• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

600D vs D3200 за видео

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
600D vs D3200 за видео 600D vs D3200 за видео добър добър никон снимане знам raw iso iso колкото кой наистина въпроса голяма дслр двата

600D vs D3200 за видео

Мнениеот FireWalker » 05 Авг. 2013, 22:57

Знам, че това е форум за фотография, но все пак от доста време се чудя кой DSLR да си взема, като основно ще го използвам за снимане на видео. За момента съм се спрял на 600D и d3200 (и двата в кит с 18-55 обектив) и не мога да избера кой точно да взема. До колкото разбрах след доста четене предимствата на всеки един от тях са:
600D:
- Magic Lantern;
- Flip-out screen;
- Добър Low-light performance и нисък шум при по-високо ISO (въпреки, че snapsort твърди обратното /в полза на никона/ от доста тестове проличава, че канона се справя доста по-добре при ниска осветеност)
- Авто фокусен мотор (въпреки, че във видео режим няма как да се използва твърде)
D3200:
- По евтин;
- Малко по-голяма матрица;
- Full time focus във видео режим и 2 AF точки повече;
За момента клоня повече към канона, заради многото положителни ревюта из интернет. Разбира се ще се радвам и на други опции до 1000лв.
Аватар
FireWalker
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: 600D vs D3200 за видео

Мнениеот jordan_rusev » 06 Авг. 2013, 10:07

Ключовото тук е Magic Lantern според мен. За 600D са направили RAW видео и просто няма смисъл да се сравняват. Няма камера която да изкара по-добро качество от RAW видеото. Малко по-сложно стои въпроса с обработката но вярвам че ако се поровиш из нет-а всичко ще ти стане ясно. Имам приятел който с 50D прави чудеса а в този модел даже няма заложено видео.
Също така с Magic Lantern можеш и HDR видео.
Добър Low-light performance и нисък шум при по-високо ISO (въпреки, че snapsort твърди обратното /в полза на никона/ от доста тестове проличава, че канона се справя доста по-добре)

Ми двете марки се конкурират на пазара и съответно си имат своите почитатели, аз също съм прИстрастен към канон но не го крия. При ДСЛР-те канон води сериозно при видеото, а Magic Lantern си е много, много сериозно предимство.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Re: 600D vs D3200 за видео

Мнениеот Gergich » 22 Авг. 2013, 10:32

Мисля че Никон малко се поизхвърлиха с многото мегапиксели в последните си тела ! Модела д3200 изобщо небих го погледнал, за начинаещи и за туристи е и толкова. Единствения модел сега който е на сметка е д7000, а старичкият д90 е дори под 1000лв, но ...

При Канон от 6-тата серия моделите 600д и 650д са наистина които си заслужават, даже препоръчвам 650д повече.
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фото техника - дигитални камери и обективи