• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Помощ за избор на DSLR

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Помощ за избор на DSLR Помощ за избор на DSLR добър добър никон никон никон лично лично знам знам снимам снимам искам искам искам искам

Помощ за избор на DSLR

Мнениеот D.D.B. » 06 Ян. 2013, 20:34

Здравейте,

преди малко се регистрирах във форума, макар отдавна да чета раздела със съвети. Нуждая се от помощ с избора на DSLR, тъй като съм съвсем начинаещ любител и техническата част ми е крайно непонятна. Знам, че има много такива теми, но в никоя от тях не успях да намеря отговори точно за моите нужди. Искам да е подходящ за начинаещ и в същото време да има достатъчно добри характеристики, за да ми служи добре и в бъдеще. За съжаление финансовите ми възможности са ограничени в диапазона 600-800 лева максимум. Интересувам се главно от пейзажна и портретна фотография. Спряла съм се на четири варианта:
-Nikon D3100
-Nikon D3000
-Canon EOS 1100D
-Sony DSLR-A230
Ще се радвам ако можете да ми помогнете да избера между тях или да ми предложите нещо друго, което вие бихте препоръчали. Искам да си взема тяло и стандартен обектив, нещо многофункционално. Предварително благодаря.
Аватар
D.D.B.
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Помощ за избор на DSLR

Мнениеот jordan_rusev » 08 Ян. 2013, 12:35

Аз съм фен на Канон-ите
Canon EOS 1100D с обектив китов Canon 18-55mm II IS (мисля че така го комплектоват) ще ти свърши добра работа за пейзажите. Обектива е доста добро решение като за обектив който получаваш "комплект". За портрет можеш да си вземеш 2-ра ръка Canon 50mm F/1.8 който снима доста добре на F/2.8 и е доста евтино решение (2-ра ръка е някъде 120-150лв.).
Това като за начало ще ти е достатъчно, като се развиеш и понаучиш сама ще разбереш от какво имаш нужда. Разбира се като стане това винаги можеш да разчиташ на съвет от форума.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот yubi » 08 Ян. 2013, 13:56

Здравейте,аз също като колежката D.D.B. ,съм със съвсем пресна регистрация във форума,от известно време искам да си взема DSLR,който ще е първият ми огледално рефлексен,след доста четене съм се спрял на Nikon D5200 + обектив Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G (като обектива ми е за първо време).
Имам един въпрос относно въпросното тяло,а именно дали мотора за фокусиране е в тялото или не?
Аз залагам на Никон или Канон като марки,което означава,че приемам мнения и за други модели от двете марки ,като съм склонен да дам до 1600-1700 лв.,за тяло с китов обектив.
Благодаря предварително!
Last edited by yubi on 09 Ян. 2013, 11:50, edited 1 time in total.
Аватар
yubi
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 08 Ян. 2013, 17:33

yubi написа:Здравейте,аз също като колегата D.D.B. ,съм със съвсем пресна регистрация във форума,от известно време искам да си взема DSLR,който ще е първият ми огледално рефлексен,след доста четене съм се спрял на Nikon D5200 + обектив Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G (като обектива ми е за първо време).
Имам един въпрос относно въпросното тяло,а именно дали мотора за фокусиране е в тялото или не?
Аз залагам на Никон или Канон като марки,което означава,че приемам мнения и за други модели от двете марки ,като съм склонен да дам до 1600-1700 лв.,за тяло с китов обектив.
Благодаря предварително!

Лично мое мнение - китовия обектив на Канон Canon EF-S 18-55mm IS е много по-добър от никонския. Просто няма място за сравнение. Извода е да се насочиш към канон след като ще залошиш на китовите обективи като за начало
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот yubi » 08 Ян. 2013, 18:18

Да разбирам,че по-удачният за мене избор е Canon EOS 650D,като начало се целя в по-доброто тяло,което ще ползвам докато напредна достатъчно за да помисля за по-висок клас тяло,ще снимам прдимно пейзажи и портретна фотография в началото,не ми е проблем да експериментирам с по-.. обективи през 2-3 месеца,опитвам се да открия тялото,което ще ползвам дълго време като аматьор,а и ме интересува модел с мотор за фокусиране в тялото и именно дали Nikon D5200 е такъв,респективно Canon EOS 650D.Изправен съм пред дилема и търся компетентно мнение..?!
Аватар
yubi
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 08 Ян. 2013, 20:21

Моторите при Canon са винаги в обективите там няма разминаване. Ако не се лъжа горепосочения фотоапарат D5200 също е безмоторен. След като се опитваш да откриеш тялото, което ще ти пасне най-много и ще ползваш дълго време, най добре отиди на място в магазина и виш кой ще ти легне най-добре в ръката - Canon или Nikon. Съответно ако искаш консултация от продавач-консултантите, всеки един от тях е пристрастен и ще те навива за марката, която той ползва. А що се отнася до Фотосинтезис, те са официални представители на Никон за България, така че сам се сещай какво ще ти предложат.
Не знам какво му е предимството на Nikon след като няма мотор за автофокус в тялото. Това те ограничава да купуваш обективи с мотор или да се лишиш от "блаженството" да използваш автофокуса, т.е. не можеш да използваш пълната гама от обективи. При Канон естествено не е така. Друго предимство, е че китивите обективи на канон са много по-добри от тези на никон, както съм посочила по-горе.
Естествено това си е мое лично мнение. Може би не съм и безпристрасна, защото снимам с Канон. Така че изборът остава в твои ръце. Имам Canon 550D и съм доволна - има какво още да се желае, но тогава ще започнем да говорим за друг клас фотоапарати. Така че аз съм за Canon EOS 650D.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот yubi » 08 Ян. 2013, 20:49

Благодаря много за помощта,вече започвам да клоня твърдо към Canon EOS 650D с китов обектив за първо време,впоследствие ще варирам с обективи,предполагам пак ще се възползвам от форума за помощ,а ако се запаля истински по фотографията Canon EOS 7D и т.н.
Съжалявам,че пиша на колежката в темата,но ми се стори подходяща за новаци,като обща за помощ от по вещи по въпроса.
Страхотно полезен форум,благодаря,maggee!
Last edited by yubi on 10 Ян. 2013, 01:41, edited 1 time in total.
Аватар
yubi
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 08 Ян. 2013, 20:58

D5200 has no in-body autofocus motor

......... няма мотор D5200 тоест можеш да ползваш само обективи с мотор.
При Канон моторите са винаги в обектива и няма такива без мотор, като това се спазва и за обективите на Сигма и Тамрон.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот yubi » 08 Ян. 2013, 21:10

Благодаря за напътствията,твърдо реших първият ми DSLR да бъде Canon EOS 650D с китов обектив,със сигурност ще пробвам и други обективи,предимно за пейзажи и портретна фотография мисля че ще ползвам машината,със сигурност ще се допитвам и до компетентни в областта членове на форума,за по-нататъшното ми развитие!
Аватар
yubi
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 08 Ян. 2013, 23:09

Така е. Тялото на 5200 е без мотор, но е добро. Обектива не става. Опция е да се окомплектова с 18-105. Също евтин но значително по- добър обектив.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот yubi » 10 Ян. 2013, 21:29

Взех го днес а именно:тялото Canon EOS 650D с китовия EF-S 18-55mm,зареждам батерията и утре започвам с пейзажите-имам ходене свързано с дивечовъдството в Средна гора,след края на ловния сезон се отдавам изцяло на снимането,благодаря на отговорилите ми в постовете,хубава вечер ;)
Аватар
yubi
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 11 Ян. 2013, 16:15

Честито!
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот nikoletka » 01 Сеп. 2013, 20:29

Здравейте и от мен! Аз също съм начинаеща относно dslr апаратите, а имам голямо желание да си купя такъв. Спряла съм се на марка Canon, като първоначално си бях набелязала EOS100d, но след като днес ги разглеждах, започнах да се колебая между 100d и 650d. Искам някой по-запознат да си каже мнението и за двата, тъй като много се затруднявам на кой да се спра. Ще го ползвам за любителски снимки, пейзажна фотография, като се надявам да се усъвършенствам с въпросния апарат. Благодаря предварително!
Аватар
nikoletka
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 02 Сеп. 2013, 11:49

С Canon 100d ще имаш по-добро видео, ще ползваш и новия китов обектив ако не се лъжа. 100d е entry level DSLR а 650d е mid level .
Entry level си е точно за начинаещи :) , с него няма да има wireless светкавици, няма въртящ се дисплей и т.н.т. Така че 650Д-то в това отношение го превъзхожда.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фото техника - дигитални камери и обективи