• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Как да направим timelapse видео

Сток видео. Как да правим сток видео клипове и да ги продаваме в сток сайтовете. Препоръки, съвети, обмяна на опит.
Ключови думи за тази тема
Как да направим timelapse видео Как да направим timelapse видео istock снимане raw снима скоро техника колкото photo голяма кадъра първо лесно изглежда разбира формат

Как да направим timelapse видео

Мнениеот jordan_rusev » 06 Авг. 2013, 14:45

Първо какво е timelapse (таймлапс) видео?
Това е техника на снимане при която отделните кадри се снимат в по-голям интервал и когато се пуснат в нормална скорост (около 24, 25 или 30 кад/сек за видео клип) изглеждат забързани. Така например в рамките на половин час ако снимате през 5 сек. ще направите 12 кадъра за минута или за 30 мин. общо 360 кадара, след като се сглобят в клип от 25 кад/сек ще се възпроизведе видео от 14-15 сек. и всичко ще изглежда забързано.

За да заснемете кадрите ще ви трябва статив и програмката Magic Lantern за съответния модел DSLR. Софтуера им е безплатен и се тегли от ТУК например. Настройките за снимането можете да видите как се правят в това клипче:

След като се заснемат кадрите следва тяхната обработка. За да е по-лесна обработката е хубаво да снимате в по-малък размер, все пак това ще е видео и мисля че най-малкия размер sRAW е напълно достатъчен. Така ще могат да се отворят лесно в Camera RAW всички наведнъж и да се пообработят за по-голям разкош :D . Голямия HD размер е 1920×1080px така че е хубаво да се снима в резолюция най-близка и по-голяма до тази ако искате да продавате клипа в сток банките ;)

След като са готови отделните JPG-та (работете с минималната компресия и максимално качество) те трябва да се съберат във видео клип. Това всъшност е най-лесната работа от всичките предни стъпки. Най-лесно става като си изтеглите Windows Movie Maker безплатно ако я нямате инсталирана с уиндоус 7. Всички кадри се импортират вътре, задава им се интервал и Save HD movie AS и си избирате между MP4 или WMV формат. Разбира се софтуер за такива клипове колкото искате, ползвайте който Ви харесва най-много. Ето едно туториалче с windows movie maker:

В началото на клипчето човечеца използва даже windows photo gallery за обработка на снимките, аз Ви препоръчвам това да правите с фотошоп и то от RAW за по-добро качество, все пак говорим за сток видео.
Скоро мисля да се пробвам и аз с едно клипче, някой ако има опит може да сподели ще е радост за мене. В iStock се минава много лесно теста но искат 3 клипчета примерни за одобрение :)
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Сток видео