• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Review Canon EOS 7D

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Review Canon EOS 7D Review Canon EOS 7D никон снимане светкавица светкавица лично лично raw net снима снима горе iso iso горе нищо

Review Canon EOS 7D

Мнениеот jordan_rusev » 06 Апр. 2010, 16:30

Матрица резолюция: 5184 x 3456 (18 Мрх) CMOS , производител Canon
Размер на сензора: 22.3 x 14.9 mm (Crop 1,6)
ISO: Auto, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12800

Автофокус: 19 точков, TTL-CT-SIR. Със възможност за зонално избираеми фокусни точки

Скорост на затвора: от 30 сек. до 1/8000 сек.
Компенсация на експонацията: -5 до +5 EV през 1/3 или 1/2 EV
Мерене: Цялостно (63 зони) , Централно притеглено, Централно(9.4%) и Точково (2.3%)
Дистанционно управление: Да - N3
Сериини кадри: 8 кадъра в секунда

Визьор: Оптичен пентапризна 100% покритие
Изображение

Процесор: Два DIGIC 4
Предсказващ автофокус: до 8 метра
Корекция на автофокуса спрямо обективите: +/-20 стъпки
Синхронизация на светкавицата (вградена): X-Sync: 1/250 sec
Постпроцеси: • Приоритед на светлите тонове • Авто оптимизатор на светлината(4 settings) • Редукция шума при дълга експонация • Редукция шум на високото ИСО (4 settings) • Авто корекция на винетирането

Live View + Video Видеозапис напълно ръчен контрол , HD 1080p

Дисплей 3 инча 920 000

Външна светкавица: E-TTL II, Wireless управление на 4 групи по 4 , Компютърна синхронизация

Тегло (без батерия): 820 гр.

Примерни снимки голям размер - ТУК
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: Гост

Re: Review Canon EOS 7D

Мнениеот jordan_rusev » 06 Дек. 2010, 22:58

Вече съм ГОРД собственик на това чудо на технологията.
Ето първите ми впечатления:
Жестокосттттттттттттттттттттттт :clap :birth :thumbup :love :love
• Автофокуса е просто несръвним 19 фокусни зони cross type
• Опцията да си настроиш всеки бутон за каквото искаш е страшно удобна
• Визьора кърти мивки и дъвчи винкел. Като го взех се чудех защо няма сменяеми фокусни екрани - защото няма нужда вкарано е дигитално

• Чудесен контрол (wireless) над външна светкавица, тотално си я управлява както си иска. Има опция централната да не святка а само да управлява безжичната (това е много креативно).
• апарата е супер бърз за мегапикселите си, фокуса е супер бърз също, следящия фокус е може би най-добрия и има добавена цяла гама потребителски настройки за него. Тук открих че ми трябва по-бърза карта :Lgh
• в снимките можете да си добавяте автор и авторски права, може да си правите папки на картата и да си ги кръщавате както искате - много удобно за групиране на снимки по съдържание
• нивелир за наклонен хоризонт, отчита отклоненията по вертикала и хоризонтала, тука якото е че може да се пусне и да се гледа през визьора докато се снима, като в момента на натискане на бутона за фокус се скрива. Има опция за бърз бутон на тялото.
• вградената светкавица има 2 нови режима, единия е Multi Flash и може бракетинг и стробоскопия, другия е Manual чрез който можете да пускате да речем половин заряд и т.н.т
................. и още много други неща (който се интересува да пита ще отговарям).

Недостатъци:
• Няма опция за ограничение на ауто ИСО-то (не че ми трябва, и не че ще го ползвам)
• Само един слот за карти (това също незнам защо ми е да са 2 примерно)
• Няма фенерче, ако си изгубите ключовете някъде трябва да ползвате вградената светкавица. Майтап а сега сериозно - няма я оная лампа дето при Никон кара хората да се мръщят преди да щракне която всъшност помага за фокуса при лоша светлина. Тук както при всички канони се ползва външната светкавица която излъчва стробоскопичен заряд.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот giant » 07 Дек. 2010, 19:38

Честито Данчо ,сериозно чисто благородно ти завиждам за апарата:) На фокус и много сток продажби:)
Аватар
giant
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на giant за отговора: jordan_rusev

Мнениеот jordan_rusev » 28 Ян. 2011, 20:57

Има нов Firmware Update Version 1.2.3
Ако сте с по-стар Firmware е хубаво да си го ъпдейтнете, защото има важни подобрения.
Ъпдейта е лесен, сваляте си файла от сайта на канон - ТУКА. Или директо от този линк - за WIN, за MAC.

Tова е саморазархивиращ се архив в който е файлчето - 7d000123.fir . Копирате го в главната директория на картата. В менюто на апарата отивате тука:
Изображение и давате ОК тука Изображение

**ВАЖНО:
• Преди да започнете ъпдейта заредете батериата на апарата, защото ако прекъсне инсталацията моце да се повреди съществуващия софтуер.
• Ако апарата не открива сам ъпдейта вероятно сте го записали не където трябва.
• Ако сте с доста по-стара версия - не е проблем да си инсталирате директно този, той включва всички предни ъпдейти.
• В никакъв случай не отваряйте слота за батерията или картата по време на инсталацията.

Ъпдейта запазва абсолютно всички Ваши настройки на апарата!!! Аз лично си ъпдейтнах firmware-a и Ви препоръчвам да го направите и Вие. Няма абсолютно нищо сложно, просто заредете батерията и следвайте точките по-горе :thumbup
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 06 Фев. 2011, 20:59

Специална версия на DSLR-апарата EOS 7D
Огледално рефлексния цифров фотоапарат от висок клас EOS 7D на Canon се сдоби с допълнителни функции за специализирани професионални задачи, идващи в модификация, кръстена Studio Version. Модифицираният DSLR фотоапарат например сега има четири допълнителни нива за блокиране на функциите, които дават възможност за установяване на "твърди" настройки, т.е. такива, които не могат да бъдат променяни от човек, различен от собственика на устройството. Освен това, заедно с EOS 7DSV Studio Version се предлага като опция и нов аксесоар Canon Barcode Solution. Последният е модифицирана версия на системата за безжичен пренос на данни Wireless File Transmitter, която позволява обединяването на определени снимки с потребителска информация в рамките на работна база данни.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 15 Сеп. 2012, 17:40

Нов Firmware update излезе за модела Canon EOS 7D. Версията е 2.0.3 и можете да си я изтеглите от официалния сайт, ето ЛИНКА.
Аз лично си я дръпнах инсталирах я и останах доста впечатлен. Ето какво са добавили в най-общи линии (подробно е описано всичко в линка по-горе).

1. Auto ISO max функция да се задава максимално стойност на ISO-то. Този ъпдейт всъшност е съществувал още в предните фърмуер ъпдейти но аз не знаех.

2. Image Processing тук има много възможности
Изображение
- софтуера за конвертиране на RAW към JPG е със всички необходими опции като дори има Noise Reduction и Auto Lighting Optimizer.
ИзображениеИзображениеИзображение
Създава се нов JPG файл като има опции за размера му. Rеsize може да се прави на JPG снимки.

3. Увеличен капацитед на буфера, като след ъпдейта ако се снима JPG буфера не се препълва изобщо и може да се снима до напълване на картата (разбира се картата трябва да с подходяща скорост). При снимане в RAW бъфера стига до 25 кадъра дори когато се снима RAW+JPG

4. Ръчна корекция на звука на видеото
Изображение

5. GPS софтуер за работа с външно устройство Canon GPS GP-E2 receiver

6. Можете да променяте имената на снимките, например можете да зададете преди номера те да са например "pirin" в случай че обикаляте доста места това е полезно.

7. Подобрен автофокус при LiveView.

Аз лично останах страшно доволен, браво на момченцата от Canon :clap :rock
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 19 Сеп. 2012, 19:02

Ползвай със здраве!
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот raych_eu » 20 Сеп. 2012, 20:49

На всички притежатели на това тяло да им е честитa новата версия на ML за 7D http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9R-teVHSdtk#!
Аватар
raych_eu
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 21 Сеп. 2012, 17:56

Още не е излезнала alfa версията !! Ето линк към официалния сайт.
Хайде пусни една тема с малко сдъвкана информация, за хората които не са запознати ще е интересно.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 16 Дек. 2012, 12:53

Тест за надеждност и здравина:

През цялото време ме свиваше корема, т'ва японче е безкомпромисно.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот CVSTOS » 16 Дек. 2012, 23:42

ХАхахахахахааахаах, тук ме спечелиха :))))
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 09 Апр. 2013, 22:54

Досега не бях тествал следящия фокус, наскоро реших да го пробвам и останах много приятно изненадан. Ето малко снимки със следящ фокус на бързи автомобили дфвижещи се директно срещо мен:
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот CVSTOS » 10 Апр. 2013, 22:20

Чудесно! Това на Виница ли е?
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 11 Апр. 2013, 13:30

Да, а обектива е Canon 70-200 L f/4 IS .
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот CVSTOS » 05 Юни 2014, 13:04

Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи