, добро инфо !!! Какъв протекторен скриин си вземал ?
Нещо ТАКОВА искам да си взема, някой има ли опит ?

Тези от фолио, които само прилепват за дисплея (нямат лепила или други съставки).
Линк към комплекта, който си взех (за двата дисплея): http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0600830162
Въпреки, че размера е същия, на моя (60D) не пасна съвсем точно, но все пак го покрива изцяло.
Загуба на контраст или яркост, не мисля че има. Но сега повърхността му става малко-по лъскава и отразява. Т.е. ако пече слънце отгоре, става малко неприятно. Но няма начин, предполагам каквото и да сложиш ще е така.

Впрочем страхотен форум, много полезна информация и готини хора! Много се радвам, че ви открих.
И понеже съм новак във фотографията като цяло, скоро сигурно ще потърся помощ тук, за някои неща, които не са ми много ясни.
Поздрави!
Аватар
Drifter
Напреднал

Мнениеот jordan_rusev » 11 Ян. 2011, 09:02

Мисля че намерих каквото търся - ТУК или ТУК. Тези протектори са полезни, аз се все притеснявам апарата като виси на ремък на врата ми да не се надраска на ципа на якето например. В БГ струват по 45 лв.
Drifter написа:нямат лепила или други съставки

Явно са на принципа на вакумирането, но колко дълго се ползва преди да се захаби ?
Drifter написа:И понеже съм новак във фотографията като цяло, скоро сигурно ще потърся помощ тук, за някои неща, които не са ми много ясни.

Това е идеята на форума :beer
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Мнениеот Drifter » 11 Ян. 2011, 17:20

jordan_rusev написа: Тези протектори са полезни, аз се все притеснявам апарата като виси на ремък на врата ми да не се надраска на ципа на якето например. В БГ струват по 45 лв.

Определено си струва да го предпазиш и да ти е спокойно.

jordan_rusev написа:
Drifter написа:нямат лепила или други съставки

Явно са на принципа на вакумирането, но колко дълго се ползва преди да се захаби ?

Да, точно. И трябва много добре да се почисти преди да се сложи. Зависи от това колко го цапаш, търкаш, драскаш и т.н., но ако често се случва, лесно се захабява. Ползвам такова протекторче и за 5 инчов лаптоп с тъч скрийн. Предполагам на моя апарат, половин, една година няма да го сменям, освен ако не му се случи нещо по-фрапиращо.
Аватар
Drifter
Напреднал

Мнениеот vision_records » 11 Ян. 2011, 21:29

добре де , аз и поръчах един обикновен UV филтър от китаиския саит тои може ли да навреди с нещо на апарата
Аватар
vision_records
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот Drifter » 11 Ян. 2011, 22:13

vision_records написа:добре де , аз и поръчах един обикновен UV филтър от китаиския саит тои може ли да навреди с нещо на апарата

няма как да навреди на апарата, просто ще влоши значително качеството на снимките. Може дори да има и проблеми с автофокуса.
Аватар
Drifter
Напреднал

Мнениеот jordan_rusev » 12 Ян. 2011, 13:49

vision_records написа:аз си поръчах един обикновен UV филтър от китаиския саит тои може ли да навреди с нещо на апарата

UV-то е подходящо за снимки с висока надморска височина основно, където ултра-виолетовата светлина е по-силна. Дори и да е супер некачествен не може да навреди на апарата, може само да ти влоши качеството на изображението.
За проблеми с автофокуса не съм чувал досега. Просто сваля контраста леко, но ти ще снимаш основно видео и незнам дали ще се усети разлика. Тествай и сподели после.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Мнениеот vision_records » 13 Ян. 2011, 19:58

да основно видео ;)

ако снимам срещу слънцето това може ли да навреди на обектива или на нещо друго...
Аватар
vision_records
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот jordan_rusev » 14 Ян. 2011, 09:37

UV-то е за това точно !!!
Иначе е СИЛНО ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО да не снимаш директно срещу слънцето, това важи всеки дигитален фотоапарат !
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фото техника - дигитални камери и обективи