• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Nikon D610

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Nikon D610 Nikon D610 никон никон беше пък знам iso нищо нищо нищо колкото неща форума нови нови кой

Nikon D610

Мнениеот CVSTOS » 08 Окт. 2013, 19:08

Така, появи се е замесникът на "Омазаният" D600, но поздравления за NIkon, че не следват идеята на Canon в новото тяло, новото, да е само името :)

ikon finally announced today the long rumored camera announced today, the camera features 24.3MP FF sensor, EXPEED 3 Image Processor and Multi-CAM 4800 AF Sensor with 39 Points, the core specification is almost same as its predecessor

Nikon D610 Major Features

24.3MP FX-Format CMOS Sensor
EXPEED 3 Image Processor
3.2″ 921k-Dot LCD Monitor
Full HD 1080p Video Recording at 30 fps
External Mic and Headphone Inputs
Continuous Shooting up to 6 fps
Expandable Sensitivity to ISO 25600
Multi-CAM 4800 AF Sensor with 39 Points
Built-In Flash with Commander Mode
Supports WU-1b Wireless Mobile Adapter

http://thenewcamera.com/nikon-d610-price-press-release-and-full-specification/
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Nikon D610

Мнениеот jordan_rusev » 08 Окт. 2013, 21:37

но поздравления за NIkon, че не следват идеята на Canon в новото тяло, новото, да е само името

Чесно казано не виждам никаква разлика :D , даже в твоя цитат си пише
the core specification is almost same as its predecessor

Пак ще повторя всемирната истина - Канон или Никон имат една и съща политика че даже вероятно си имат и споразумение кой-кога да вади нов модел. Всичко останало са предразсъдъци и митове.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот CVSTOS » 09 Окт. 2013, 07:57

Ееееее, айде сега! Мисля, че тук разликите са много по големи от колкото между 650D и 700D :nought
А относно договорката между тях, е айде де, до кога ще ги чакам тия от Canon : :D
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 09 Окт. 2013, 09:46

Аз пък мисля че не е състоятелно сравнението с по-нисък клас на Канон.
После ако трябва да се върнем на ъпгрейда между 650D и 700D отново не съм съгласен. И както вече съм писал там ъпгрейда е хардуерен което си е доста сериозно и дава една изцяло нова линия на ъпгрейд във всички класове. На тебе може да не ти харесва какви са новите неща но ако погледнаш в по-далечна переспектива ще видиш че от Канон направиха доста сериозна заявка за агресивна политика. Замисли се че като цяло това да слагаш фул-фрейм и повече фокусни зони не е ъпгрейд а тенденция на всички състезаващи се на пазара марки, и на практика това се разтакава във времето изкуствено бавно за да могат да се продават всички класове нови DSLR-и.
В крайна сметка като ти харесва никоня взимай го, тъкмо във форума ще има активен никонаджия който ще хвали никоните и ще става дискусия ;) . Което ще е полезно за всички и за форума.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот CVSTOS » 09 Окт. 2013, 20:16

Не знам, за мен стъпката 650D>700D, не ме впечатли с нищо. Пробвах ги и двата, малко по бързи от 600, но може и да съм пропуснал нещо, заради скептицизма си :red
Да, ясно ми е маркетинг системата на големите корпорации, ясно ми е и нуждата, да се продава, но просто аз се дразня :)
В интерес на истината, ако сега на 12-ти в Берлин, Canon не представят нищо ново, което да ме заинтигува визирам Mark II поне :) Минавам или на K-3 или на D610 :)
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 09 Окт. 2013, 21:32

Гледам във фотопавилион цената на тела - Канон 700 е малко по висока от тази на Канон 60д+карта памет. И като човек, който нищо не разбира от Канони и трябва да избирам, по-симпатичен ми е 60д, па макар и леко по-евтин. В този ред на мисли крачката 650-700 ми изглежда ненужна.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 10 Окт. 2013, 10:10

Гледам във фотопавилион цената на тела - Канон 700 е малко по висока от тази на Канон 60д+карта памет. И като човек, който нищо не разбира от Канони и трябва да избирам, по-симпатичен ми е 60д, па макар и леко по-евтин. В този ред на мисли крачката 650-700 ми изглежда ненужна.

Като крачка за ъпгрейд никога не е удачно да се преминава към по-нов модел от същия клас. А цените са такива защото 700D е с 2 години по-нов от 60D. 60D е по-стар от 70D с който са в един клас и който не е по-евтин от 700D.
700D и 70D вкараха съвсем различен ъпгрейд в системата си, нова линия която ще следва във всички следващи нови модели тела от всички класове. Също така вероятно и в голяма част от новите обективите които ще излизат на пазара.
В този ред на мисли тук правилото "никога не е удачно да се преминава към по-нов модел от същия клас" може би има изключение когато бюджета не позволява 70D.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот CVSTOS » 10 Окт. 2013, 20:51

Аммммм 70D, e тотално друга бира :whistle
КАто стана дума, можете ли да ми обясните, какво означаво това примерно K-3 има 23 cross tape AF фокус точки, които са на F8, а централната на 6D е на F2.8?
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот Gergich » 01 Ноемв. 2013, 00:00

Ето така са направени на к3 АФ точките:

^ вижда се добре кое какво е. :)
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на Gergich за отговора: CVSTOS

Мнениеот jordan_rusev » 27 Окт. 2014, 11:42

Вчера ми писа една позната че има същия проблем с D610 който беше причина за спирането на D600 от продажба. Зацапване на сензора със смазка.
Това вече е доста сериозен проблем за Никон, доверието на потребителите ще падне сериозно.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фото техника - дигитални камери и обективи