• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Моля за разяснение

Съвети, опит и препоръки в сток ориентираната фотография
Ключови думи за тази тема
Моля за разяснение Моля за разяснение светкавица светкавица иначе снимам искам техника имаш неща неща нямам форума винаги винаги моя моя

Моля за разяснение

Мнениеот mitko85 » 19 Апр. 2013, 11:49

Привет!
Много ми допадна този форум, прочетох доста от темичките и останах очарован от всеотдайността на съфорумците, и така ето ме и мене сред вас.
Заинтересован съм от сток фотографията и имам малко питанки. Като техника за сега имам Canon 1100d, 18-55mm ISii, 55-250mm IS, 50mm 1.8 и до края на месеца чакам една светкавица YN 568.
Искам да снимам у дома. Видях доста схеми във форума за разположение на осветление, отражатели и т.н.
Направи ми впечатление в една тема , че се споменава за изрязване на обекта и поставянето му на бял фон- това винаги ли се прави?
Може ли да се създадат условия за заснемане без да е необходимо изрязване?
За изрязването- имаше качени уроци как се случват нещата, но как става изрязването на разни такива тънкотийки, като косъмчета тревички (фини неща) без да се наруши приятното възприятие? Видях че има препратка за такъв урок, но изписва, че видеото е премахнато.
Един страничен въпрос. С моя апарат мога ли да управлявам тази светкавица -YN-568ex, безжично, без радиосинхронизатор. Понеже, чета в упътването че може.
За сега това е. Благодаря ви за търпението, предполагам , че доста от въпросите ми има веротност да изглеждат смешни, но.... ;)
Лек ден! :)
Аватар
mitko85
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Моля за разяснение

Мнениеот jordan_rusev » 19 Апр. 2013, 17:58

Не са смешни въпросите, хубаво е че питаш защото това е начина да се научиш :beer
Направи ми впечатление в една тема , че се споменава за изрязване на обекта и поставянето му на бял фон- това винаги ли се прави?

Не е задължително, но понякога такива снимки се търсят целенасочено. Дизайнерите често имат нужда от снимки които да могат да използват изрязани, а по-лесно се режат например с magic wand когато фона е еднороден - бял.
Може ли да се създадат условия за заснемане без да е необходимо изрязване?

Да, като ги снимаш на бял фон и насочиш светлината добре.
За изрязването- имаше качени уроци как се случват нещата, но как става изрязването на разни такива тънкотийки, като косъмчета тревички (фини неща) без да се наруши приятното възприятие? Видях че има препратка за такъв урок, но изписва, че видеото е премахнато.

Когато снимаш на бял фон можеш с curves и маска във Photoshop да изсветлиш само белите фонове виж в ТАЗИ тема . Писал съм тема за това как става. Дай линк към темата където липсва видеото, да се подсетя, то е било от youtube и възможно да е свалено. Ще намеря друго и ще го заменя.
С моя апарат мога ли да управлявам тази светкавица -YN-568ex, безжично, без радиосинхронизатор. Понеже, чета в упътването че може.

Можеш да управляваш запалването безжично ако светкавицата има optical slave режим. Пали се чрез вградената светкавица от самата светлина и на практика снимаш с 2 светкавици. За целта трябва да спреш опцията за червени очи иначе префлаша ще я обърка.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот mitko85 » 20 Апр. 2013, 08:34

Привет!
Данчо благодаря ти за вниманието. Относно клипчетата- грешката е моя, просто тогава не ми ги е отворило. Прегледах ги.
Тъй като през деня съм на работа, ще цъкам вечер. Върти ми се в главата следното: отляво и дясно тела, които ще приспособя и ще получа светлина по 400W от двете страни, отгоре също 400W. Общо ще осветя с 1200W. Достатъчно ли ще са? Обаче , какъв разсейвател да сложа пред крушките?
За светкавицата- ако се запалва от вградената, ще имам ли ограничение на скоростта 1/200 на външната?. Благодаря! Лек и успешен ден!
Аватар
mitko85
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 20 Апр. 2013, 15:32

Общо ще осветя с 1200W. Достатъчно ли ще са? Обаче , какъв разсейвател да сложа пред крушките?

Това е строго индивидуално, нямам представа.
За светкавицата- ако се запалва от вградената, ще имам ли ограничение на скоростта 1/200 на външната?

Ще имаш, двете работят независимо една от друга, просто едната се пали от импулса на другата.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Сток фотография, уроци и съвети