• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Избор на дълъг обектив

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Избор на дълъг обектив Избор на дълъг обектив цена цена светкавица лично колко колко иначе пък пък пък знам знам снимам снимам снимам

Избор на дълъг обектив

Мнениеот Sc[R]0LleR » 21 Юни 2013, 12:56

Здравейте, колеги

Тъй като вече се сдобих с Canon eos 1100d и с китовият обектив EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II, снимам вече повече от година и реших да се сдобия с дълъг обектив. Какво може да ми предложите като за начинаещ фотограф. Спрял съм се на тeзи обективи Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II, Canon EF 70-200mm f/4L USM ( без стабилизацията ). Знам, че L - ката е много по - добра във всичко, но струва ли си да хвърлям едно 1000 лв. толкова рано, още на 14 години и смятам да сложа обектива на тяло Canon eos 1100D ? И също така L - ката ако е без стабилизация голям проблем ли е, защото със стабилизацията става съвсем друга цена ?

Поздрави ! :)
Аватар
Sc[R]0LleR
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Избор на дълъг обектив

Мнениеот jordan_rusev » 21 Юни 2013, 16:58

По-качествените обективи са по-скъпи това е съвсем логично. Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II не е лош ентри-ливъл теле обектив. Няма това цветопредаване на L-ката и рязкоста но пък зависи колко често ще го използваш и ако няма да е много често по-добрия вариант е Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II.
Когато си взимах теле обектив и аз в началото взех един Канон 100-300, после го продадох и сега съм 70-200 L IS. Ако имаш обаче парите си вземи 70-200, а относно стабилизацията при 200мм например с единия ще си на f/5.6 и стабилизация а с другия ще си на F/4 и без стабилизация но с повече светлина.
Въпроса е колко често ще ползваш телеобектива.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Sc[R]0LleR » 21 Юни 2013, 21:22

Ами мене ме притеснява стабилизацията иначе ако имах парите щях да си купя L - ката със стабилизацията, знам, че това е един от най - добрите обективи на Canon особено и бързият АФ. Доста често ще използвам обектива все пак, съм се запалил много по фотографията, предимно няма да снимам wildlife, но пак някоя птица, катерица може да щракна. Някой потртет, пейзаж от доста далече ако снимам и т.н. Защото сега съм само с един китак и доста снимки изпускам поради липсвата на телеобектив. А иначе струва ли си парите за L - ката - 1200 лв. без стабилизацията и винаги ли ще ми е нужен статив ? Не снимам много на тъмно, но може някоя светкавица да снимам или някой залез придвечер. Повечето снимки ще са през деня, при снимането на животни ще ми е нужна висока скорост и може би няма да ми трябва толкова стабилизация ? Голяма дилема стана .... :D
Аватар
Sc[R]0LleR
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 22 Юни 2013, 08:58

Това че обектива няма стабилизация не означава че трябва винаги да снимаш от статив. Просто трябва да използваш по-висока скорост отколкото ако има стабилизация. Голяма роля играе това колко стабилна ръка имаш. Аз имам 55-250, който си споменал. Доволна съм, но не може да се мери с L - обектива по острота и цветопредаване. 55-250 е малко повече милиметри - помисли и по този въпрос. Друг проблем е че при дългите обективи се снима на по-висока скорост. При 55-250 тя до някъде се компенсира със стабилизацията, но пък L - ката е по-светлосилен. Това че си 14 годишен не означава нищо, въпроса е до колко сериозно искаш да се занимаваш с фотография :thumbup
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Sc[R]0LleR » 22 Юни 2013, 09:33

С фотография искам много да се занимавам и така съм се упалил,че .... Еми ще събера пари и ще купя L - ката, пък след една - две години може да си купя ново тялко като 600D или 60D. :) Аз съм събрал 1000 лв. още 200 лв. :D Сега снимам с 1100D и китака със стабилизацията - 18 - 55.
Аватар
Sc[R]0LleR
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот Gergich » 23 Юни 2013, 07:46

Стабилизацията небива изобщо да те притеснява ! Дали е включена или не, дали обектива ти изобщо я притежава, аз например съвсем умишлено съм изключил стабилизацията и си снимам в "хард моде" !

Успех с това завлядяващо хоби фотографията , Канон е чудесна система !

п.с.: За по-далечни времена си мисли направо за полу-про или про тяло, виждам че покупката на Л обектив не ти е чак такъв проблем. ;)
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот Sc[R]0LleR » 23 Юни 2013, 20:21

Искам да попитам нещо в тази тема, по - добре ли е да купя 55-250 ис от л - ката без стабилизацията, при положение, че нямам да снимам със статив ? Също така струва ли си да ъпгрейтна тялото 1100д с 60д, вместо да давам излишни пари за 600д, който има малки разлики с 1100д ?
Аватар
Sc[R]0LleR
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот Gergich » 25 Юни 2013, 10:34

За телата дилемата дали-или е повече между 600д и 60д, защото са много сходни и са с един и същи 18м. пикселов сензор. Модела 1100д е малко по-доло, ако не се лъжа е на 12м. пиксела, съвсем друг сензор е, но апаратчето си има всичко необходимо за правене на добри снимки. Истината за всеки е различна, мен специално както вече казах липсата на стабилизация не ме притеснява когато става въпрос за обективи. Колкото до изброените модели 1100д, 600д и 60д ... ами и 3-те са хубави, но се различават леко по възможности и цена. Лично аз модела 60д не ти го препоръчвам, защото не е достатъчно "Про" по моите критерии, още повече, че в гамата на Канон има такъв красавец като 7д ! Да не забравяме и факта че телата с течение на времето се сменят с по-нови а обективите остават, или поне онези които си заслужават.
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фото техника - дигитални камери и обективи