• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Помощ за избор на Фотоапарат

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Помощ за избор на Фотоапарат Помощ за избор на Фотоапарат добър добър никон никон никон цена снимане лично колко знам снимам снимам искам нищо помощ

Помощ за избор на Фотоапарат

Мнениеот AsyaN » 09 Дек. 2012, 18:28

Здравейте, понеже съм нова в това и малко скарана с техниките ако може да ми предолжите професионален фотоапарат искам да е добър в рамките на 2 500-3 000лв (можеи по-малко разбира се :D ) ..:) И ако може да ми кажете защо сте избрали точно този фотоапарат понеже искам да е наистина добър и да мога да ги сравня по някакъв начин, защото както казах съм наистина нова в това :):) Благодаря предварително!...
Аватар
AsyaN
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Помощ за избор на Фотоапарат

Мнениеот jordan_rusev » 10 Дек. 2012, 11:29

При този сериозен бюджет ти препоръчвам да вземеш Canon EOS 7D, аз снимам с такъв от 2 години и трябва да кажа че досега не съм държал в ръцете си по-добра машина. Бих го сменил единствено за Canon 5D Mk.III но той държи по-висока цена. За окомплектоването с обектив вече трябва да пишеш какво искаш да снимаш - пейзаж, портрет, макро и т.н.т.
Също така в момента Canon 60D е на добра оферта с 2 стабилизирани обектива.
И в двата случая като за начинаещ няма да ти липсва абсолютно НИЩО.

Ето ЕДНА ТЕМА която ще ти е полезно да прочетеш. Във форума сме писали много интересни теми не само за избора на техника а и за снимане и обработки.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 10 Дек. 2012, 12:13

интересно предложение е това:
http://www.photopavilion.com/?page=cata ... additional
окомплектовано с това:
http://magazin.photosynthesis.bg/category/24?page=2

или това:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/ ... 75004.html
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 10 Дек. 2012, 12:17

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/ ... 10007.html
това също е машина от висок клас
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот Gergich » 10 Дек. 2012, 12:58

За да бъде паниката на ниво, погледни и това:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280507000076.html

Успех при избора, лично препоръчвам Пентакс к5 от линка на предния пост, като със същият сензор на Сони е и Никон д7000. Ако се ориентираш към Канон и може да си го позволиш, по-добре да е 7д, защото 60д трудно се класира като полу-про. Също е възможен вариант и за Канон 5д М2, който макар и по-стар вече модел, все пак си е фул-фрейм. Избора до голяма степен зависи от това какво ще снимаш стига предварително да го знаеш.
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на Gergich за отговора: AsyaN

Мнениеот drastar_be » 19 Дек. 2012, 20:29

Здравейте
Ако все още не сте си купили фотоапарат и, ако мислите за канон, моят съвет е, да е с корекция на фокуса. Това ще рече минимум канон 7D. Защо ?
Преди 2 години реших да си купя апарат,започна едно четене по форуми и всички казваха ,че обективите били по-важни, да ама и не.......
купих 550D със 18-55 IS,а после и 70-200/4 IS, 17-40/4 , 50/1,8 , Токина 11-16 и със всички тези обективи постоянно голям брак от снимки.....не са на фокус, казвам си, трепнал съм . Снимам семейството и приятели,а те после ми се смеят, че лицата им не са добре фокусирани с техника за над 3000 евро, а те с малките апаратчета доста добри портрети...........РЕШИХ продавам почти всичко и вземам канон М новия.Влизам в магазина(преди месец)вземам миньона М ,и не мога да видя половината екран,ръцете ми го закриват........тази няма да я бъде, прибрах се със 7D и 40/2,8 СТМ.
Първата работа,корекция на фокуса на всички обективи(без токината и 18-55)не знам до колко ги настроих с онзи разграфения лист на никон от нета, но ......еврика , сега снимам детето виждам ретината на окото,снимам котката мога да и преброя мустаците.........
Единствено 70-200 мръднах съвсем леко(може де не е било нужно), 17-40 минус 10,за варио обектив знаем,че е трудно за всички дължини,но отклонение си имаше,има и сега, 50/1,8 минус 20(това е максимума), а трябва още, ноооо значително по-добре, новият 40/2,8 плюс 4(много добър обектив стана ми любим, сега спокойно излизам на разходка по центъра само с апарат на врата или рамото)мога да пиша още, но в общи линии е това

Късмет и весели празници
Аватар
drastar_be
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 19 Дек. 2012, 21:20

Аз съм с 7D и с същия 70-200 + 100мм Ф/2.8 Is и никога не ми се е налагало да правя корекция на фокуса.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот drastar_be » 19 Дек. 2012, 22:04

Явно наистина е до “бройка“, а ти си от късметлиите. 70-200 който имам също няма проблем,бутнах леко,но може би не е имало нужда, обаче за 17-40 и най-вече 50/1,8 наистина ти е нужен късмет
Аватар
drastar_be
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 20 Дек. 2012, 12:22

50/1.8 си има бек-фокус това си е вярно. За 17-40 не съм запознат, снимал съм няколко пъти и не съм забелязал да има. 70-200 цепи косъма.
Важно тук е да отбележим че фокусните точки имат определен диапазон на обхват и в случай че в тази зона попадне място с по-висок контраст което е да речем не там където искаме, не можем да обвиняваме обектива. Разбира се при Canon 7D например има опция за точков фокус но в много от ентри-ливъл моделите нямат. В ниския клас на никон например много от моделите бяха с по 3 фокусни зони.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот shoker » 17 Ян. 2013, 12:35

Извинявам се ако въпроса е глупав, но какво всъщност представлява тази корекция на фокуса?
Аватар
shoker
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 17 Ян. 2013, 13:56

Някои обективи има фабрично изместване на фокуса пред или зад фокусирания елемент. Когато апарата има опция за корекция може да се настрои.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фото техника - дигитални камери и обективи