• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Какво да избера помощ за фотоапарат

Съвети и препоръки, интересни техники и идеи, фотографски уроци и съвети за начинаещи и напреднали в областа на фотографията
Ключови думи за тази тема
Какво да избера помощ за фотоапарат Какво да избера помощ за фотоапарат никон никон беше пък знам скоро помощ помощ помощ помощ помощ помощ помощ помощ помощ

Какво да избера помощ за фотоапарат

Мнениеот joro_petrov72 » 21 Ян. 2014, 18:15

Здравейте приятели,нов съм във форума и изобщо в тази материя фотографията,но съм страстен любител на качествените фотографии.Досега съм правил снимки с какви ли не фотоапарати,но резултатите от самото качество на снимката никога не ми харесват.Навих се да си купя нещо по класно (или поне според моите аматьорски разбирания).Бих могъл да отделя някъде от порядъка на 650-700 лв. Какво бихте ме посъветвали, или да ми препоръчате нещо качествено за тези пари.Аз се загледах в SONI DSC-HX 300,но не смея да взема решение без компетентно мнение .Благодаря ви предварително!
Аватар
joro_petrov72
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Какво да избера помощ!

Мнениеот maggee » 21 Ян. 2014, 19:13

Аз ти предлагам да си вземеш Canon EOS 1100D
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот joro_petrov72 » 21 Ян. 2014, 20:36

Благодаря ти много!
Аватар
joro_petrov72
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот joro_petrov72 » 21 Ян. 2014, 21:00

Очаквам и други мнения! :notworthy
Аватар
joro_petrov72
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот mimache » 22 Ян. 2014, 12:15

Мнението ми не е компетентно,но наскоро и аз бях пред същата дилема.Бях решила да е Никон и почетох доста за моделите.За тази сума,която можеш да отделиш ти предлагам да погледнеш Никон 5100,аз избрах малко по евтиният вариант 3100.Незнам обаче тази сума която си написал само за тяло ли е,защото ще ти трябва и обектив.
Аватар
mimache
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на mimache за отговора: joro_petrov72

Мнениеот jordan_rusev » 22 Ян. 2014, 21:31

Един колега вчера поръча Canon 100D продавалник чисто нов от USA внос без да е разпечатана кутията. Доста по-евтини, без гаранция но пък чисто нови.
Утре го чакаме да дойде по ЕКОНТ с опция отвори и тествай.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: CVSTOS

Мнениеот CVSTOS » 24 Ян. 2014, 12:12

Данчо, драсни ако го вземете, как се представя, че замислям подарък на една девойка :)
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 24 Ян. 2014, 14:31

Взехме го. Неразпечатан беше, абсолютно чисто нов. Доставката му беше 20-тина лева до офис на ЕКОНТ с опция за отваряне и преглед. Кабела на зарядното е с UK щепсъл но преходника е 2-3лв. Хората са коректни така че не се притеснявайте да си поръчвате. Няма БГ гаранция но цената е много по-добра. 1200лв е по наще магазини а тук излезе на 800лв. Даже след време нещо да му стане тази разлика от 400лв. покрива всякакви разходи дори и смяна на затвор. Тук може някой от дистрибуторските фирми да ме намрази но сами са си виновни.
Колкото до апарата като модел - идеален е. Добра машина не можах да го базикам много защото батерията нямаше много заряд но скоро ще го разцъкам здраво. Компактен и лек е, хареса ми много.
Фокуса е супер тих STM системата е върха. На лайф-вю държи фокуса, фокусирва супер тихо и меко. Направо ги признах за STM-a.
Добави ли са му премахване на аберациите, което е добре за хората които снимат в JPG.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: CVSTOS

Re: Какво да избера помощ за фотоапарат

Мнениеот maggee » 24 Ян. 2014, 15:34

То и да има БГ гаранция, по-добре да не ти се налага да я ползваш. Пан сервиз са фирмата, която официално прави гаранционното обслужване на Канон, но са много зле. Що се отнася до Никон - офицялен сервиз в БГ няма и се пращат в Гърция за гаранционно обслужване (доколкото знам).
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фотография