• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Първи DSLR

Съвети и препоръки, интересни техники и идеи, фотографски уроци и съвети за начинаещи и напреднали в областа на фотографията
Ключови думи за тази тема
Първи DSLR Първи DSLR добър никон никон никон никон цена цена снимане лично лично иначе искам горе нищо скоро

Първи DSLR

Мнениеот littlefed » 08 Дек. 2012, 11:41

Колебая се между 2 вариянта :
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000320.html или
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200401075010.html
За това което съм изчел до момента по форумите бих се спрял на nikon-a, но искам още мнения ?
Аватар
littlefed
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Първи DSLR

Мнениеот jordan_rusev » 08 Дек. 2012, 13:51

Феновете на никон ще ти препоръчат никон, тия на канон ще ти препоръчат канон. Аз съм фен на канон ........
Иначе двете оферти са доста различни, никона е малко по-висок клас който съответства на по-скоро на 550Д или 600Д. Докато канона е с два обектива.
Твоята дилема трябва да е по-скоро "Canon или Nikon?" и после вече да се насочиш към модел който пасва на бюджета ти. Двете марки имат коренно различни начини за контрол така че е добре да ги хванеш в ръка и разгледаш.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: littlefed

Мнениеот Gergich » 08 Дек. 2012, 15:49

Двата апарата са на една и съща цена , но с 1 подробност - Канона го предлагат с 2 обектива ! За мен това си е по-добрият вариант, освен това Никона няма мотор в тялото , което те вързва само за никонски обективи с мотори, по-скъпо ще ти дойде в последствие. Темата за евтините безмоторни тела на Никон е обсъждана многократно, освен това 5100 е вече леко остарял модел. ;) Разбира се за някой лев повече можеш да погледнеш и другите марки - има какво да се види.
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на Gergich за отговора: littlefed

Мнениеот photohunter » 11 Дек. 2012, 13:08

Въпреки това бих се ориентирал към Никона. Цените на твърдите обективи с мотори за Никон паднаха значително, а хубавите обективи са си скъпи по принцип. Обективите с които продават и двата фотоапарата не са нещо забележително. Вярно е, че са два, но и това не би ме мотивирало да се ориентирам към Канона и не защото е Канон, а защото е 1100А. За двуцифрените и едноцифрените модели на марката мнението ми е по-различно.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот littlefed » 11 Дек. 2012, 15:49

Тоест да не се колебая а да грабвам никона ?
Аватар
littlefed
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 11 Дек. 2012, 17:26

Решението си е твое, за мене 1100D не е лош модел писал съм тема за него още като излезе - ТУК. Сам по себе си изобщо не отстъпва на Nikon 5100D от гледна точка на шум при високи иса, динамика и резолюция на матрицата. Никон-а превъзхожда по мегапиксели. Разгледай подробното ревю в dpreview. Друг интересен ентри-ливъл ДСЛР е Pentax k-r, предполагам това визира Gergich по-горе.
Верно че е най-нисък клас от Canon но иновациите са доста. Canon 18-55 II IS (струва 399лв. неслучайно) и Canon 75-300 III IS (струва 619лв.) са си доста добри обективи докато никонския 18-55 си е направо жив-зян.
При така зададения въпрос най-горе дори само да купиш канон-а с 2-та обектива и да ги продадеш 2-ра ръка ще вероятно с някоя стотачка отгоре.
Отделно Canon 1100D ще ти даде един добър старт във фотографията с DSLR-и, а след време можеш да преминеш към по-висок клас и ако тогава решеш да продаваш обективите ще имаш добър старт за нови и по-качествени.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот mamata » 11 Дек. 2012, 18:31

Аз лично бих се огледал за двуцифрен Канон втора употреба - 20D, 30D. Това са 350-450 лева. А останалото(каквото и да е то) бих вложил в обективи. Като начало, китака(18-55 IS/IS II) върши прекрасна работа и може да се купи за около 150 лева в супер състояние. После, с течение на времето и натрупване на опит, ще разбереш какъв обектив би паснал на твоя начин на снимане.
Аз започнах с 100-300, минах през 28-105, поиграх си с фиша 8 мм на Самянг, смених още петнадесетина различни, просто за да натрупам усещания. Но от всичко, което ми мина през ръцете(мое и чуждо), за кропката мои любими останаха 10-22 и 100/2.
Та, мисълта ми е - виж кое ще ти пасне. Там, на място. Хвани в ръката, виж усещането, потърси тръпката. Като избереш марката, после с малко четене по форумите, ще се ориентираш с какво да започнеш да трупаш впечатления.
И най-важното - нещата се получават само, докато снимането ти доставя удоволствие. Творецът си ти. Останалото е просто техника.
Успех!
Аватар
mamata
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на mamata за отговора: littlefed

Мнениеот photohunter » 11 Дек. 2012, 20:16

от mamata » двуцифрения канон си е друга работа, обаче едва ли начинаещ фотограф ще може да се ориентира коя машина е добра и коя не. Има вероятност да се натресе на някоя много измъчена машина затова нека си гледа новите.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот mamata » 11 Дек. 2012, 21:41

Така е. Всяко начало е трудно. Нямам нищо против новата техника. Дори напротив! :)
Но... Със същия успех мога да предположа, че пластмасови играчки за 1000 лева могат да "убият" ентусиазма по-бързо от повечето "измъчени" магнезиеви ветерани, правени с идеята да да бъдат едва ли не вечни.
И пак да подчертая - това е само моето лично мнение. То не е ангажиращо или задължаващо по никакъв начин.

Успех!
Аватар
mamata
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Препоръчваме ви

Мнениеот Gergich » 12 Дек. 2012, 13:23

Когато се избира първи апарат трябва да се има едно наум, че след време тялото най-вероятно ще бъде сменено с по-добро от същата с-ма. Обектива прави снимката, а от тялото имаш само едно "щрак". Разбира се за толкова пари обективите не са кой знае какво, но на Канон китовия 18-55 е сполучлив, а в добавка имаш и теле-обектив, който макар и да има характерните за обхвата си хроматични аберации, става.

За съжаление от Пентакс спряха производството на модела Кр, който бе доста добро начало за всеки начинаещ и сега неговото място се заема от модела к-30 на малко по-висока цена.

При Сони също има интересни неща, моделът а37 е идеален за първи ДСЛР.
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фотография