• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Избор между Canon 650D или Nikon D5200

МОЛЯ не очаквайте някой друг вместо вас да направи проучване за да ви отговори. Ако искате съвет какъв фотоапарат или обектив да закупите в този раздел е правилното място за това, но бъдете по-конкретни в питането си.
Ключови думи за тази тема
Избор между Canon 650D или Nikon D5200 Избор между Canon 650D или Nikon D5200 добър добър добър никон никон никон никон никон никон цена цена цена беше снимане беше

Избор между Canon 650D или Nikon D5200

Мнениеот didkoband » 16 Юни 2014, 15:37

Здравейте,

Бих искал да ви помоля да ми помогнете при избора на първия ми DSLR. Нямам опит с подобен вид техника, досега съм снимал с Fujifilm FinePix F70 EXR. Надявам се да ми дадете правилна насока на това мое начинание. Чета форума от скоро, рагледах и няколко ревюта на 2-та модела в dpreview, но колкото повече чета, толкова повече се обърквам :)
Бюджета който съм определил е около 1200-1300 лева. Като гледам има добри оферти за тези 2 модела, на които съм се спрял, а също имам и намеса от приятел с 3-ти - Canon 100d. Вариантите които разглеждам са EOS 650D kit със 18-55mm IS II, гледам същия и с 18-135mm IS STM, но надхвъря бюджета ми, а е по-универсален. За Никона - Nikon D5200 Black kit със 18-105mm VR.
Апарата ще се използва за семейни снимки, малко портрети, екскурзии, в това число пейзажи, самолети - много обичам да снимам :)
Забравих - апарата ще се ползва и за видео, главно клипчета по участия на дъщеря ми по мероприятия от детската градиан и др.такива.
Аватар
didkoband
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Избор между Canon 650D или Nikon D5200

Мнениеот Gergich » 16 Юни 2014, 16:16

Здравей,

от 2-та модела които си фиксирал за момента без да се объркваш повече - Канон 650д. На въпроса защо ? - ами много просто, никона е по-нисък клас, поне да беше споменал Никон д7000, тогава да се чуди човек ... :D Накрая за да не останеш без чуденка (да не излезне че много лесно си избрал ДСЛР), погледни и още 2 марки, ей така просто да разсеяш скуката:
1) http://magazin.photosynthesis.bg/offer/ ... 10009.html / http://magazin.photosynthesis.bg/offer/ ... 00075.html < Pentax k30 / k50 ;
2) http://magazin.photosynthesis.bg/offer/ ... 00107.html < Sony a58 .

Модела на Канон 100д е малък по размери, дамско изпълнение е и може да не ти е удобен като захват, но си заслужава да погледнеш другите модели на Канон : 1200д и 600д. От Никон в момента само д7000 е смислена покупка (визирам показател възможности/цена). Думичката качество нарочно я пропускам, за мен има по-особен смисъл и е предмет на отделна дискусия. :D
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на Gergich за отговора: didkoband

Мнениеот didkoband » 16 Юни 2014, 16:52

Благодаря за бързия отговор :)

Никон d7000 го гледах, но ми надхвъля бюджета, особено с 18-105мм.
600d го загледах и него, също с 18-135mm IS, но сякаш по ме блазни 650d с 18-135mm IS STM, главно, че ще е по-добър при видео! Не ми се иска, каквото и да взема да е "китовите" обективи, тъй като ще ми умалеят много бързо :)
Аватар
didkoband
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 16 Юни 2014, 21:41

На пазара излиза Канон 1200Д който вероятно ще поддържа системата STM с автофокус при видеото. Канон 100Д ме накефи както съм писал в предни теми.
Иначе 650-то не е лошо но там нямаш следящия фокус а само STM системата тоест новия мотор. Следящия автофокус при видеото влезе след 700Д. Подържа се при моделите 100Д , 700Д, 70Д и вероятно 1200Д.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот didkoband » 17 Юни 2014, 08:45

Чета характеристиките и виждам следящ автофокус и при 650d, при 1200d не го откривам.
Не знам колко прецизно работи, някъде бях чел, че си заслужава от 70d нагоре, но там е друга бира.
Аватар
didkoband
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 17 Юни 2014, 09:43

Възможно е но ти препоръчвам лично да провериш и видиш че работи с STM обектив. STM е мотора на обектива и той работи на всички тела но въпроса е дали следящия фокус на видеото, което е функция на тялото е съвместима с STM обективи, тоест при видео а не при снимки (второто е гарантирано).
Иначе аз съм тествал следящия автофокус при Canon 100D и резултата беше напълно задоволителен. При 700D ще е също, при 70D ще е още по-добре. За Canon 1200D нищо не знам все още, наскоро разбрах че го пускат но предполагам че това ще бъде въведено и там. Възможно е обаче да го направят с по-орязани фумкций с цел по-ниска цена.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: didkoband

Мнениеот flipz » 09 Дек. 2014, 18:51

Бил по- висок клас 650D, а сега де ...
По- малък сензор, по- малко MP може да си режеш от снимката ако решиш.
По- висок круп фактор.
По- лош китов обектив
По- лоша система за автофокус 9точки

D5200
По- голям сензор и 24мп
По- нисък круп фактор 1.53 срещу 1.61
По- добър китов обектив 18-55 VR2
По- добра система за фокусиране с 39 точки.
* сензор като на D7100 - който си е доста висок клас (toshiba)

Дори в тестовете в тубата 5200 e победител .. :att
Как ще му предлагате A58 той дори не е DSLR категория на sony с полу прозрачно стъкло, малък буфер и наследник на апарат от нисък клас A37 а не на A57 който дори е по- добър и скъп.

Gergich написа:Здравей,

от 2-та модела които си фиксирал за момента без да се объркваш повече - Канон 650д. На въпроса защо ? - ами много просто, никона е по-нисък клас, поне да беше споменал Никон д7000, тогава да се чуди човек ... :D Накрая за да не останеш без чуденка (да не излезне че много лесно си избрал ДСЛР), погледни и още 2 марки, ей така просто да разсеяш скуката:
1) http://magazin.photosynthesis.bg/offer/ ... 10009.html / http://magazin.photosynthesis.bg/offer/ ... 00075.html < Pentax k30 / k50 ;
2) http://magazin.photosynthesis.bg/offer/ ... 00107.html < Sony a58 .

Модела на Канон 100д е малък по размери, дамско изпълнение е и може да не ти е удобен като захват, но си заслужава да погледнеш другите модели на Канон : 1200д и 600д. От Никон в момента само д7000 е смислена покупка (визирам показател възможности/цена). Думичката качество нарочно я пропускам, за мен има по-особен смисъл и е предмет на отделна дискусия. :D
Аватар
flipz
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 09 Дек. 2014, 19:38

Еднакъв клас са да.
За китовия обектив си в много голяма грешка, никонския не може ама никак не може да се мери с канонския. Няма я 2-рата версия на никонския - съпоставяне със стария китак
Автофокусната система е на светлинни години пред тази на никона, независимо че има повече АФ точки. STM мотора пък направо кърти по скорост и следене, за видео няма да говорим.
1.5 кроп срещу 1.6 е по-добре но при еднакви мегапиксели а при повече мегапиксели мисля че качеството е предимство на канона, в тестовете се вижда предимство в детайл-а. При шума са еднакви.

На сони не съм фен. В случая разликата е минимална, аз бих избрал канона заради STM-a и видеото.
В момента обаче за мое сажаление никона водят в битката про топ-кроп и фул-фрейм. Чакаме новите модели на 2015-та, ясно е че нямаше нови модели ФФ тая година защото се конструира нов сензор но да видим колко ще е конкурентен на Сони и Никон.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 07 Ян. 2015, 21:30

Обектив Nikon AF-S DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G VR II май са го понаправили за да могат да го ползват с новите тела. И да има някаква разлика няма да е очевадна. Пък и това за светлинните години ми се струва малко пресилено, но не ми се изпада в подробности. Едва ли човек който не може сам да си избере фотоапарат ще открие разликите. Така, че според мен и двете машини са верен избор. Сони не бих си купил. Не знам защо може и да е предрасъдак. Колкото до снимане на видео-там мълча.
Не знам доколко това мое да послужи за ориентир.
http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-6 ... ikon-D5200
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 08 Ян. 2015, 11:44

Тоя тип сайтове са изключително ПОДВЕЖДАЩИ и неверни. Ето ти един пример в същия сайт:
Canon 7D vs. Nikon 5200D
Резултат - РАВЕН
Няма измерение или вселена в които тия два модела да са равни. Никона няма мотор, няма дори безжични светкавици, автофокус ...... по нищо не може да се мери с 7D. За мен 650D е по-добрия избор. Комплектовано с Canon 11-18mm f/4.5-5.6 is stm за широкоъгълен и едно Canon EF 40mm f/2.8 STM си е направо много добра система.
Никон изостанаха май, доскоро много се радвах на Nikon D750 фул-фрейм - ала - бала - вчера пуснаха съобщение че тялото има проблем с неприятни флеари при странична светлина. Изкараха куп фул-фрейм тела и всичките с проблеми. Чакам сега да видя какво ще изкарат Канон тая година, вадят само патенти засега но се надявам скоро да видим нещо.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот pero » 08 Ян. 2015, 12:58

Говори се че 5D mark IV ще излезе скоро с 50MP матрица. Вече събирам пари :rock
Аватар
pero
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 08 Ян. 2015, 17:18

При 7Д нещата са ясни. Между 650-то и 5200 не виждам някакви особени разлики. Мисля, че са на един кантар. При единия превъзхожда едно, при другия друго, но накрая като удари човек чертата.............
Не говоря за снимане на видео, защото такова нещо не снимам. Чувал съм, че Канон в ниския и среден клас са по- добри, но впечатления нямам никакви. Ние често се захласваме по характеристиките на техниката, а не обръщаме никакво внимание на собствените си качества, като забравяме, че апарата е само средство. Разбира се техниката е много важна за постигане на целите, но според мен съпоставянето на точно тези две машини е ненужна дребнавост. А човек който не знае как да си избере фотоапарата, не знае какво му трябва, едва ли в близко време ще усвои толкова който и да е от двата фотоапарата, че да му използва оптимално всичките възможности. А до тогава ................ вече ще знае точно какво иска. Затова писах по-горе, че и която от двете да вземе ще му свърши работа. Колкото до тези сайтове, гледам ги защото там са публикувани конкретни цифри за характеристиките на дадената машина.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 08 Ян. 2015, 17:50

pero написа:Говори се че 5D mark IV ще излезе скоро с 50MP матрица. Вече събирам пари :rock

Да надявам се че на 12-15-ти Февруари ще покажат нещо ново. Аз чакам Canon 6D mk2 с новата матрица която патентоваха и автофикуса на 7D mk2.

photohunter написа:Между 650-то и 5200 не виждам някакви особени разлики.

Да прав си. Но и да се гледат само ТТ данни не е достатъчно. Ето например 6Д има само 11 фокусни зони но пък лови фокус при пълен мрак, при това адски точно. В подобни сайтове съм правил сравнение на Никон Д5200 с Канон 5Д мк3 и ха-ха-ха какво да видя, никон д5200 по-добър. А това е абсолютен смях, а много хора ги гледат тия сайтове а реалноста е съвсем друга.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот photohunter » 08 Ян. 2015, 19:51

Наистина не е достатъчно, но е някакъв ориентир. Първо виждаш какви са цифричките. После като се видят и ревютата и нещата леко се избистрят :)
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот ba11istic » 08 Ян. 2015, 23:23

Абе колеги да ви спаднаха продажбите във Fotolia ??? Нищо не са ми копували от 12 дена сигурно .....
Аватар
ba11istic
Напреднал
Напреднал|Напреднал|Напреднала

Препоръчваме ви

Мнениеот pero » 09 Ян. 2015, 13:21

При мен от декември е трагично навсякъде.
Аватар
pero
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 09 Ян. 2015, 15:03

Декември по-принцип спадат продажбите навсякъде, така че не се притеснявайте :)
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Съвети за закупуване на фототехника