• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

За или против ексклузивността

Съвети, опит и препоръки в сток ориентираната фотография
Ключови думи за тази тема
За или против ексклузивността За или против ексклузивността беше знам искам имаш наистина място почти относно първо лесно бях ключови опит тъй някъде

За или против ексклузивността

Мнениеот viktoriat » 18 Дек. 2011, 16:04

Здравейте, със сток фотография започнах да се занимавам преди около една година. Започнах да пускам снимки първо във Фотолиа, после в Дриймстийм, в 123rf, някои ми ги одобряваха само на едното място - други на другото, а всички заедно без изключение се одобряваха в 123rf / не искам да се хваля с това , а просто да кажа че те бяха най непридирчиви/ , по късно когато придобих известен опит в снимането и обработката реших да се пробвам в Исток, Шутърсток, Бигсток и др. Там също ме одобриха и така започнах да пускам снимки на много места. Съответно това ми отнемаше все повече време, тъй като не използвах някаква програма за общо качване на снимките. Сайтът, който най много ми допадна, както по отношение на одобряване , така и по отношение на разбиране и лесно боравене се оказа Дриймстийм, и така продължих да качвам предимно в него.
Реших да стана ексклузивен фотограф в Дрийма, но първото препятствие беше да имаш повече от 50 снимки онлайн. След известен период ги натрупах и си подадох заявката за ексклузивен. Чаках , чаках, след около почти три седмици ме одобриха. Сега пускам снимки само там , и както бях чела из форумите - когато си ексклузивен ти одобряват снимките по лесно , наистина е така - не се заяждат чак толкова. Не знам дали и заради ексклузивността , но продажбите ми се увеличиха също.
И така вие ексклузивни ли сте някъде и доволни ли сте от това , или предпочитате да поддържате портфолиота на много места?
Аватар
viktoriat
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: За или против ексклузивността

Мнениеот jordan_rusev » 18 Дек. 2011, 20:27

Аз не съм ексклузив никъде, качвам във всички които си изброила.
За да си спестя време да пиша ключови думи ги слагам в IPTC данните на снимката. Ето как става това, пускал съм тема!
Така не се налага да ги въвеждам повече от веднъж.
А относно това че са ти се увеличили продажбите - определено е от ексклузивноста според мен.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Върни се към Сток фотография, уроци и съвети