• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Избор на фотоапарат

МОЛЯ не очаквайте някой друг вместо вас да направи проучване за да ви отговори. Ако искате съвет какъв фотоапарат или обектив да закупите в този раздел е правилното място за това, но бъдете по-конкретни в питането си.
Ключови думи за тази тема
Избор на фотоапарат Избор на фотоапарат добър цена цена пък иначе снимам снимам искам net снима горе iso помощ помощ колкото

Избор на фотоапарат

Мнениеот mobilnata » 27 Дек. 2013, 21:11

Здравейте, опитвам се да си избера фотоапарат, с който да мога да правя любителски снимки.Сумата, която бих могла да отделя е около 600 лв.От това, което изчетах най-добри до тази сума са Nikon Coolpix P520 Black и Sony Cyber-Shot DSC-HX50 Black,Canon PowerShot SX50.Бихте ли ми помогнали да взема решение понеже си нямам никакво понятие от фотоапарати, но имам нужда от такъв. :)
Аватар
mobilnata
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Избор на фотоапарат

Мнениеот jordan_rusev » 28 Дек. 2013, 20:23

Аз съм за канон-а :)
И после ако го вземеш да качиш снимки да гледаме на луната с тоя х50 оптичен зуум. Ще ми е интересно даже аз да го снимам това, да не говорим за някоя HD видео на луната ;)
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот mobilnata » 31 Дек. 2013, 15:34

Благодаря за отговора :)
Аватар
mobilnata
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот Тоска » 06 Ян. 2014, 16:29

Здравейте!!! И аз се опитвам да си избера ,фотоапарат за любителски снимки. Спряла съм се на Nicon Coolpix L 320 ,Sony Cyber-Shot DSC-H 200. И двата са на промоционална цена 299 лв. като Никона го предлагат със всички аксесоари.Мисля,че като за начало е добре,но предпочитам да се вслушам в меннието на професионалистите.Предварително благодаря ,и ще се радвам ако някой отдели от времето си ,за да ми помогне в моя избор. :hi:
Аватар
Тоска
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 06 Ян. 2014, 20:24

Двата модела са доста близки, разгледай тези две ревюта
Nicon Coolpix L 320
Sony Cyber-Shot DSC-H 200
На мен ми изглежда че сонито има по-добри качества при високите ISO но трябва да се видят и останалите параметри.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Тоска » 07 Ян. 2014, 18:00

Благодаря,явно,че ще е Сонито а дай Боже,по-нататък и нещо по-добро!!! :D
Аватар
Тоска
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот Тоска » 08 Ян. 2014, 12:46

Здравейте!Дано не досаждам но в момента съм изправена пред дилемата,както писах по-горе,какъв фотоапарат да си взема,изчетох доста нещта,всеки ми дава различни мнения и препоръки,бях се навила за соните което писах по-горе,но в последствие ми препоръчаха друг вид по-скъп фотоапарат Canon PowerShot S110
Моля последно за Вашия съвет и мнение.Предварително благодаря!!! :hi:
Аватар
Тоска
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 08 Ян. 2014, 14:38

Действително този Canon PowerShot S110 фотоапарат е много по-добър от по-горните изброени и затова е и по-скъп.
С по-голяма матрица е и снимките които ще видиш в ревюто са наистина много качествени и с малко шум при високите иса.
Също Sony Cyber-shot DSC-HX20V, който е и още по-скъп.

Всичко зависи от тебе. От това ти какво търсиш ? Компактност, качество, зуум, цена.
От това какво мислиш да снимаш с него ? Снимки за спомен, пейзаж, спорт, стриит, портрет.

Ако можеш да отделиш малко повече можеш да си вземеш DSLR където качеството е много-много по-добро, възможностите са големи и реално влизаш наистина във фотографията. Ето например Canon 1100D е 679.00 лв. и получаваш подарък ваучер за аксесоари на стойност 60лв. с който ваучър можеш да си вземеш чанта и още нещо.
Ако не можеш да отделиш толкова пари и търсиш компактност Canon PowerShot S110 е добър избор.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Тоска » 08 Ян. 2014, 15:11

Благодаря,за бързия отговор!Лек и успешен ден!!!
Аватар
Тоска
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот Тоска » 08 Ян. 2014, 15:49

Наистина първо трябваше да уточня за какво по-точно ми трябва,на първо място разбира се снимки на дърворезбите-иикони,иконостаси ....ръчно изработени кукли,които изработваме и следващото което ме влече е всичко останало в природата-пейзажи,животинки,буболечки и т.н. :D
Аватар
Тоска
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 08 Ян. 2014, 20:33

За такива снимки

Канончето (Canon PowerShot S110) ще ти свърши работа. Ще ти свърши работа и за пейзажи. За макро също, дават го че снима в режим макро от 3см така че няма да има проблем.
Разбира се един DSLR винаги ще е по-добре но пък е и по-скъп, и иска обективи. А това канонче дава доста сериозно качество като за непрофесионален апарат.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Тоска » 09 Ян. 2014, 09:35

:hi: Добро утро!Да,това е наша снимка,в интерес на истината и аз исках да кача и покажа снмка но нещо не ми се получи. Всъщност аз бях отделила около 300 лв.но все увеличавах сумата защото ми се ще да е нещо по-добро,но засега ще се задоволя с този Канон а дай Боже и по-нататък а и трябва доста да почета и науча,разбира се ще моля и за вашата помощ,като навляза в нещата,да премина и на по-голям клас.Благодаря за ценната помощ и внимание,благодаря,че сте се заели с това благородно дело да помагате и давате ценни съвети.Лек и ползотворен ден.
Аватар
Тоска
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 09 Ян. 2014, 10:36

Не се притеснявай питай колкото искаш. Надявам се като вземеш апарата пак да влизаш в нашия форум и да стават дискусии.
Иначе аз много обичам да снимам българските занаяти, ето малко мои снимки:

Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Тоска » 22 Ян. 2014, 13:17

Здравейте! От няколко дни съм вече със фотоапарат Canon Pawer Shot S 110,разбира се не без вашето мнение и препоръки!Надявам се,да съм направила правилния избор,поне като за начало!Следващата стъпка е по-трудна,приемам мнения и препоръки от къде да започна ,като се има предвид,че вече се запознах със устройството на фотоапарат,кое за какво служи,общо взето основните нещта. :hi:
Аватар
Тоска
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот maria_2103 » 18 Апр. 2014, 13:40

Здравейте ! Моля за помощ при избор на фотоапарат ! Фотоапарата ми трябва да правя семейни снимки - вкъщи, на морето, на планина, на излед, да успявам да заснема палавото си дете. До сега съм снимала с обикновена "сапунерка" Samsung, относително доволна съм, но го ползвам вече 8 год и искам нещо по-добро. Искам да фотоапарата да прави хубави снимки с наситени цветове независимо от условията / светло, тъмно, слънчево, мрачно /, искам хубави наситени цветове,също да прави хубави снимки и на движещи се обекти. Ни ми се иска да е DSLR, защото са доста обемни, тежки, а и изискват закупуването на допълнителни аксесоари. Мисля, че ме устройва класа фотоапарати който е ниво под DSLR. И друго което ми прави впечатление, имам доста познати които си накупиха DSLR и правят много лоши снимки, направо ужасни, изчетох доста и явно DSLR в аматьорски ръце е пълна катастрофа.
От известно време усилено търся и чета из нета и се бях спряла на
http://www.nikon.bg/bg_BG/product/digit ... nikon-1-j1
Nikon 1J1, но като отидох в магазина продавача ми каза, че въобще не се търсели тези, били твърде специфични и фотографите не ги предпочитали, ако искам може да ми го поръча, но ме посъветва да не купувам такъв.
Очаквам съветите ви !
Аватар
maria_2103
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 19 Апр. 2014, 08:37

Fujifilm X-A1
Аватар
photohunter