• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Камерите на Сони

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Камерите на Сони Камерите на Сони панел снимане беше лично net скоро нямам тест хора добра различни sony sony фокус добри

Камерите на Сони

Мнениеот photohunter » 09 Окт. 2013, 21:40

Наскоро хванах едно Sony A200. Бях много предубеден, но като направих тестове ми се стори добра машина. Та ако някой има впечатления от тази марка, нека сподели защото се унасяме само в дискусии за Канони и Никони.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Камерите на Сони

Мнениеот jordan_rusev » 10 Окт. 2013, 10:12

Да, абсолютно подкрепям идеята. Но за съжаление нямам опит с камерите на сони, не че нямам желание.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Gergich » 11 Окт. 2013, 13:04

Sony бранша също е интересен ! Имат си всичко: и кропки и безогледалки и ФФ ... Наследиха, запазиха и доразвиха много добре технологията и системата на Минолта. Опитаха се да направят нов стандарт апарати - така наречените DSLT, които са с фиксирано полупрозрачно огледало за по-добро видео и по-високоскоростно заснимане в серия. Въпросната с-ма е базирана изцяло на ползването на електронен визьор за сметка на премахнати пентапризма и подвижно огледало. Последното го има, но е застопорено неподвижно, полупрозрачно е и има други функции. Използването на електронен визьор намира все по-голямо приложение, масово навлиза и при други марки като Олимпус, Панасоник, Фуджи и Самсунг. Електронният визьор има редица положителни черти, но наред с това и редица отрицателни. Като плюс може да се отбележи че това , което виждате е точно онова, което ще се отпечата на матрицата, говорим за цвят осветеност и тн. освен това в самия визьор виждате много и най-различни съпътстващи данни. За минус може да се отбележи, че след по-дълго снимане окото се изморява, все още някои визьори дават леки намеци за лаг, но това ще се изчисти с времето. От друга страна опасенията за зърненост на изображението са неоснователни - през електронният визьор образа е пак така чист и детайлен както през класически оптичен - пиксели няма да видите.

Лично на мен ми харесват от линията на Сони следните модели:
а) на ДСЛР а580, а900;
б) на ДСЛТ а57, а58, а77 и разбира се фалгмана а99, който получи тази година награда за фулфрейм;
в) на Некс модели 5, 6 и 7 (а дали ще изкарат и 9?).

Хубавото на телата на Сони освен множеството функции в тях - буквално са претъпкани, е възможността да се ползват и старите обективи на Минолта на А-байонет, има много добри такива както на МФ, така и на АФ.

През последната година Сони показаха своята гъвкавост и изобретателност - доразвиват Некс линията и пускат безогледалки които на външен вид и размер покриват изцяло съвременните ДСЛР-и. Такъв модел на Сони е а3000, това е съвсем нова линия, скоро се очакват още попълнения в добре познатата ни и запазена от Минолта номерация на 5-та, 7-ма и 9-та серии. Хубавото на Некс серията е че това са мощни и компактни безогледалки, които обаче са на кроп 1,5 и ползват матриците на по-големите ДСЛТ-та, разликата е само в по-малкия байонет. Изобретение и много удачно решение е и така нареченият Пийкинг на Сони, даващ възможност на безогледалките да фокусират точно в режим "Лайф-вю" с ръчни обективи и на М - фокус, трика е в това че на задния панел, който в повечето модели е чупещ се показва зоната на фокус - маркирана в определен цвят.

В заключение едно видео за а99 - връх в технологиите до момента:

Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на Gergich за отговора: CVSTOS

Мнениеот photohunter » 17 Окт. 2013, 20:59

То това е ясно. А99 е супер машита. Гледах едно ревю което прави Сони. Организират фото ревю и предлагат ето тази фотоапарат/ за обектива не съм сигурен но беше пак на Сони/ на фотографите за тест. Явно има какво да покажат, при положение, че го бутат в ръцете на хора с Канони и Никони.
За мен интерес представляват моделите А500, ,А570, А580.
Наскоро в интернет попаднах на сайт в който имаше доста широка гама от обективи на Сони със стъкла на Цайс. Като се има в предвид, че Сони е основен производител на матрици за ДСЛР-и, мисля, че трябва да се заглеждаме и в тази марка.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 17 Окт. 2013, 22:18

Снимано със сони А200
Аватар
photohunter
Гуру