• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Dreamstime регистрация и конролен панел

Ключови думи за тази тема
Dreamstime регистрация и конролен панел Re: Dreamstime регистрация и конролен панел istock сайтовете панел панел панел панел панел панел панел панел панел беше лично fotolia пък

Re: Dreamstime регистрация и конролен панел

Мнениеот clarity » 23 Апр. 2012, 23:06

Отхвърлиха го. Казаха ми, че е елементарно и, че ако е в серия с още някой елементи, щяло да стане.
Аватар
clarity
Напреднал
Напреднал|Напреднал|Напреднала

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Мнениеот clarity » 01 Май 2012, 15:11

Първата ми продадена картинка http://www.dreamstime.com/royalty-free- ... ge24520448
Незнам само, защо не ми качват векторните формати. И освен купената, другите за download са ми на -1. Откъде мога да видя какъв размер е взетата?
Аватар
clarity
Напреднал

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 02 Май 2012, 00:07

Векторът се одобрява допълнително, отделно от jpg-а.
Може да видиш какъв размер са ти купили изображението като кликнеш на "Earnings balance:"(горе вдясно), излиза ти табличка с всички продажби и подробности по тях. В предпоследната графа се изписва размера, който е купен.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот clarity » 02 Май 2012, 13:21

Мерси Маги! Странното е, че векторите са добавени отделно от jpg-а, още като качих всяка една от картинките и на Additional format uploaded: ми пише - YES, Encapsulated PostScript, pending review (disable). Вероятно им трябва отделен срок време за разглеждането. Не ми е много зор, само дето на първата ми картинка, която е четири варианта, се обезсмисля, ако няма векторен формат.
Аватар
clarity
Напреднал

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 04 Авг. 2013, 20:47

Наистина е много протериворечиво положението с Фотолия и Дриймстайм - от тези снимки,които ми одобриха във Фотолия,едва 1/3 приемат в Дриймстай.Проблем с прекалена обработка откъм шарп или почистване на шум.
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 05 Авг. 2013, 18:02

Аз лично си мисля че имат различна политика спрямо новорегистрираните.
Например в дриимстайм в началото връщат много и така отсяват по-упоритите и по-талантливите, като после им одобряват по-лесно снимките (много по-лесно) но пък всяка снимка която е в сайта и не е била продавана до 4-тата година след качването се маха. Така например моето портфолио спадна с 30-40 снимки последните 2 месеца. Аз разбира се снимките които мисля че "стават" ги качих отново като коригирах ключови думи, пообработих ги малко и т.н.т. Снимките си вдигат цената колкото повече се продават а от там и приходите.
Във фотолия като че ли е обратното. В началото приемат много за да те зарибят, после започват повече да те режат един вид като вече си зарибен да ти вдигнат нивото.

Юли месец беше съществен за СТОК фотографията. Най-големия сток фотограф Юрии Аркур изтри фсичките си снимки от всички сайтове, като остави портфолио само в iStock. Подразнен от политиката на сайтове като Шътърсток и Фотолия и по-точно от събскрипшън програмите им. При мене специално фотолия отдавна беше задмината от Депозит-а като приходи, даже и от 123рф. Шътърсток купиха Бигсток и няколко месеца по-късно пуснаха принудителна събскрипшън програма от която никой не може да се откаже (или триеш всичко или си вътре). В шътъра режат здраво новокачените, и ако не качваш редовно приходите падат, защото се купуват основно събскрипшън и нови снимки на безценица.
В момента най-добри приходи дават iStock-a, Дриимс-а, и Депозит-а.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 06 Авг. 2013, 13:28

В Дриймс от 10 приеха 3, още 4 са на изчакване,във Фотолия от 10-те само 2 отхвърлиха...В Кенсток пък всичко се приема :) Ще кача днес и в Депозит. Понеже съм в es.fotolia.com имах колебания за ключовите думи,та се поинтересувах в испански форуми,и се оказа че е по-добре да са на испански,а Фотолия се грижели ако се налага превод на други езици. На пуснатите онлайн няма как да сменя думите от английски на испански,но новокачените са на испански вече.Не съм запозната изобщо с тънкостите в продажбата в сток сайтовете,мисля че докато не започнат да ми се продават/купуват снимките,няма как да добия впечатления. Колкото до упоритост,по-нахъсана съм от преди и се надявам в БГ да снимам повече.
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 06 Авг. 2013, 13:46

Можем да направим една сбирка, на мен ми се снима например, суши, шотове (последните които снимах много, много добре се продават) или нещо подобно. Някой ако може да готви нещата красиво с декорации и т.н.т. можем да направим някое събиране.

Ето малко снимки:
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 06 Авг. 2013, 18:23

Много ясни,чисти и хубави снимки :)!Страхотно...
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Предишна

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми