• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Съвет за избор на нов обектив

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Съвет за избор на нов обектив Съвет за избор на нов обектив добър никон сайтовете цена цена цена беше беше снимам raw искам неща друг форума хора

Съвет за избор на нов обектив

Мнениеот Butterfly » 16 Ноемв. 2010, 10:58

Здравейте,
съвсем случайно попаднах в този форум, ровейки се из нета относно инфо за обективите. Много съм доволна и доста ми допада :wink
Порових се из форума и прочетох доста неща, но за съжаление никъде не можах да намеря точно инфо на това, което търся и реших да пусна нова тема.
Снимам с Никон Д3000. Искам да сменя китовия обектив 18-55мм с друг. Това, което най-много снимам са портери и пейзажи.
Бях се спряла на твърд обектив 50-ка, но в един друг форум ме посъветваха да потърся друго решение ако снимам предимно портрети, тъй като в тялото на моя Никон няма мотор и този обектив не бил подходящ за мен.

Може ли някой да ме насочи към обектив, който би бил подходящ за мен. За съжаление няма да мога да отделя повече от 300лв за такъв - така че предполагам, че доста се ограничавам в избора. :conf
Аватар
Butterfly
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Съвет за избор на нов обектив

Мнениеот jordan_rusev » 16 Ноемв. 2010, 12:59

300 лв. е доста ниска цена за да за да ти стигнат за нещо свястно хем за портрет хем за пейзаж и стигат само за 1 обектив.

За пейзаж можеш да си останеш с китовия, защото пейзажите се снимат основно на затворена бленда Ф8-Ф11 където повечето обективи дават прилично качество. Снимай само в RAW (NEF) формат за да можеш лесно да отстраняваш аберациите (които при китовия са сериозни). Тема за това съм пуснал ТУК.
За портрет ти трябва обектив в диапазона 50-100мм по възможност с отворена бленда.

Това което излиза в тези ценови граници и което може да ти свърши работа според мен е Sigma 24-60mm F/2.8 EX DG дават добри оценки за него в сайтовете.
Изображение

Можеш да го ползваш и за пейзаж и за портрет, би трябвало да е с мотор (не много бърз защот не виждам HSM като абревиатура) но това трябва да провериш. Цената му е 350 лв. но вярвам че 50 лв. отгоре са преодолими а ако решиш да го взимаш от ebay може да излезне и по-евтино особенно ако пишеш на продавача да ти въведе по-ниска цена в пратката.
Тествай обектива в някой магазин на 24мм при ф2.8 , ф8 и ф11, на 60мм при ф2.8, ф4 и ф5.6. Направи няколко снимки и на сругите дължини и ги разгледай в къщи. Не се надявай да е супер обектив защото все пак струва 350лв. но предполагам ще по-добър от китака а и ще покрие нуждите ти в областа на портретната фотография.

Ще се радвам ако след като го тестваш качиш някъде снимки в реален размер и постнеш линкове и мнение за да напишем една тема за обектива и да сме полезни и на други хора.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Butterfly » 16 Ноемв. 2010, 14:23

Най-вече държа на портетните снимки - те са ми приоритет.
Сега, когато дойде времето за смяната на обектива малко ме е яд, че не съм проверила по-рано този недостатък на фотоапрата ми - че няма мотор в тялото! Но късно е либе за китка:)

Сигма беше една от марките, които гледах из нета. Цената от 350лв е доста приемлива. Не ме притеснява, че ще дам 50лв отгоре.
И определно не очаквям за тези пари да прави чудеса:)

Определно ще мина през някой магазин, надявам се, че няма да ми откажат да направя няколко пробни снимки без да го купя на момента!

Благодаря за инфото, беше доста полезно. Сега ще проуча цените и в ebay.
Аватар
Butterfly
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 16 Ноемв. 2010, 22:43

Пиши после
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Butterfly » 17 Ноемв. 2010, 08:33

За съжаление цените е ebay , са дори по-високи от тук. На тази Сигма цената беше 200паунда и отделно доставката.
И не само този модел на Сигма е с такава висока цена. Погледнах и ето този модел - Sigma 18-50mm F/2.8-4.5 DC HSM OS за Nikon, на който цената в България му е 500лв, в ebay определено не беше по-евтин.

Ще кача снимки задължително когато направя тестове :))
Аватар
Butterfly
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 17 Ноемв. 2010, 09:03

За Sigma 18-50mm F/2.8-4.5 DC HSM OS имай впредвид че на 50мм най-отворената му бленда е ф4.5 което "малко" го отдалечава от "портретен обектив". Цената му е висока заради OS-a което е Optical Stabilizer с други думи стабилизация.
На Сигма обективите в ebay излизат на същата цена като в БГ, това и аз съм забелязал като съм търсил за себе си !
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Butterfly » 22 Ноемв. 2010, 12:13

Да, определено не си заслужава треперенето дали ще пристигне :)
Ех, значи доста ми се ограничава изборът на обектив......спрямо финансите ми.

Фотографията е скъпо удоволствие :)))
Аватар
Butterfly
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми