• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Canon EF 100mm f/2.8 L IS USM Macro

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Canon EF 100mm f/2.8 L IS USM Macro Canon EF 100mm f/2.8 L IS USM Macro снимам net net нищо имаш макро макро макро нямам тест кой голяма цената кадъра фокус

Canon EF 100mm f/2.8 L IS USM Macro

Мнениеот jordan_rusev » 05 Авг. 2010, 09:22

Новият обектив Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM попълва линията обективи от серията Canon L.
Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM е първият от гама EOS снабден с 4 стъпкова хибридна система за стабилизиране в макро (Hybris IS), която стабилизира не само линейни, но и ъглови измествания (ротационна стабилизация)...
Обективът е с ниско дисперсионна система лещи (UD), която подтиска хроматичните аберации, а допълнителното покритие Super Spectra ефективно се бори с ореолите и отблясъците, като абсорбират светлината, отразяваща се от сензорите на цифровите фотоапарати или вътрешните елементи на обектива. Освен това покритията Super Spectra осигуряват изображения с точен баланс на цветовете и резки, високо контрастни резултати.
EF 100mm f/2.8L Macro IS USM с кръгла бленда и създава гладко, равномерно боке, което спомага за изпъкването на обектите и премахване на фона, който отвлича вниманието от тях.
Снабден е и с пръстенов ултразвуков мотор (USM) използващ вибрации с ултразвукова честота за почти безшумно задвижване и бързо автофокусиране и 3 степенен ограничител на фокуса.
Като всички останали от L-серията обективът се характеризира със здрава прахоустойчива и водоустойчива конструкция, създадена за професионалисти, работещи при най-разнообразни сурови условия.
Изображение

Тест-а за рязкост на slrgear.

На F/4 е най-рязък в центъра.
Дифракция - след Ф/11 започва да губи малко резолюция но това е нищо като цяло, до ф/22 обектива се държи доста поносимо.
Абераций - много добре овладяни, слаби аберации в краищата при Ф/32 (бленда която едва ли ще използваш с този обектив.
Винетиране - на кроп матрица няма, на full frame при ф/2.8 има около 1 стоп в краищата на кадъра и постепенно пада като на Ф/4 е половин стоп.
Автофокус - 1.25 сек. фокусиране от безкрайност до макро 31 см. Доста бърз USM моторче.
Конструкция:
Тялото е метално, черно с текстура и червена лента.
Размер на резбата за филтри 67мм.
Добавена е 9-та пластина в диафрагмата с цел подобряване на бокето, също така всички пластини са заоблени.
Има превключвател за фокуса с цел по-бърз фокус с 3 степени: 0.3-0.5m, 0.5m-безкрайност , full .
Превключвател за стабилизацията , E-73 е стандартния сенник.

Снимки:
Снимка на F/2.8 директно в JPG без обработка с Canon 20D
Изображение
Снимка на F/8 директно в JPG без обработка с Canon 20D
Изображение

Снимка на F/2.8 директно в JPG без обработка с Canon 5D (тук се вижда добре винетирането)
Изображение
Снимка на F/8 директно в JPG без обработка с Canon 5D
Изображение
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Canon EF 100mm f/2.8 L IS USM Macro

Мнениеот raych_eu » 11 Сеп. 2010, 19:18

Бързам да се похваля с новия си обектив :hi:
1вото ми впечетление - бърз фокус дори и на " FULL и надмина очакванията ми за скорост при другите 2 опции за фокусиране.
Относно стабилизацията не намирам някаква голяма разлика спрямо " обикновенното " IS , но все пак аз снимам предимно със статив и нямам голям опит със стабилизациите (ще търся някой майстор на снимането от ръка за мнение ) :bleh ".
Аватар
raych_eu
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 30 Ян. 2012, 18:26

И аз се сдобих с това чудо на японската технология :)
Ето малко снимки направени с Canon 7D, първите ми впечатления са: много бърз и безпогрешен фокус, изключителна рязкост, много добро макро, страхотно цветопредаване !!
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: CVSTOS

Мнениеот CVSTOS » 01 Фев. 2012, 16:03

Благодаря много! Имаш ли мнение по тези двата и препоръка кой от трите? Благодаря предварително!
Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM Lens
Sigma 105mm f2.8 APO Macro EX DG OS HSM
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 01 Фев. 2012, 20:46

Тази Сигма е нова с нея не съм снимал, що се отнася до старата, Canon-а повече ми хареса. Сигмата направо ме разочарова, за да снимаш макро челната част излиза напред, за мене това е адски притеснително.
Като разглеждах снимки из нета забелязах че това с челната част май са го махнали, режимите на фокус също са ги направили като канонските. Тук има инфо за сигмата. Ето инфо и за канона.
Ако трябва да давам мнение за Canon EF 100mm f/2.8L IS Macro USM, не може да се сравнява със сигмите или с предшественика си !!!
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: CVSTOS

Мнениеот CVSTOS » 01 Фев. 2012, 23:41

Сега като погледнах разлика в цената между Сигмата и L-a няма, така че явно L-a ще е!
Благодаря!
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми