• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Как се правят интересни снимки

Съвети и препоръки, интересни техники и идеи, фотографски уроци и съвети за начинаещи и напреднали в областа на фотографията
Ключови думи за тази тема
Как се правят интересни снимки Как се правят интересни снимки горе iso голяма затова светлина фокус почти вероятно тяло двата бленда изглежда светкавици шум правят

Как се правят интересни снимки

Мнениеот jordan_rusev » 12 Сеп. 2012, 13:04

В тази тема реших да пусна няколко интересни снимки с обяснения как са направени.

Canon EOS 20D
Focal length: 105 mm
Shutter speed: 1/1250 sec
Aperture: F6.3 ISO: 200
Интересното тук е че е уловена вълната на компресия зад този F18. Незнам дали е видима за човешкото око затова си мисля че тук трябва да се акцентира на високата скорост Shutter speed: 1/1250 sec.

Canon EOS 7D, Обектив: Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM
Focal length: 100 mm
Shutter speed: 1/250 sec
Aperture: F11 ISO: 160
3 външни светкавици Canon 580 EXII.
Явно сцената е била доста тъмна, съдейки по шума в задния план който се е появил след обработката на снимката. Имам същото тяло и гарантирам че на 1600 ISO имам по-малко шум, затова предполагам че автора е светвал задния фон допълнително. Интересното тук е използването на 3-те външни светкавици, като целта е да се набави светлина която да компенсира тази F/11 и в същото време да даде 1/250 скорост. Още по интересното е че 1/250-та няма да е достатъчна за да замрази движението на "фтичето" и вероятно за да постигне този ефект автора е поставил светкавиците на 1/16 или на 1/32 от заряда.

Canon EOS 50D, обектив 500мм
Focal length: 500 mm
Shutter speed: 1/30 sec
Aperture: F8 ISO: 800
Снимката е направена от около 1,5 км с 500мм обектив, целта тук е телеобектива да скъси разстоянието между обектите и луната да изглежда по-голяма и по-близо до дървото. Бленда ф/8 позволява и двата обекта да са на фокус а скороста 1/30 за да не се размаже луната от собственото си движение. Когато изгрява лунната светлина минава през най-голям слой атмосфера и затова не свети прекалено силно и има червеникаво-жълт цвят.

Nikon D800E
Focal length: 50 mm
Shutter speed: 143 sec
Aperture: F8 ISO: 100
При тази снимка няма да открием топлата вода като акцентираме на тези 143 сек. По-интересното е че автора е гледал да избегне луната горе вляво за да не излезе тя като едно изгоряло петно в снимката. Също така е избрал подходящо време за нощен пейзаж, а именно 10-20 минути след залез и затова небето не е прекалено тъмно. Ето една интересна тема за нощните пейзажи.

Olympus PEN E-PL2 (Gergich-а тука ще се усмихне :) )
Focal length: 9 mm
Shutter speed: 1/13 sec
Aperture: F5 ISO: 200
Филтър: IR converted E-PL2, 720nm filter
Тук почти няма какво да се коментира, инфраред филтъра прави снимката много различна и интересна в ч/б. Градски пейзажи в ч/б са класика и красота за окото а с IR филтър стават чудеса :) .

Ще се радвам ако и други се включат в темата с примери :)
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Потребители 2 благодарили на jordan_rusev за отговора: CVSTOS, maggee

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми