• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Първи 10 снимки за ShutterStock

Ключови думи за тази тема
Първи 10 снимки за ShutterStock Първи 10 снимки за ShutterStock istock сайтовете сайтовете сайтовете беше беше светкавица пък иначе иначе иначе знам снимам снимам снима

Първи 10 снимки за ShutterStock

Мнениеот Drifter » 15 Ян. 2011, 21:05

Не знам дали това е подходящото място за темата, но надявам се няма да е проблем да я преместите ако трябва.

Мисля да започна с микростока за начало като се пробвам със ShutterStock. Преди 2-3 месеца преди да си взема dslr бях качил снимки правени с една гадна сапунерка от преди 2 години (когато не знаех какво е фотография), колкото да видя какво ще стане :Lgh и за мое голямо учудване бяха отхвърлили само 8 от 10те снимки, което ми даде някакви надежди. Сега поснимах малко вече поне с основни познания (но не и умения), с по-добра техника и огромно желание удоволствие. Общо взето съм снимал на случаен принцип, без особена идея :sad

Ще се радвам да получа критика, съвети, препоръки и мнения, въпреки че то трябва да има на какво да се дават.
Та по-скоро въпроса ми е дали ще има шанс да приемат 7 от 10те снимки постнати по-долу и дали разпознавате такива, които са направо за триене

Качвам обработени, оразмерени снимки с размер до 500 px ширина/височина) + кроп.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

доста зор беше само с една светкавица :Lgh

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
това много се чудих как да го кропна (имам предвид цялото изображение) и нещо не се получи много добре. Нямам представа как да правя такъв тип снимки.

Изображение
Аватар
Drifter
Напреднал
Напреднал|Напреднал|Напреднала

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Първи 10 снимки за ShutterStock

Мнениеот maggee » 16 Ян. 2011, 00:06

Като за начоло погледни тази тема
По възможност отсей най-хубавите си снимки от към качество и идея и избери 10 фотографии, които да са на различна тематика. Не наблягай на снимки от тип "isolated on white" - може да сложиш една такава. Фотографии от типа на семейни снимки и снимки на домашни любимци са нежелани. Махай всички лога и търговски марки. Имам съмнение, че снимката с дисковете и картата могат да ти я върнат, поради тази причина.
За одобрение може да качваш дори и снимки с хора - примерно някой портрет /в този случай няма да ти искат Model release/. Може да качиш и някой красив пейзаж. Въпроса е да заложш на разнообразието, комерсиалното и качеството.
Успех :thumbup

P.S.
Отхвърлят ли ти снимките, трябва да чакаш един месец, за да качиш повторно снимки за одобрение.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Drifter » 16 Ян. 2011, 14:55

Благодаря за съветите!
Не знаех, че за първите снимки няма да трябва Model release.
Явно ще трябва да поснимам още за да подбера нещо по-свястно.
Аватар
Drifter
Напреднал

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 17 Ян. 2011, 09:25

Когато качваш снимки за одобрение те не остават след това за продажба а са само за да преценят администраторите "ставаш ли за СТОК фотограф". С една дума да отсеят милионите собственици на дигитални фотоапарати които всеки ден попадат на сайта им. Именно защото снимките няма да останат след това за продажба те не се нуждаят от модел релииз в случай че има хора.
За да имаш по-голям % за успех изпрати най-добрите си снимки но не забравяй че трябва да имаш и някаква комерсиална цел.
От снимките по-горе:
2 снимки на котки са много (първата е по-хубава)
Стълба има някаква комерсиална идея но небето е някак невзрачно. Пробвай снимката с по-наситено небе, нещо такова :
Изображение
Камъните с къщичките нямат нищо комерсиално, ще ти я върнат на 100%.
Отрязаното дърво - тук не мога да дам мнение 50/50 според мен.
Дисковете и картата - "SD" е лого :wink . Иначе снимката е добре реализирина въпреки че не е изрязвана.
Водонапорната кула - като идея незнам дали има комерсиална реализация, а като изпълнение погледни долу вляво май си забравил едни жици и част от стълб.
Пейката ще ти я върнат.
Фъстъците - синия кант на чинията направо убива композицията. По-скоро опитай текстура.
Няколко съвета:
Не подценявай админите на сток сайтовете. Те по цял ден гледат само снимки и то не какви да е. По цял ден отсяват и подбират само най-добрите сред хилядите качени всеки ден.
Важното е да те одобрят веднъж, после и да не ти приемат снимките санкции няма, докато сега може да се наложи да чакаш 1 месец преди да можеш да опиташ отново.
Пускай тука (както в тази тема) снимките преди да ги пуснеш там, така ще увеличиш шанса си за успех.
И накрая пожелавам ти успех, не се сърди на критиките те само ще ти помогнат !
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Drifter » 18 Ян. 2011, 18:55

jordan_rusev написа:Когато качваш снимки за одобрение те не остават след това за продажба..

Ясно, предположих че може да е така, но не знаех.

Иначе, нямам от какви снимки да подбирам най-добрите, защото тепърва започвам да снимам. :smile
Критиките и съветите единствено могат да ми бъдат изключително полезни! Повечето неща, които ми казваш, аз явно още не мога да забележа, така както ти ги виждаш. Затова пуснах темата.
Благодаря за изчерпателния отговор! :notworthy
Аватар
Drifter
Напреднал

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 18 Ян. 2011, 19:56

Каквото те интересува питай, форума е затова ! :thumbup
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот fl0ra_fauna » 29 Апр. 2013, 21:55

Хм, тази тема не е раздвижвана от много време. :roll Нека да попитам дали има смисъл да пращам тази снимка:
:D
Първата ми що-годе професионална снимка.Малко не се получи както очаквах, но без да исках уцелих момента, предполагах, че ще улуча цъфналата част :D LOL Чак ми е смешно на фона на вашите изискани или поне прилично докарани произведения. :red Но всеки започва от нещо и както казват по-горе критиката е най-важна, защото се поучаваме от нея. :hi: За щастие утре ще имам възможността да направя още много красиви снимки на цветя, защото идва пролетния фестивал на цветята в града - Флората. Ще направя поне 50-60 снимки, от които едва 5-6 ще са изреадни предполагам. Даже имам чувството, че тази година ще е много по-голяма площта, която ще заемат цветята и ще е наистина доста абстрактно. :nought Ще се опитам да хвана и небето в някои снимки, за да направя всичко по-ефектно и ще кача готовите снимки на 1-ви вероятно или утре вечерта, ако смогна, но не ми се вярва. Ще се радвам ако изкарам поне една свястна, че да взема нещо от нея, дай Боже! :hi:
Аватар
fl0ra_fauna
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 30 Апр. 2013, 11:31

Тази снимка няма смисъл да я качваш!
Като цяло аз съм на мнение че снимките на цветя нямат почти никакво рекламно приложение но това си е мое мнение. Можеш да пробваш текстурни кадри като например:

Ако обаче искаш да продаваш снимки на цветя трябва да постигнеш нещо такова:

Не е зле да разгледа[ какво се търси из сток сайтовете с филтър best selling например.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот fl0ra_fauna » 30 Апр. 2013, 12:56

jordan_rusev написа:Тази снимка няма смисъл да я качваш!
Като цяло аз съм на мнение че снимките на цветя нямат почти никакво рекламно приложение но това си е мое мнение. Можеш да пробваш текстурни кадри като например:

Ако обаче искаш да продаваш снимки на цветя трябва да постигнеш нещо такова:

Не е зле да разгледа[ какво се търси из сток сайтовете с филтър best selling например.

Ех, жалко, защото това ме влече основно. :sorry Все пак какво горе-долу ще е подходящо да се снима в морски град като Варна или Бургас, защото нямам средства да пътувам в други по-екзотични държави, където има какво да се види... :conf
Аватар
fl0ra_fauna
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 30 Апр. 2013, 13:17

Разгледай ние какво сме снимали, в ТАЗИ тема има линкове към наще портфолия
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Donsky » 05 Дек. 2013, 18:06

Шътърите направо ми разбиха първите 10 снимки! Шест от тях са пейзажи, които ми върнаха със забележка: "Image is not in focus or the focal point is not appropriate for the composition." Всичките имат фокус та дрънка. Нямам идея какво трябва да ги правя, да ги прешарпвам ли, що ли?

Ето три от тях в istock:
http://www.istockphoto.com/stock-photo- ... ol-bay.php
http://www.istockphoto.com/stock-photo- ... st=b48d05f
http://www.istockphoto.com/stock-photo- ... st=0abf66a

На тази, пък, ми поискаха пропърти релииз.
http://www.istockphoto.com/stock-photo- ... g-area.php
"A Shutterstock approved model and/or property release is required for this image".
Не мога ли да снимам четири стола и една маса без разрешение?
:sad
Аватар
Donsky
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 05 Дек. 2013, 19:59

В повечето случаи там връщат с измислени причини. Като качваш снимки гледай са различни като тематика. Качи им някой от типа isolated on white, предметна фотография и т.н.т. Нека да имат комерсиална стойност. Тази със столовете има прекалено силно винетиране, те не си играят да дават креативни коментари а като не им хареса нещо бухат от готовите коментари което е най-близко.
Иначе снимките са яки, поздрави !
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 05 Дек. 2013, 20:31

Подкрепям Данчо. Избери най-хубавите си снимки и гледай да са на различна тематика.
Успех! :thumbup
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Donsky » 05 Дек. 2013, 21:53

Благодаря :)
Аватар
Donsky
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Препоръчваме ви

Мнениеот ba11istic » 18 Окт. 2014, 17:17

Гледам темата и Shuttera наистина много връщат снимките но това е хубаво защото взимат най качествените .... ето едно патенце което хванах в крачка :nought :nought :nought и на което много се радвам :bleh :bleh :bleh
http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=218493175
Аватар
ba11istic
Напреднал

Препоръчваме ви

Мнениеот MonumentalDoom » 23 Ноемв. 2014, 15:22

Да. Наистина много връщат. Аз след около 11 месеца опити най-после преди 2-3 дни ме одобриха със 8/10 снимки. Страшна мъка беше. Харесат 4-5...после като пак ги пусна ми ги върнат. Явно различни хора с различни критерий ги оценяват. Най-парадоксалното е, че след като ме приеха 5 мин по-късно реализирах продажба, а на следващия ден втора със същата снимка. И то с портфолио от 8 снимки :D
Аватар
MonumentalDoom
Напреднал

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 24 Ноемв. 2014, 10:37

По принцип в Шътърсток най-много се продават новите снимки. Така например ако няколко месеца не качваш снимки може да забележиш, че броя на продажбите спада и съответно в момента, в който качиш нови снимки ще видиш някакво раздвижване.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Сток сайтове