• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Каква техника да избера за снимане на музикален видео клип

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Каква техника да избера за снимане на музикален видео клип Каква техника да избера за снимане на музикален видео клип добър цена цена цена цена снимане снимане снимане беше снимане снимане снимане снимане снимане снимане

Каква техника да избера за снимане на музикален видео клип

Мнениеот vision_records » 10 Сеп. 2010, 23:08

Здравейте
значи занимавам се с музика искам да си взема нещо за снимане на музикални клипове

напоследак много нашумя и е много модерно да се снимат музикални клипове с фотоапаратите на Canon защото качеството на видеото се равнява на качество на камера над 10 000 бона , по точно снимат с Canon 5D Mark 2

НО аз забелязах че и Canon 550D прави същото видео и е доста по ефтин и съм се насочил към него

Вие какво мислите , някои има ли някои от тези апарати снимал ли е клип , запознат ли е с това което питам , знае ли какъв обектив ще ми свърши работа освен Kit обективите които вървят с апаратите

Въпроса ми на кратко е : Искам да снимам HD Клип музикален с яко качесво кои апарат да избера 550D ili 5D Mark 2 ? (Струват ли си 3 000 лва повече за 5D-то като говорим за клип само)

Благодаря на всички които ще помогнат ;)
Аватар
vision_records
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Каква техника да избера за снимане на музикален видео клип

Мнениеот jordan_rusev » 11 Сеп. 2010, 00:22

На някои от въпросите ти отговорих, на други вероятно raych_eu (наш съфорумец) може да ти даде повече светлина - той има 550Д.
На мене ми е интересна темата и честно казано искам да видя и прочета от къде имаш такава информация. Ако може да пуснеш линкове към теми или сайтове откъде си почерпал това инфо, искам да попрочета да видя какво пише защото както всички които ме познават съм запален на тема Канон. Обещавам да синтезирам информацията и да ти дам коректни и точни отговори.
После ще ти пиша и за обективи ако все още държиш на такава конфигурация.

p.s.
Има един клип на Lacuna Coil сниман с fisheye но незнам да е правен с фотоапарат, ще потърся инфо и ще ти пусна и клипа.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот vision_records » 11 Сеп. 2010, 00:45

не мога да ти пиша лично съобщение пък искам нещо друго да те питам драсни ми един майл еи тука vision_records@abv.bg ако не те затруднявам

а ето ти един меикинг на клип с Канон > http://www.50stotinki.com/main/?p=17751

Смисъл не ми вярваш че снимат с канона , това е поредоното доказателсвко тука всичко се вижда
Аватар
vision_records
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот vision_records » 11 Сеп. 2010, 00:50

Даже виж какво намерих , прочети го цялото и виж от доло клиповете и представянето на Канона и клипове и маикинг на клиповете и кажи вече какво мислиш ;)

http://www.georgio.org/blog/?p=358
Аватар
vision_records
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 11 Сеп. 2010, 14:09

Да определено вече ти повярвах, това исках да видя.
Това което ми направи впечатление е камстедито, както и това че се снимат основно кратки сцени в които обекта не се движи много в ДОФ-а на камерата. По този начин се изолира проблема с държенето на фокуса (ако има такъв при 5D).
Както ти обещах ето един клип сниман с фишай обектив и вероятно с фотоапарат.

За личните съобщения мерси че ми каза, сега не би трябвало да има проблем

Доста неща ще ти трябват още освен един Canon 550D, като например хубав светлосилен обектив, осветление, звука вероятно ще е постпроцесинг добавен но гледах че колегите са вързали един външен микрофон, поне една бленда голяма със сигурност и т.н.т.
Отдавна чаках някой запален по видеото да се включи във форума, даже мислех да добавям отделен форум за видео ама досега нямаше хора които да пишат, така че радвам се че си във форума.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот vision_records » 11 Сеп. 2010, 19:44

този клип е някакав стар и не мога да преценя

доста клипчета изгледах и ако има необходимата светлина и има добър статив или камстеди ще е още по добре , но все още не си давам отговор дали си струва 550д дали ще изкара това видео което искам

другото което ми направи впечетление е , че Канон като представя 5Д като новия си модел (когато беше това и аз нз кога) го представя точно с HD Video-то на апарата и това е голямото предимство , нз като са представяли 550Д как е било
Аватар
vision_records
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 12 Сеп. 2010, 12:59

За горния клип качеството е лошо да, но това което исках да ти покажа е колко яко става с фишай обектив, това е онзи ефект с изкривяването в предния план.
Иначе препоръка за обектив ако изхождаме откъм цена, предполагам Canon F/1.8 ще свърши работа защото е евтин към 200 лв. В същото време е светлосилен. Не е много рязък до бленда 2.8 но предполагам че това няма да се усети при снимане на клип защото резолюцията е доста по-ниска.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 13 Сеп. 2010, 16:10

Можеш да разгледаш и Canon 60D като вариант, това е последното тяло което изкараха от канон, в момента цената му е 2900 лв с обектив Canon 17-85mm IS.

Ето ти два клипа заснети с Canon 60D (десен бутон и save as)
1280 x 720, 50p1920 x 1080, 25p

Няколко клипа заснети с Canon 550D (десен бутон и save as). Всички клипове са на експонация auto.
Слаба светлина 1920x1080, 25 fps .MOV file. 14 sec. 77.8 MB. Звук: външен микрофон.
Слаба светлина 1920x1080, 25 fps .MOV file. 13 sec. 77 MB. Звук: външен микрофон.
Дифузна светлина, през деня 1920x1080, 25 fps .MOV file.24 sec. 134 MB. Звук: вграден микрофон.
Дифузна светлина, през деня 1280x720, 25 fps .MOV file. 7 sec. 30.9 MB. Звук: външен микрофон.
Дневна слънчева светлина 1920x1080, 25 fps .MOV file. 14 sec. 78.5 MB. Звук: вграден микрофон.
Искуствено осветление 1280x720, 25 fps .MOV file. 13 sec. 78.5 MB. Звук: външен микрофон.

Tри клипа заснети с Canon 5D mark II (десен бутон и save as)
1920 x 1080, 30 fps. MOV 6 sec. 29.6 MB - с ръчен режим на експонацията
1920 x 1080, 30 fps. MOV 18 sec. 88.1 MB - с къс ДОФ
1920 x 1080, 30 fps. MOV 12 sec. 66.7 MB - показва динамичния обхват
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот vision_records » 13 Сеп. 2010, 18:24

да благодаря , аз съм ги гледал тези всичките
само ще видя тези с 60Д че тях не съм ги гледал

разлика трудно може да се намери , между 550д и 5д , трябва да се заснеме един и същ кадър едно и също нещо с двата и да се види вече , мисля да направя това в някой магазин както ти каза
Аватар
vision_records
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 16 Сеп. 2010, 10:02

За онзи ринг който беше питал, терминологично му викат просто Follow Focus Gear Ring и служи за подобряване на ръчния фокус, тоест с този ринг диаметъра става по-голям и съответно ръчния фокус по-фин.

Едно клипче с инфо

И един сайт който ще те изкърти тотално, има всичко което може да ти е нужно, конкретно пускам линк към този ринг, но горе от PRODUCTS можеш да си сменяш и разглеждаш каквото ти трябва. Има много яки аксесоари за ВИДЕО, и има просто всичко.
cinevate.com
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jarro » 17 Сеп. 2010, 16:45

всичко е доста относително в днешно време не всеки може да си позволи да се изръси 5-10 хиляди лева . Но ако камерата ти е хубава можеш пре спокойно да си заснемеш клипа , а пък ако познаваш някой програмист той може да ти монтира и доизкусури клипчето :)
Аватар
jarro

Потребители Информация

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 19 Ян. 2011, 17:54

Canon 7D по отношение на видеото има някои преимущества в характеристиките:
Размери на клипа :
• 1920x1080: 30/24 fps (NTSC), 25/24 fps (PAL)
1280x720 (HD): 60 fps (NTSC), 50 fps (PAL)
• 640x480 (SD): 60 fps (NTSC), 50 fps (PAL)

Докато Canon 5D може:
• 1920 x 1080 (1080p)
• 640 x 480 (VGA)
• 30 fps

Тоест при 7D "малкото" HD може да се снима на 60 fps, което си е сериозно предимство.
*И при двата модела има пълна възможност за боравене с бленда, скорост и ИСО.
7D e по-евтин, но пък 5D ще е с по-малко шум на високите ИСО, като тука говорим за стойности над 3200.
Вече масово се използват двата модела в кино индустрията и музикалните среди. Много от новите клипове на известни изпълнители са заснети с тези модели като в повечето случаи са използвани и двата едновременно за отделните кадри заради преимуществата им един спрямо друг. Доколкото разбрах новия сезон на Др. Хаус е сниман именно с тях.
Предполагам това ще е полезно за любителите на професионалното видеозаснемане.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Drifter » 19 Ян. 2011, 23:08

Един интересен комплект: http://cgi.ebay.com/shoulder-rig-free-f ... 0484927578
Толкова ниска цена за такова нещо не бях виждал, а върши страхотна работа :smile
Аватар
Drifter
Напреднал
Напреднал|Напреднал|Напреднала

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 20 Ян. 2011, 08:55

Не можах да разбера как става захващането на ролката за фокусиране от тази галерия
Изображение

Система за релси за $120. Като пристигне само трябва да се поръчат 2 по-дълги алуминиеви пръчки със същия диаметър.
Изображение

Кран за $419 със изнесен до оператора дисплей
Изображение
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот vision_records » 24 Ян. 2011, 18:42

забрави да споменеш 550Д които не отстъпва на 7д и 5д ;) и е на мн по ниска цена ;)

а за стабилизатор ето това е най-добрия http://www.studiolight-bg.com/component ... 3/lang,en/

просто вижте някъде клишче , все едно не се движиш картината няма потрепване няма нищо а вървиш през цялото време

надявам се скоро да си го купя ;)
Аватар
vision_records
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 25 Ян. 2011, 14:26

vision_records написа:забрави да споменеш 550Д които не отстъпва на 7д и 5д ;) и е на мн по ниска цена ;)

Да като качество на клипа не отстъпва, но отстъпва като възможности за контрол. След като Маги вече е собственик на 550-ка успях да положа ръчички и да разгледам възможностите му за видео. Не ми допада това че няма възможност за контрол на ISO, бленда и скорост, докато гореспоменатите имат. При 7D също има 1280x720 (HD): 60 fps (NTSC) като това е сериозно преимущество също пред останалите два модела.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот vision_records » 26 Ян. 2011, 18:23

550Д може да сменяш ISO-то като от настроиките дадеш на menual и се сменя ;)

иначе за тея 60 кадара в сек. си прав , но не е необходимо това , все пак филмите ги снимат на 25 кадара / сек. ;) за един музикален клип е супер 24 / 25 кад./сек ;) на 1920/1080 перфект ;)
Аватар
vision_records
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 26 Ян. 2011, 20:19

Специално проверих за 2-ри път заради тебе. Няма възможност за смяна на ISO а на manual не можеш да записваш видео. Видео се записва само на режим за видео от кръглия бутон в горната част на корпуса. 24/25 кадъра са достатъчни да излъчване но при заснемане при малко по-силни вибрации ти трябват 60 кадъра за да обрат вибрирането. Последното го знам от Мишо Шамара, видяхме се преди няколко дена, било е решаващо при снимките на последния му клип.
Нямам идея да те дразня, просто това е нормално все пак разликата в цената е сериозна !
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот vision_records » 17 Фев. 2011, 20:21

познаваме се лично с него знам ;)

еми ти ще си имаш стативи като си снимаш и за да е професонално няма да има вибрации , а тои ти е казал че е решаващо като е снимал с дмх защото имаше снимки на яхта които се снимат от друга лодка и там няма как да няма вибрации ;)

на menual трябва пак да проверя , но аз доста неща сменях там по картината ;)
Аватар
vision_records
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Re: Каква техника да избера за снимане на музикален видео кл

Мнениеот rsmokov » 06 Март 2012, 12:54

Здравейте и от мен.От година и половина съм горд собственик на canon 550d
и искам да добавия , че поддържа смяна на "iso" във видео модул!
Кръглия селекотр трябва да е естествено на movie.
Натискате бутона menu най-горе вляво, втория таб първата опция е "movie expousure". Избирате "manual".
Така с натискане на iso бутона и въртене на скрола се сменя изото!!!
Моя съвет за избора би бил естествено пълната матрица, но всичко опира до бюжета.
Успех.
Аватар
rsmokov
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот mladman » 29 Юли 2012, 02:09

Здравейте, изчетох цялата тена, но така и не се даде някакъв конкретен отговор на самия въпрос за нужните неща, конкретно за снимане на видео клип. Моля все пак г-н Й. Русев да даде някакви съвети и най-вече конкретни примери за изгора на подходящите джаджи. Предстоят ми снимки в чужбина, ще снимам с 550D с китак и стедикам. Моля за препоръки за обективи и подходящо осветление. Ще се снима на Средиземно море. Благодаря предварително!
Аватар
mladman
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 29 Юли 2012, 12:51

Не съм "капацитед" в областа на видеото нито съм боравил с така наречените "джаджи". Самите джаджи се вижда за какво са така че според нуждите се купува. Осветление ако снимаш на открито бленди според мен ще свършат най-добра работа. Избора на обектив е според това което ще снимаш, китака има малко студено цветопредаване така че е добре да го смениш ако имаш възможност. Може да ползваш и UV филтърче щом си на морето.
Това е от мен, пак казвам нямам опит в снимането на професионално видео. Скоро ще участвам в заснемането на един видео клип но като втора камера, по-скоро за арт кадри.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фото техника - дигитални камери и обективи