• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Обективи

Съвети и препоръки, интересни техники и идеи, фотографски уроци и съвети за начинаещи и напреднали в областа на фотографията
Ключови думи за тази тема
Обективи Обективи добър добър цена лично иначе пък колко знам снимам снимам искам raw снима скоро имаш

Обективи

Мнениеот giant » 11 Апр. 2010, 13:27

Имам един въпрос като наченаещ фотограф нещо немога да схвана а немога и да намерия да прочета инфо за това. Какво означаша обектив 18 на 55 ,примерно или пък 55 на 300? От колко разтояние фокусира ли е това или някакво съотношение да си сметна зоома?
Аватар
giant
Профи
Профи|Профи|Профи

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на giant за отговора: Гост

Re: Обективи

Мнениеот jordan_rusev » 11 Апр. 2010, 13:59

Зуума най-грубо казано можеш да сметнеш така:
За Canon Фокусното разстояние Х 1,6 /35. Например за обектив 100мм това е 100*1,6/35= 4.6
За Nikon се умножава по 1.5. Пентакс 1,6 . Това е така наречения Crop Factor.
По-късно ще ти пусна по-подробно инфо а скоро и тема за обективите.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот don_domat » 15 Апр. 2011, 10:23

Някой има ли преки впечатления от този обектив:
Обектив Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Продава се за 440 лв + сенник и филтър и не знам дали си струва?
Ще го ползвам с CANON 1100d
Така или иначе другата седмица ще го купя апарата и идеята ми е следната:
Този обектив предполагам е по-добър от китовия Canon EF-S 18-55mm F/3.5-5.6 IS II
Въпроса ми е:
Струва ли си да си купя само тялото и да взема този обектив?
Аватар
don_domat
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 15 Апр. 2011, 11:52

Преди 2-3 години вниманието ми попадна на този същия Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM . Тогава а както и сега обаче като разгледаш ревютата му разбираш че това е обектив за туристи, рязкоста му е доста посредствена, виж графиката му (равнината си я представи като снимка, колкото по-ниско и към моравия цвят слиза толкова е по-рязък)

Аберациите му от 17-30мм са плашещи.

Китовия Canon 18-55mm IS II макар и китов има доста по-добри показатели. Неговата цена отделно от комплекта е около 420 лв. а в комплект с тялото ти излиза 200лв. Ето едно изречение от ТОВА ревю:
18-55 performs better than the Canon EF-S 17-85mm Lens at the lower focal lengths

Обърни внимание че говоря за втора версия на стабилизирания китак на канон, отбелязана с "II" в края на абравиатурата му. Засега той се продава само в комплект с тяло. Не казвам че е супер обектив но излиза 200лв. а за 500-600лв няма да намериш по-добър. Така че лично аз ти препоръчвам да вземеш тялото в комплект с него. Времето е пред тебе ще имаш доста време да пробваш обективи и да събираш впечатления занапред, вероятно няма да останеш с този обектив но като за начало е перфектен. Ако наистина си запален по пейзажа почвай да събираш за Canon 17-40 L а дотогава карай с китовия.
Особенности на китовия по мои наблюдения:
- въртящ преден елемент на обектива, това малко затруднява наместването на полар филтър но се свиква
- малко по-студено цветопредаване, ако обаче снимаш в RAW и това не е болка
- лек е, но не бих казъл че това е недостатък. Ниското тегло идва от това че корпуса е пластмасов изцяло
- стабилизацията е предимство
- добра рязкост от 4 до 11 бленда по цялата дължина от 18мм до 55мм, това в комбинация със стабилизацията го прави добър пейзажен обектив.
- има аберации но са поносими и не са проблем когато се снима в RAW, писал съм тема как се отстраняват. За сръвнение аз снимам със Sigma 17-70mm която струва 900лв и аберациите са ми малко по-леки, почти същите.
Все пак решението си е твое, моя съвет е да го вземеш така а да събираш за Canon 17-40 L.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: don_domat

Мнениеот don_domat » 04 Юли 2011, 10:55

Здравейте!
Искам да попитам следния въпрос за избор на обектив:
Аз снимам с CANON 1100 D с китовия 18-55 IS II искам да си взема широкоъгълен обектив и след време някой макро обектив.
Насочил съм се към следните варианти:
Canon EF 17-40mm f/4L USM
Tamron SP AF17-50mm F/2.8 XR Di II VC LD Aspherical (IF)
Sigma 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM за Canon
Предполагам всички ще ме насочите към 17-40 на Канон, но искам да попитам. Струва ли си на това тяло да се взема по-скъп обектив? Дали ще се усети разликата от по-хубавия обектив?
А за макро съм си харесал този:
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM, но той ще е за в бъдеще.
Аватар
don_domat
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 04 Юли 2011, 13:03

L обективите винагиса за предпочитане независимо какво е тялото.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фотография