• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Помощ при избора на твърд обектив за Канон

МОЛЯ не очаквайте някой друг вместо вас да направи проучване за да ви отговори. Ако искате съвет какъв фотоапарат или обектив да закупите в този раздел е правилното място за това, но бъдете по-конкретни в питането си.
Ключови думи за тази тема
Помощ при избора на твърд обектив за Канон Помощ при избора на твърд обектив за Канон добър добър снимане снимане беше снимам снима горе помощ помощ помощ два два макро макро

Помощ при избора на твърд обектив за Канон

Мнениеот pero » 18 Авг. 2014, 18:43

Навил съм си на пръста да си взема твърд обектив за сток. Имах "нещастието" да снимам с един 50мм 2.5 макро, направих хубави снимки, но определено не е моя обектив. Бюджета който съм си определил е около 1000 лева. Може и малко да го надхвърля.
Опциите в този ценови диапазон не са много. Доста се облизвам на 50мм 1.4 USM. Гледам обаче че много ги продават по обявите за 500-600 лева, което лекичко ме спира с мисълта че прекалено много хора искат да се отърват от него. Сигма имат един 50мм 1.4 : http://www.photopavilion.com/?page=cata ... additional който е доста по-скъп. Някой снимал ли е с такъв?

В този ценови диапазон също е и 85мм 1.8 USM, обаче ме притеснява малката челна леща. Все си мисля, че обектив в по-голяма челна леща е по-добър, или бъркам? Друг подобен е 100мм 2.8 макро. МАлко над 1000 лева.

Някой снима ли с някой от горните обективи и може ли да ми помогне с избора?
Аватар
pero
Профи
Профи|Профи|Профи

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Помощ при избора на твърд обектив за Канон

Мнениеот jordan_rusev » 18 Авг. 2014, 20:13

Снимал съм с Канон 100мм макро, добър е и е макро.
Снимал съм с канон 50мм ф/1.4 , също ми харесва, добър е след ф/2 и има хубаво цветопредаване.
Със сигмата не съм снимал но гледайки ревютата и той е добър след ф/2.
Разгледай като вариант този обектив
Sigma 70mm f/2.8 EX DG Macro
Дават го доста рязък. Тествал съм го и не ми допадна че челната леща се движи напред при снимане на макро. Това обаче беше отдавна и не значи че на тебе няма да ти допадне.
Също този:
Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro
Тествай в магазина може да ти харесат. Последните два са макро което според мен е хубаво за твърд обектив.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Re: Помощ при избора на твърд обектив за Канон

Мнениеот Gergich » 19 Авг. 2014, 14:45

Погледни и тези два Тамрона:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211920072001.html

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211120120001.html

Сигмата по-горе 50/1,4 е страхотна, но е по-подходяща за портретно снимане, за макро и предметна можеби става, но не това и е дисциплината.
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Съвети за закупуване на фототехника