• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Canon EOS 700D

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Canon EOS 700D Canon EOS 700D добър добър никон никон никон цена цена снимане беше беше беше лично лично лично лично

Canon EOS 700D

Мнениеот jordan_rusev » 21 Март 2013, 20:27

Канон пускат нов модел в средния клас Canon EOS 700D с китов обектив Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM за който новото е че държи 4 стопа стабилизация и челната леща вече не се върти при фокус.

Изображение

Body material Stainless Steel and polycarbonate resin with glass fiber
Effective pixels 18.0 megapixels
Sensor size APS-C (22.3 x 14.9 mm)
Sensor type CMOS
Processor Digic 5 RAW: 14bit RAW
Screen dots 1,040,000 (Touchscreen control)
Number of focus points 9

Като цяло от това което се знае засега, модела е с най-малък ъпгрейд от всички предходни модели във всички класове. Като цяло обаче крайния продукт всъшност изглежда доста сериозно подобрен ако се притегли на везната с предния модел. Малко думи за основните подобрения:
• 9-те фокусни точки които вече са кръстосан тип, централната F/2.8
• Full HD video mode
• 1.04m-dot vari-angle LCD screen
• Продължителен autofocus в режим видео със следене на обекта
• ISO 100-12800 standard, 25600 expanded
• Възможност за прилагане на Canon's "Creative Filters" като тези филтри се прилагат при снимането а не като пост-процесинг. Има възможност за preview на филтрите преди да се заснеме снимката.
• Touchscreen control - новото тук е че при снимане на live-view с докосване по дисплея може да се задава точка на фокусиране а също и да се снима без да се налага огледалото да слиза за фокусиране. Също така при разглеждане снимките могат да се зумват и слайдват както при смартфоните.
Нов китов обектив Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM - тък ъпгрейда е вече много сериозен да не кажа направо атрактивен. Освен че челната леща не се върти при фокусиране, целия преден елемент изобщо не излиза напред. С една дума - вътрешно-фокусен дизайн (абе три думи са си ама двете са с тире :D ). Стабилизацията е по-сериозна покриваща до 4 стопа. Мотора за фокусиране е степенен (не знам засега какво значи) като по-този начин дава доста по-добър автофокус при видеото а също и безшумен. Абревеатурата STM исдва от Stepper Motor. В предните модели не беше възможно фокусирането по време на live-view или видео докато тук комбинацията с възможностите на обектива дават на 700D една напълно нова възможност за видео. Значително е съкратено минималното разстояние за снимане на 24см (досега беше 31см ако не се лъжа). 700D ще се предлага на пазара и с обектив Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM като с тези два модела предполагам ще започне една изцяло нова генерация обективи. На външен вид разликите със стария китак:

• въртела за режими може да върти на 360 градуса, тоест не се налага да се превъртат наобратно режимите.
Изображение
• светкавицата вече е с водещо число 13 и се вдига малко по-високо от досегашните с цел да не се хвърля сянка от по-големи обективи.
Изображение
• Стерео микрофон, намира се пред чехалчето за светкавицата и е първия такъв в серията EOS
Изображение

Canon EOS 700D в dpreview
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Canon EOS 700D

Мнениеот Gergich » 25 Март 2013, 09:39

Тялото на 700д е същото като на 650д , но е с подобрен дизайн и ергономия и радва повече.
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот CVSTOS » 25 Март 2013, 22:06

Пъъъъълна глупост, лично за мен! Маркетинга на Canon или спи или ръцете им са в джобовете и играят лимки! Ква е тази глупост, да правиш мижав ъпгред на 650, при положение, че entry level флагмана на Nikon размазва всячески техният. Нямам думи честно, просто нямам думи!
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 25 Март 2013, 23:44

Да ти кажа и аз си го помислих това даже продължавам да си го мисля но се връщам на едно интервю (публикувал съм го) с менаджера на Канон в което ясно беше казано че мислят да наблегнат на обективите (тука има нов китак поне) а и аз си мисля че има и други неразкрити области този модел. Убеден съм че не е халостен патрон !
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: CVSTOS

Мнениеот CVSTOS » 26 Март 2013, 16:12

Дам, четох интервюто. Дано си прав! :)
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот Gergich » 26 Март 2013, 16:12

Разликата м/у 650д и 700д е много малка, но смисъла е в това да се даде право на избор, понеже мисля няколко пъти съм го казвал че нещо 6-тата серия куца, та ... ето на 700д е по-привлекателен, поне за мен. Иска се ооще малко в посока на добрите материали в едно тяло и всичко ще си застане на мястото. Канон обаче в това отношение е доста пестелива фирма и разчита на качествата и възможностите на даден модел, такива каквито са на хартия.
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот CVSTOS » 06 Апр. 2013, 22:19

Данчо, ти ще си щастлив най много, е може да се каже и аз :)
http://dslrs.net/dslr/canon-dslr/canon-dslr-cameras/lower-prices-for-5d-mark-iii-from-april-9/
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 07 Апр. 2013, 16:01

Цена от $2,560 за 5D mkIII е супер, но до колко тази цена ще съвпадне с цените за България ?
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 07 Апр. 2013, 17:26

Истината е, че двете марки се лидери на пазара и знаят какво правят. Да коментираме конструкторски и маркетингови решения на такива гиганти си е .......хайде да не казвам :) Личните предпочитания са друго нещо.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 09 Апр. 2013, 09:40

Чесно казано и двете марки имат политика подобна на правителствата които управляват България последните няколко мандата: Имат капацитет да избухнат но пускат на пазара само толкова колкото потребителите да си отхапят и задоволят глада но не и да се нахранят.
Ето един пример с моя любим модел Canon 7D, като излезе с оригиналния firmware нямаше например например настройка max auto iso, буфера при JPG се пълнеше на 30-тия кадър и т.н.т. Изведнъж след като magiclantern.fm успяха да пробият кода на 7D и да вкарат ред други благинки които направо къртят от Canon решиха да пуснат Firmware update с който да вкарат ред иновации в софтуера и в същото време да блокират M.L..
Това какво ви говори, нима не са можели преди това да ги сложат? Нима 7D не е можело да поеме със своите 2 процесора безброй JPG в буфера както след ъпдейта ? Или може би по-късно са усъвършенствали софтуера ? Аз лично не вярвам в това последното. Просто си пазят технологиите дали като козове дали от притеснение че ако пуснат всичко което имат разработено после няма да има какво ново да изкарват на масата.

Все пак обаче трябва да отдадем значителния ъпгрейд в областа на обективите, което според мен ще даде начало на едно изцяло ново поколение. В това отношение Canon винаги са били по-иновативни от останалите марки.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот CVSTOS » 09 Апр. 2013, 22:31

Всички знаем, направо мога да кажа си е "обществена тайна" че всички компании процедират така :) С цел по голяма печалба! Така че, когато някой си ми каже, че не съм можел да коментирам политиката им, е аз ще му кажа, дерзай. Всичко е за изсмукване на парите на потребителите. И да, от задник, до задник има разлика, въпросът е когато задникът замени лицето!!
Като стана дума, хайде вие г-н Photohunter, да ми дадете обяснение на мижавият ъпгрейд, който Canon спретнаха, за някаквиси 100 евро повече мисля от 650? Аз лично не ловя друг от вече изказаният от мен!
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 09 Апр. 2013, 22:42

Не че някога ще мина в никонския лагер, но и мене понякога ме дразнят много канон. Ето един пример: канон вкараха wireless светкавиците в 7D докато никон отдавна ги бяха въвели, както и тази опция за max ISO. Понякога много ме хваща яд. Не че в никонския лагер не е същото, мога да изброя куп неща които ме дразнят.
На практика все едно има монополно споразумение, ама айде да не дискутираме тази тема че последно време е доста банална.
Като стана дума, хайде вие г-н Photohunter, да ми дадете обяснение на мижавият ъпгрейд, който Canon спретнаха, за някаквиси 100 евро повече мисля от 650? Аз лично не ловя друг от вече изказаният от мен!

Абе и мене не ме кефи ъпгрейда на тялото, ама при китака е много сериозно и ако се замислиш за 100 евро отгоре си заслужава погледнат комплекта като цяло. Също добра е тенденцията за новата линия обективи.
Иначе - да подкрепям мнението ти, искаше ми се повече да покажат и на мен. Да видим какво ще пуснат в другите класове.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот CVSTOS » 09 Апр. 2013, 22:50

Абсолютно! Всички знаем, причината за политиката и на двете компании! И как точно благодарение на по "малките" сме благодарни за благинките вкарани и в двете големи :)
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 16 Апр. 2013, 19:41

Имат си екипи които да определят фирмената политика и явно добре го правят, след като фирмите са на върха.
Съгласен съм, че е по-добре да получиш повече екстри за по-малко пари, ама няма:) Толкова дават хората. И двете марки си имат и плюсове и минуси. Аз не се вълнувам от темата кой е по- добър Канон или Никон. Ако мога да мина на по-висок клас сменям марката без скрупули стига да случа на цена. Може и да е и Пентакс :)
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот CVSTOS » 06 Май 2013, 20:54

След информацията, че щели да забавят 70D и 7D II, момчетата от canon все повече взеха да ме губят, като клиент! А и днес се натъкнах и на малко инфо относно сензора им. Нямах идея, че кропката им не е мръднала от 6/7 години! http://thenewcamera.com/canon-sensor-image-quality-trapped-in-time/
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 07 Май 2013, 19:30

Е да, нали графиката е на DxOMark lab. Те са си заклети привърженици на Никон откак се помня.
В техния сайт например ако сравниш Canon 7D / Nikon D5000 / Nikon D3000 излиза че 7D-то е мъничко по-добро от Nikon D3000
:D :D :D
Където видиш DxOMark няма как да очакваш други резултати ;) а по-горната графика е направо смешна при положение че Canon 600D беше камера на годината за 2011-та ако не се лъжа.
Canon 7D също беше камера на годината и също best selling DSLR. Излиза че според DxOMark цял свят хората нищо не разбират и си ги купуват да вадят репи с тях.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: CVSTOS

Мнениеот CVSTOS » 07 Май 2013, 19:43

А, благодаря, за уточнението тогава :))))
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фото техника - дигитални камери и обективи