• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Nikon d40x vs SONY DSC-H100

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Nikon d40x vs SONY DSC-H100 Nikon d40x vs SONY DSC-H100 добър никон никон никон цена цена лично колко колко колко пък пък знам знам снимам

Nikon d40x vs SONY DSC-H100

Мнениеот photoarch » 24 Ян. 2013, 16:45

Здравейте фотофорумовци :)

Аз съм студент по архитектура и вече ми е време да си взема цифров фотоапарат. От 10 години снимам любителски със Зенит, но ми излиза прекалено да се занимавам с ленти, а пък въобще не мога да го исползвам за проектите в университета.

Интересува ме вашето мнение относно тези два фотоапарата. Кой бихте ми препоръчали?

1 Nikon D40x 10.6 МП втора ръка с комплектовия обектив 18-55мм на мах 2000 кадъра
Цената на която ми го предлагат е 500лв. RAW формата е голямо предимство за мен.(и според мен)

другият фотоапарат който ми хареса е

2 SONY DSC-H100 16 МП 380лв от Техномаркет

И няколко въпроса:

1 Кой има по-добро качество на изображението според вас?
2 Дали цената за Никона е адекватна?
3 DSLR фотоапаратите остаряват ли бързо?
4 Това че Никона е модел от преди 4 години, а Сонито е нов има ли значение?
5 Дали Никона ще продължи да върши работа и след 5 години?
Май малко съм наплашен от продуктовото остаряване :)

Като цяло съм доста незапознат с дигиталните фотоапарати и затова очаквам вашата помощ.

Благодаря! :)
Аватар
photoarch
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Nikon d40x vs SONY DSC-H100

Мнениеот maggee » 24 Ян. 2013, 17:58

Мен лично ме съмнява фотоапарат, който е на 4 години да е само на 2000 кадъра. (обикновено фотоапартите броят кадрито до определено число и после почват да повтарят, но въпреки това си има начини за разбиране на колко кадъра е всъшност)
Според мен Никон D40 не е добър избор. Особено пък 500 лв никога не бих дала за него. Също така той не е 10,6 МП, а 6,1 МП и има само 3 фокусни зони. За китовия обектив на никон също нямам добро мнение. По добре си събери още малко парички, и си купи нещо по-добро, което няма да е остаряло като модел и ще ти върши работа още дълго време.
Аз ти предлагам Canon EOS 1100D в комбинация с Canon EF-S 18-55mm F/3.5-5.6 DC III (Виж Тук) за 859 лв. Малко повечко парички, но поне е нов и доста по-добър. Всъшност няма място за сравнение. Ще ти върши работа идните 5 години и гаранция ще си има. Според мен сега няма да си доволен от никона, да не говорим за след 5 години. Ако държиш да е Никон пак има евтини нови варианти (D5100).

Що се отнася до SONY DSC-H100 това е турбо сапунер. Няма сменяеми обективи. Според мен не снима в ROW или поне не намерих такава информация. Нещо което на мен не ми харесва изобщо и никога не бих си взела е това, че фотоапарата не е с литиевойонна батерия, а с 4 батерии по волт и половина.

От мен твърдо "НЕ" за Nikon D40
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот photoarch » 24 Ян. 2013, 22:17

За Фотоапарата съм сигурен че е на толкова кадри - на мой познат е, не е използван последните 2 години въобще.
Никона е d40x, не d40. Разликата е в сензора от d60 който е 10.6 МП.
SONY DSC-H100 няма сменяеми обективи нито RAW, така е.
Може би си права за Канона, само дето е + 70% от Никона

Благодаря за отговора!
Аватар
photoarch
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 25 Ян. 2013, 10:31

1 Кой има по-добро качество на изображението според вас?
Nikon D40x
2 Дали цената за Никона е адекватна?
Ако е на 2000 кадъра -ДА. Виж ТАЗИ ТЕМА
3 DSLR фотоапаратите остаряват ли бързо?
Имат по-дълъг живот в брой кадри
4 Това че Никона е модел от преди 4 години, а Сонито е нов има ли значение?
Nikon D40x е модел от Май 2007-ма. Сонито е нов модел но на много ниска цена като за такъв което води до съмнения а няма никаква информация за него все още.
5 Дали Никона ще продължи да върши работа и след 5 години? Май малко съм наплашен от продуктовото остаряване.
Ще върши ако е на 2000 кадъра, но след 5 години ще е модел от преди 11 години. Ще пиша на един приятел да пусне линк за това как се проверява при Никон на колко кадъра е.
.........................................................................................

Nikon D40x няма мотор за автофокус в тялото имай предвид това, защото в бъдеще ще можеш да ползваш само обективи на никон с вграден в обектива мотор за фокуса.
Както каза Маги вероятно има по-добри модели 2-ра ръка около тази цена, било то Canon, Nikon или Pentax.
Снимки за проектите си можеш да правиш и с телефон :D , но ако държиш на доброто изображение DSLR-a е задължителен.
Разликата между 500лв. лв и 860лв. са 360лв. Но с тези 360лв. си купуваш 2 години гаранция, чисто нов неупотребяван фотоапарат модел от 2011.

За DSLR-и втора ръка можеш да следиш в базара на Фото-Форум-а, но никога не бързай и винаги проверявай на колко кадъра са (над 20 000 не взимай). Броя кадри определя амортизацията на затвора който с най-общи думи има фабрична гаранция между 80 000 и 100 000. После се сменя затвора, а цената на тази смяна зависи от това какъв клас е тялото. Най-ниския клас имат най-евтини части и подръжка.
Ние сме насреща да помагаме с каквото можем.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 25 Ян. 2013, 19:31

Д40 е хубав фотоапарат, аз снимам с Д60, който не се различава много от Д40. Цената обаче ми се струва доста висока. Китовия обектив не бива.
http://4coolpics.com/photo/hak/630920.html
това е последното което снимах разбира се в РОУ формат и обработка с NX2 и след това изостряне с Фотошоп. Д40 не се отличава много. Макар че машината не е лоша не бих я купил за тези пари. Според мен мисли за нов от някой от големите магазини, като платиш примерно половината цена, а останалата сума е на лизинг. Новите модели имат повече екстри, ползват гаранция правят клип до колкото знам. Д40 е доста стар модел и мисля, че поемаш значителен риск. след Д40 в този клас са моделите Д60, Д3000, Д3100, Д3200.
Д3100 е 820лева нов с 2г. гаранция. Прецени дали си струва.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 25 Ян. 2013, 19:48

photohunter знаеш ли как на Никон се проверяват броя кадри че искам да обновя темата - дето пуснах по-горе ?
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 26 Ян. 2013, 10:43

Не. И аз не знам моя на колко кадъра е. Но това е идея да се заинтересувам.

Поразгледах из форумите и стигнах до програмата Panda IEXIF2
отворих през нея една необработена снимка и ми излязоха маса параметри за кадъра, доста от които не разбирам.
на един от редовете прочетох: Maker Note - 25438 Byte
Ако това е броя на сработванията на затвора - добре, ако ли не, не знам какво да гледам.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 26 Ян. 2013, 15:22

Мисля че не е това, аз писах на един приятел който знае и надявам се скоро ще ми каже като се засечем on-line.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 26 Ян. 2013, 15:29

Това което открих аз е уеб базирано приложение - ЛИНК . Пробвай и кажи дали работи :)
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 28 Ян. 2013, 11:59

photoarch в сайта си Технополис са обявили Канон ЕОС 1000Д с китов обектив за около 650 лева. Нов с година гаранция. Може да се вземе и с кредит. За мен това е по- удачен вариант.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот Gergich » 29 Ян. 2013, 11:01

Посъбери парички за Канон 1100Д, няма да съжаляваш. Това тука за около 600 лв също става:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280504000215.html
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 02 Фев. 2013, 15:06

jordan_rusev това с интернет приложението го видях, но във фотофорума срещнах скептични коментари относно използването му , без да се мотивират.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фото техника - дигитални камери и обективи