• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Пазаруване в интернет

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Пазаруване в интернет Пазаруване в интернет светкавица лично пък пък техника неща неща пари пари докато моля гледам опит явно супер

Пазаруване в интернет

Мнениеот jordan_rusev » 31 Март 2010, 11:18

Днес говорих с един приятел който си пазарува редовно в интернет. Във връзка с новия закон според който над $20 (стария е бил над $100) доставките се облагат с ДДС и мито, това е вярно но за доставки от страни които не са членки на Евро съюза. За доставки от страни членки не се плащат ДДС и мито.

Сайтове за интернет пазаруване в Евро съюза например е Amazon Англия , eBay - но тук трябва да гледате да е от страна членка на ЕС.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Пазаруване в интернет

Мнениеот Butterfly » 16 Ноемв. 2010, 10:27

Супер, това е доста полезна информация! И изобщо целия форим много ми допада - намерих доста полезна информация.
Аз съм редовен купувач от ebay - но до сега никога и фото техника. Честно казано съм леко скепрична само заради гаранацията.
Писах на nikon.bg дали ако си поръчам стока от интернет и получа световна гаранция и нещо се случи с техниката, тази гаранция ще важи тук, в България. За съжаление до момента не съм получила отговор.
Ако някой има опит с пазаруването на фото техника от интернет, моля да сподели.
Аватар
Butterfly
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 16 Ноемв. 2010, 12:14

От ebay съм поръчвал доста неща, най-скъпото обаче е светкавица за $65. Досега не съм имал проблем с доставката, пакетирането или връщането на пари (евентуално). Мой приятел си поръча и обектив при това доста скъп и нямаше проблеми, е верно бая трепера докато не пристигна.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Butterfly » 16 Ноемв. 2010, 15:41

Доста е рисковано пазаруването от интернет за тазкива скъпи неща, но пък от там би ти излезнало доста по-евтино отколкото от България!
Просто цените са безобразно надути.
Значи трябва да гледам само да поръчвам от държави, членки на ЕС. Това лесна работа :)) Мерси
Аватар
Butterfly
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот petrosss » 04 Дек. 2011, 00:03

Здравейте,

Често поръчвам стоки от американски сайтове и забелязвам, че много от тях предлагат услугите си само на граждани на САЩ или пък таксите за използване на чуждестранни карти са прекалено високи.

За да преодолея това неудобство, регистрирах виртуален адрес в http://www.viaddress.com.

Регистрацията, както и част от услугите са безплатни, а таксите за съхранение и изпращане на покупките са значително по-ниски от останалите сайтове, предлагащи подобни услуги.
Аватар
petrosss
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 05 Дек. 2011, 13:51

Това е полезно, благодаря !
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот menme » 12 Дек. 2011, 00:36

Абе то на тоя сайт много добре е обяснено всичко, много грамотно е направен, явно яко пари са вкарали в него да го направят! http://www.viaddress.com/ Аз лично сериозно обмислям дали да не се регистрирам! Много работа ще ми свърши, като се замисля! Има страшни оферти от САЩ!!
Аватар
menme
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фото техника - дигитални камери и обективи