• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Sigma 8-16mm f/4.5-5.6 DC HSM или Tokina AF 11-16mm f/2.8

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Sigma 8-16mm f/4.5-5.6 DC HSM или Tokina AF 11-16mm f/2.8 Sigma 8-16mm f/4.5-5.6 DC HSM или Tokina AF 11-16mm f/2.8 снимам скоро два колкото неща кой добра цената светлина цяло добри относно бленда линк дава

Sigma 8-16mm f/4.5-5.6 DC HSM или Tokina AF 11-16mm f/2.8

Мнениеот vvas » 31 Дек. 2013, 07:29

Здравейте! Колебая се кой от тези два обектива да си взема за Canon! Приоритет ми е по-голямото фокусно разстояние, но не и с цената на качеството! При Сигмата ме блазнат тези 8мм широко, но ме притесняват мненията относно Сигмите за калпави бройки и проблеми с фокусът им!!! За Токината чета добри неща, като изключим това, че има повече аберации. Моля, споделете вашето мнение!?
Аватар
vvas
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Sigma 8-16mm f/4.5-5.6 DC HSM или Tokina AF 11-16mm f/2.

Мнениеот jordan_rusev » 31 Дек. 2013, 13:58

Много интересна дилема :)
Аз също снимам с канон и също мисля да се сдобивам в най-скоро време с ултра широк обектив. Не знаех за тази сигма и сега като се порових открих много интересен сайт за сравняване на обективи.

Ето ти ЛИНК. От към рязкост нещата като че ли са на кантар.

Токина си е известна с аберациите но като гледам сигмата не отстъпва по рязкост което е изненадващо. Доста съм ровил за ревюта из нета и като цяло токината сериозно впечатлява със своята линеатура което се вижда и в тоя сайт а аберациите се чистят в крайна сметка. Плюса при токината е и по-отворената бленда което си е предимство при снимки в затворени пространства с малко светлина. Токината може да се ползва и на фул-фрейм от 14.5-16мм .

В slrgear сигмата дава добра рязкост с 7D. Не може да се ползва полар което е малко кофти при пейзажи. Има мнения че при повече мегапиксели пада рязкоста при 8-10мм. Колкото до качествени/некачествени бройки - божа работа.

Тази тема ме вълнува така че ще се радвам да пишеш всичко което откриеш.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Re: Sigma 8-16mm f/4.5-5.6 DC HSM или Tokina AF 11-16mm f/2.

Мнениеот vvas » 31 Дек. 2013, 17:45

Благодаря ти за включването! Линковете, който си ми дал ги ползвам постоянно за сравнения и информация! Ще търся още инфо и ако открия още съществена информация ще я споделя тук! Поздрави и Весели Празници!!!
Аватар
vvas
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фото техника - дигитални камери и обективи