• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

EOS 40 or EOS 50 or EOS 1100D or EOS 600D

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
EOS 40 or EOS 50 or EOS 1100D or EOS 600D EOS 40 or EOS 50 or EOS 1100D or EOS 600D добър добър добър добър никон беше светкавица лично лично лично лично лично лично лично колко

EOS 40 or EOS 50 or EOS 1100D or EOS 600D

Мнениеот EvoProR » 09 Март 2013, 12:12

Моля за съвет :) Мн обичам фотографията, бях на 8-9 години когато получих пърфия си фотоапарат и като цяло съм мн запален, но пълен amature :) на 25 съм и бих желал да се занимавам професионално с фотография, за момента уча графичен дизайн, но мисля да се насоча към фотография като цяло. Та бих желал някой да ме насочи в избора на техника, защотот съм мн бос като цяло :) имам няколко варианта EOS 40D - 250euro, EOS 50D - 350euro и двата са втора употреба но от магазин без обективи зарядни и тн....др вариант е за EOS 1100D нов от магазин 390евро с обектив 18-55. Та какво бихте ме посъветвали...
ps най ми допада ЕОС 600Д нов но е 700евро...
Аватар
EvoProR
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: EOS 40 or EOS 50 or EOS 1100D or EOS 600D

Мнениеот mamata » 09 Март 2013, 16:45

Аз лично бих заложил на 50-ката. И ако разполагаш с още около 500 лева, един Tamron 28-75 /2.8. И четене. :)
Но това аз.
Предполагам, че други ще те насочат към 600D, но ако решиш да заложиш на трицифрения Канон, последните два 650D във базара на "Фото форум"-а се продаваха между 1300 и 1400 лева. Нови, без гаранция, в комплект с китак, май бяха. Ако не ти е спешно, можеш да следиш обявите и да реагираш, когато се появи нещо.
Имай предвид, че тялото е само началото. :)
Истинският разход са обективите. :)

Успех!
Аватар
mamata
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Препоръчваме ви

Мнениеот EvoProR » 09 Март 2013, 17:33

а за nikon 3200d какво ще кажете ? дават го по добър от 650 и ми идва по ефтин 100 евро почти

http://www.pixmania.com.cy/cy/gr/r/nikon-3200d кой кит ми препоръчвате ?
Аватар
EvoProR
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот CVSTOS » 09 Март 2013, 19:10

Нямам идея какво става, но не мога да ти пратя лично съобщение!!! За това направо пиша тук
Здравей, даваш линк към кипърски електронен магазин, та се чудя, дали случайно не си в Кипър? Ако да, къде в Кипър си? Аз обмислям продажбата на моя 600D
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот mamata » 09 Март 2013, 21:27

EvoProR написа:а за nikon...

За Nikon не мога да ти кажа абсолютно нищо, защото снимам с Canon.
Това е едно от първите неща - избираш си марка, чиято функционалност ти пасва на теб. Ама, говоря "на живо", на място.
Разбира се, има много хора, които в последствие сменят марката, но според мен, те са по-малко от 5(пет) % от всички.
Затова, щом ти е първи DLSR, препоръчвам ти да хванеш в ръката по някое тяло и от двете марки(защото тях си споменал) и да видиш кое ти пасва повече.
И после да избираш.
Почти както при колите - първо марката, после модела. :)
Аватар
mamata
Напредващ

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 10 Март 2013, 09:45

Що се отнася до кое тяло ще ти пасне най-добре mamata е прав. И аз снимам с Канон и съответно бих ти препоръчала Канон.

EvoProR написа:кой кит ми препоръчвате ?

Що се отнася до китаците мисля че две мнения няма - на канон са мого по-добри (без първа версия). Втора и трета версия нямат грешка.
След като мислиш да се занимаваш професионално с фотография, предлагам да поизчакаш да събереш парички или да вземеш на изплащане нещо добро, което да не е морално остаряло.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на maggee за отговора: mamata

Мнениеот mamata » 10 Март 2013, 10:44

maggee написа:След като мислиш да се занимаваш професионално с фотография, предлагам да поизчакаш да събереш парички или да вземеш на изплащане нещо добро, което да не е морално остаряло.

Хубаво е да дадеш и съвет дотогава какво да прави. Няма да мига с очите всеки път, когато иска да заснеме нещо, нали? :)
Трябва да се трупа опит, пък било то и с нещо не толкова ново. А и сегашните нови неща след две-три години вече ще са морално остарели.
Техниката е важна, но опитът е най-големият учител.
:)
Аватар
mamata
Напредващ

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 10 Март 2013, 11:17

EvoProR написа:най ми допада ЕОС 600Д нов но е 700евро...

Canon 600D е твоят избор от тия които си изброил.

CVSTOS написа:Нямам идея какво става, но не мога да ти пратя лично съобщение!!!

Няма проблеми с личните, тествах системата.

EvoProR написа:а за nikon 3200d какво ще кажете ? дават го по добър от 650 и ми идва по ефтин 100 евро почти

Леле кой те лъже толкова сериозно, те дори не са в един клас.

mamata написа:Аз лично бих заложил на 50-ката

По-високия клас е по-добре наистина........... НО има едно "НО". 50-ката е вече доста стара и не може да се мери с 600D-то което има в аванс 2 режима безжично управление на светкавици, по-голяма матрица с по-малко шум при по-високите ИСО и още куп възможности които ги няма в 50-ката. Процесора на 600Д е DIGIC 4 тоест същия като на 50D с което 50-ката губи всички предимства.
Е canon 60D е съвсем друга "бира" но и съвсем други пари.

Та както казах "Canon 600D е твоят избор." Грабвай един няма да съжаляваш.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: mamata

Мнениеот EvoProR » 10 Март 2013, 13:33

http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-6 ... ikon-D3200 тва е сравнението, незнам до колко е така или не, но ми е направило впечатление че хората с които говоря всички ме насочват към Канон, пък отзивите за Nikon не са никак зле и са малко по-ефтини си мисля. Anw попаднах на това http://www.ebay.co.uk/itm/U3323-Canon-EOS-60D-60-D-18-55mm-is-kit-1Year-Warranty-/330727129837?pt=UK_CamerasPhoto_DigitalCameras_DigitalCameras_JN&hash=item4d00df82ed предполагам че с такси и доставка ще ми стъмпне на около 750евро, но нямам идея по приницп не пазарувам online, ако някой има обит с фото техника от ebay или по точно пише че от Хон Конг да даде мнение
Аватар
EvoProR
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот Gergich » 10 Март 2013, 23:01

От изброените модели ако аз трябваше да избирам бих се насочил без колебание към EOS 50D. Нещо не ми допадна на 100% шестата серия на Канон, незная защо, но не ме грабва. Колкото до EOS 50D, да по-стар е , но е направен добре. За безжичното управление на светкавици се погрижиха кардинално от Metz с най-новата си линия, сега всяка тяхна светкавица командва до 4 други абсолютно автономно и тялото на апарата може да е произведено примерно миналият век.

За Никон мога да кажа че имат само 2 модела в цялата си линия които хем да са за простосмъртни, хем да стават за нещо, като единият от двата не ми харесва и е стар ! Другият е д7000 ... Освен това Никон е най-затворената система - още един голям минус, има други марки които си заслужават вниманието, но като за начало опитай с Канон, няма нищо лошо в това. :)
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на Gergich за отговора: mamata

Мнениеот jordan_rusev » 11 Март 2013, 14:50

Canon 600D командва светкавици (включително и тези на Метц и Ниссин) директно от тялото и няма нужда да си купуваш 2 че с едната да управляваш другата.
Има по-ниски нива на шума, ползва същия процесор както писах по-горе. Има чупещ се дисплей което понякога е много полезно и още доста други предимства.
50-ката не е лоша, но за мен лично си остава "не добър ъпгрейд на 40D".
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 11 Март 2013, 15:16

mamata написа:
Хубаво е да дадеш и съвет дотогава какво да прави. Няма да мига с очите всеки път, когато иска да заснеме нещо, нали? :)
Трябва да се трупа опит, пък било то и с нещо не толкова ново. А и сегашните нови неща след две-три години вече ще са морално остарели.
Техниката е важна, но опитът е най-големият учител.
:)

Ами дала съм - примерно на изплащане. По-добре ли е да си затвориш парите в нещо старо и да си останеш вовеки с него. Вярно, че новите след две-три години ще са остарели, но представи си тогава нещо, което е излязло на пазара преди 5 години на какво ниво ще е. Били са добри за времето си. Сега дори не могат да се борят с по-нисък клас последно поколение. Да не говирм, че по принцип в днешно време нещо излезе ли от магазина, то вече е старо. Така че за мен не е решение човека да си вземе примерно 40D само за да има с какво да снима. То просто после става непродаваемо. Представи си само на колко кадъра?

Естествено това си е лично мое мнение. Предпочитам да си купувам чисто нови неща, а не втора употреба (та дори и от познат човек) :thumbup
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот mamata » 11 Март 2013, 16:27

Да, де. И аз за лично мнение говоря.
Просто моето е различно от твоето.
Купуването на ново тяло, което се обезценява наполовина още с издаването на касов бон, ми се струва не-най-добрата идея за първи DSLR.
Броят кадри, който е само относителна характеристика за живота на тялото, също не е толкова голям проблем. В момента има няколко тела на под 20К, ако специално за 40-ката говорим. А 50-ката е съвсем различна, поне според мен от 40D. И няма да се обезцени кой знае колко за една година - достатъчно време да се натрупа малко опит, 10-12K примерно, и да реши какво точно иска да снима и какво тяло му е нужно. Идеята ми беше, че за първо тяло е по-добре да се инвестира по-малко.
Всичко това се обезсмисля, разбира се, ако парите не са проблем и можеш да си подменяш редовно техниката. Но да изплащаш едно тяло и докато го изплатиш да стане време за ново... Ами обективи? Та те са по-важната част.
И аз предпочитам да си купувам чисто нови неща, а не втора употреба (та дори и от познат човек), но... фотографията ми е само хоби, а битието - отговорност.
С най-топли чувства. :)
Аватар
mamata
Напредващ

Препоръчваме ви

Мнениеот mamata » 11 Март 2013, 16:37

:red
Last edited by mamata on 11 Март 2013, 19:23, edited 1 time in total.
Аватар
mamata
Напредващ

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 11 Март 2013, 18:04

Е-e-e-e не е така 600Д на изплащане с обектив за една година, ползва се поне 3-4. Може и да му пада цената ама пък после го продаваш като 2-ра ръка с един ползвател.
Стария го взимаш и не знаеш кога ще се обади проблем и как е ползван преди това. И как ще го продадеш след 1-2 години ? А и самия факт че ще трябва да се занимаваш с продажби и нови покупки и пак старата песен и т.н.т. Отделно хората около тебе говорят за нови технологии и т.н.т.
Обективите са същата работа за мен, в това отношение също предпочитам нов и добър ВЕДНЪЖ, отколкото да сменям бройки. Минах през тоя период, смених бая обективи.

Но не те контрирам или критикувам, защото всеки си има предпочитания, принципи и възможности. Не е лош съвет да се разглежда и тази опция естествено, но аз лично за 2-ра ръка бих гледал модели като 60D или 7D.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот EvoProR » 11 Март 2013, 19:27

Ok от всичко изчетено до сега реших без втора употреба. Оставам драмата 650Д или 60Д но нз дали си заслужава да се изхвърлям с нещо скъпо след като съм нащинаещ, дали ще мога да използвам дадената техника на мах, ако може някой да даде малко инфо и за 7Д който споменахте :conf .....както е тръгнало ще си купя в крайна сметка един 5ДIII( btw нямам идея какво може повече от останалите, но гледам че от най-скъпичките) колкото повеч1е чета толкова повече искам нещо хубаво а бях ресшил да е нещо до 600лв макс :boxed
Аватар
EvoProR
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот mamata » 11 Март 2013, 19:43

@ jordan_rusev
Благодаря. Съгласен съм с теб. И с maggee.
Имам предвид малко капиталовложение за първото огледално тяло. Не като цялостна концепция за развитие и за напред. Щом ще се занимава професионално, ясно е, че няма да снима с отживелици. Но първото тяло е като... като въведение във фотографията.
На мен ми трябваше повече от година, за да ПОИСКАМ пълноформатно тяло и повече от две, за да оценя 24-70, 28-75 и 24-105 и защо са (почти) универсални. Почвайки с много и различни обективи(евтини, разбира се) и минавайки през суперзуумовете 18-250 и 18-270.
Но ако днес мога да си го позволя и парите не са фактор при избора ми, бих си взел не 1DX или 6D, не очакваните 3D или 7D Mark II.
Не. Моето тяло е е 5D m3. С новия 24-70 f/4 L IS или дори по-скоро Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD и 600EX TTL II.
При това, аз не съм фотограф, а само любител на фотографията.

А после няма да искам нищо от живота, освен свободно време.
:) :) :)

edit:
@ EvoProR
Сега видях, че си писал и ти.
Радвам се, че си направил избор. Щом можеш да си го позволиш, това определено е правилният избор.
Успех!
Аватар
mamata
Напредващ

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 11 Март 2013, 20:07

EvoProR написа:ако може някой да даде малко инфо и за 7Д който споменахте .....както е тръгнало ще си купя в крайна сметка един 5ДIII

Има теми за тези тела във форума, в категория фототехника.

mamata написа:Моето тяло е е 5D m3. С новия 24-70 f/4 L IS или дори по-скоро Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD и 600EX TTL II

О-о-о yes. Мечта ми е и на мене и после и аз няма да искам нищо от живота :D

Предвид дилемата 650D или 60D - за който ти стигнат парите. А за обективи ако ще питаш, първо започни с китака и после като разбереш какво ти се снима пускаш тема :)
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот EvoProR » 11 Март 2013, 21:27

Хмм пак си промених мнението...мисля си за 1100Д временно докато излезне 7Дмарк 2....btw 7Д професионален ли се води и каква е разликата между него и 5Д ...7Д full frame ли е ? LOL доста питам а :nought ама то с питане става си мисля, ако има кой да отговаря :D
Аватар
EvoProR
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот mamata » 11 Март 2013, 22:58

А, бе то, не че няма... ама много писане, бе човек. Не е като да си говорим очи в очи.
Знаеш ли колко писане ще спестиш на хората, ако ползваш търсачката. Има теми за всичко. Просто си напиши въпроса в търсачката на форума или в гугъл и отговорите ги има.
Това и това много помагат.

И да споделя - 1100 D е мноооооооооого далече от другите два.
По-малко цифри - по-висок клас. При Канон.
;)
Аватар
mamata
Напредващ

Препоръчваме ви

Мнениеот CVSTOS » 12 Март 2013, 10:34

Относно 7D Mark II, ще трябва да чакаш прекалено много! Из азиатските сайтове се появи инфо, за края на лятото! Събери още пари и чакай примерно 70D, който пак с инфо от същите сайтове идва края на този месец. А и тотално забрави, за този 1100, с него сваляш летвата мега ниско! Просто, като го хванах в ръце ми изглежда, като направен за детска игра в някой гараж в ХК. В мрежата има доста мнения на това, дали да снимаш с по евтино тяло и по скъп обектив или обратно. Разгледай, слушай и реши. Успех в избора!
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 12 Март 2013, 20:04

EvoProR написа:7Д професионален ли се води

Има тема във форума за него !!!!!

1100D не е лош :thumbup

CVSTOS написа:Относно 7D Mark II, ще трябва да чакаш прекалено много! Из азиатските сайтове се появи инфо, за края на лятото!

Даже не бях чувал че ще излиза :D
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Gergich » 13 Март 2013, 12:44

О-о-о yes. Мечта ми е и на мене и после и аз няма да искам нищо от живота

Дааа ... колко е то 1 живот , мине не мине някой месец и излезнал некой Марк 4 , и тогава какво ? :D
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на Gergich за отговора: CVSTOS

Мнениеот jordan_rusev » 13 Март 2013, 13:21

Тогава ще мечтаем за 4-ка ама ще минат поне 4-5 години дотогава. Трябва нещо да ни държи живи все пак :ac/dc
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: CVSTOS

Мнениеот CVSTOS » 13 Март 2013, 20:58

Че, какво ни пречи, да си помечтаем, за тяло, колкото първата вноска за нова кола :))))
Данчо, http://thenewcamera.com/2013-camera-predicitions-by-japanese-photographic-magazine-nippon/ Това списание писа още преди Коледа, че 70D ще излиза през Q1 :)
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Следваща

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми