• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Избор на първи dslr: какво мислите за canon 450D?

Съвети и препоръки, интересни техники и идеи, фотографски уроци и съвети за начинаещи и напреднали в областа на фотографията
Ключови думи за тази тема
Избор на първи dslr: какво мислите за canon 450D? Избор на първи dslr: какво мислите за canon 450D? добър снимам горе колкото нямам добра бих каква sony sony почти добри цяло тяло тяло

Избор на първи dslr: какво мислите за canon 450D?

Мнениеот Twingo » 30 Апр. 2014, 21:19

Здравейте, колеги!

В момента снимам с турбо сапунер - Sony dsc h200. Върши ми работа, но не е нещо особено и мисля, че един дслр ще прави много по-добри снимки и ще има огромна разлика.
И все пак се чудя дали си струва да продавам почти нов фотоапарат, за да си купя втора ръка (в момента нямам възможност за нов, а и не мисля, че начинаещ като мен може да се възползва от всички функции на един по-скъп дслр. :)
Идеята ми е след време, когато видя, че ми трябва нещо по-добро, да го сменя. По принцип ще се ползва за различен тип снимки, но основно пейзажи.
Засега си мисля за Canon 450D + обектив 18-55. Имате ли впечатления от това тяло и добре ли съм се ориентирал като цяло? Бюджетът ми е 350 лв., макс 370. Разгледах също по-новия модел 1100D, почти еднакви са като характеристики, но някак 450D ме грабна, а и е малко по-евтин. Също като предимство, поддържа заключване на огледалото, за разлика от 1100D.

Моля да изкажат мнението си и колеги, преминали от турбо сапунер на дслр, за да съм сигурен, че няма дам парите си на вятъра, а и че дслр-а е добра инвестиция в сравнение с Sony-h200, с което съм в момента.

ПП: Ако някой иска да погледне мои снимки, ако те имат някакво значение, ще изпратя.

Благодаря ви предварително! :-)
Аватар
Twingo
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Избор на първи dslr: какво мислите за canon 450D?

Мнениеот maggee » 03 Май 2014, 21:15

450D е добро тяло за начинаещ с ДСЛР-ите. Съпруга ми имаше преди време един такъв служебен и изказа доста добре впечатления за разлика от следващия 500Д. Избора ти е добър, важното е да попаднеш на читава бройка, за целта е хубаво да гледаш да вземеш тяло на колкото се може по малко брой кадри защото модела е доста стар.
Успех с търсенето ако има нужда поствай обяви да помагаме.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Twingo » 05 Май 2014, 12:54

А какво мислите за това тяло? http://olx.bg/prodavam-fotoaparat-penta ... -i47663797
Аватар
Twingo
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот Gergich » 06 Май 2014, 10:35

http://www.trustedreviews.com/Pentax-K-m_Digital-Camera_review
Pentax Km е добро 10-мегапикселово апаратче за начинаещи. Сглобено е добре и работи добре. Както писа Маги по-горе, търси апаратче на възможно най-малък брой кадри (до 20 000). Каква ще е марката има значение само за фенове и маняци, по принцип всички известни марки и повечето им модели снимат добре. Старт с тяло 2-ра ръка не е лоша идея стига то да е в добро техническо състояние. Освен модела Км, мога да препоръчам и модела К10 или К200. За други марки бих препоръчал модели като Canon 40d, Sony a580, Nikon d80. Не са за пренебрегване и някои вече по-стари ПЕН-ове на Олимпус , на които им паднаха цените много, въпрос на попадение е. Добре е когато купуваш да има някой с теб, който да е на "ти" с марката и модела.
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фотография