• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Обектив Canon EF 24-70MM F/2.8L USM

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Обектив Canon EF 24-70MM F/2.8L USM Обектив Canon EF 24-70MM F/2.8L USM добър цена цена колко искам нищо нищо два колкото друг форума пари въпроса цената затова

Обектив Canon EF 24-70MM F/2.8L USM

Мнениеот drastar_be » 15 Окт. 2010, 14:47

Здравейте отново
Реших да попитам за друг обектив

Canon EF 24-70MM F/2.8L USM това ще е следващата ми покупка. В момента се продават 2 втора ръка, попитах (като начинаещ)защо да си копувам втора ръка за 2000 или 2100, като нов е 2400 или 2500, и вместо отговор................цитирам

"Купи си бе, какъв е проблема? Знаеш ли колко бройки трябва да купиш и продадеш, докато попаднеш на перфектен екземпляр като този?"

"Ще те изчакам да си купиш нов за 2400 и тогава ще ти кажа Успех!"

"Офффф, закъснял съм...
Той може и за 1600 да намери (щото и аз за толкова намерих по едно време) ама ще реве после, че бил мазен и не си заслужавал парите
Това го казвам защото и аз минах по тоя път... дори в една тема разказах малко по-подробно"

Разбрах, че няма два еднакви обектива, но съм начинаещ любител и не ми е ясно какво е "мазен" или ..................
Може ли да ми покажете "мазна" и не "мазна" снимки ?
Аватар
drastar_be
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Обектив Canon EF 24-70MM F/2.8L USM

Мнениеот jordan_rusev » 15 Окт. 2010, 15:20

Става въпрос за остротата на обектива. Canon EF 24-70MM F/2.8L USM е L обектив това произлиза от Large което идва от размера на лещата в задната част на обектива. Голямата леща дава по-добро качество и острота. Когато е ползван много и не както трябва "може" да загуби от качествата си. Ако е толкова малко разликата с новия не си струва да взимаш стар !!
Не се връзвай на приказките във ФотоФорум (предполагам там се е развила гореспоменатата дискусия) агресивни коментари обикновенно не водят до нищо полезно.

Ако търсиш обектив в този диапазон но на по-ниска цена пробвай Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG HSM като алтернатива. Не е като канонския и няма стабилизация но е доста добър и доста по-евтин. Виж диаграмите на рязкост на двата обектива.

Canon EF 24-70mm f/2.8L USM

Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG HSM

Ако не знаеш как да ги разчетеш: Колкото по-надолу е равнината толкова по-рязък е обектива. Където равнината се извива нагоре това означава че там обектива при дадената бленда има по-малка рязкост. Блендите и фокусните разстояния се местят с плъзгачите.

И няколко въпроса: На какво тяло ще ги ползваш? За какви снимки ти трябват - сток, портрет, пейзаж ?
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: drastar_be

Мнениеот drastar_be » 15 Окт. 2010, 15:34

Здравей jordan_rusev
позна за форума,
тялото е канон 550д ........този път реших да не купувам нищо което после(като задобрея) ще трябва да продавам на половин цена (освен тялото)затова купих 70-200л ис, но съм с китовия 18-55 и от 55 до 112 губя, не искам други обективи(освен канонски)не че имам много пари,но за канон-канон и ......
Аватар
drastar_be
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 15 Окт. 2010, 17:42

Ако си решил да взимаш 24-70 взимай го нов, цената му е 2 570 лв.
Можеш да хвърлиш едно око и на Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM - 1 580 лв

Тука можеш да видиш и по-подробно ревю. Като изключим че не е толкова светлосилен всичко му е перфектно.

Също Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM не е никак лош 2 059 лв.

Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: drastar_be

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми