• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Canon 7D Mark II

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Canon 7D Mark II Canon 7D Mark II добър добър никон никон никон цена лично иначе пък пък иначе снимам искам искам искам

Canon 7D Mark II

Мнениеот CVSTOS » 16 Сеп. 2014, 13:06

Доста интересна Фотокина тази година.....
Като започнем с представянето най накрая на 7D Mark II.
След това минем на новото отроче на Nikon, D750. Което си е напълно нов клас DSLR.
Samsung NX1, доста добра машинка изглежда, поне на хартия. Но лично мен ме е страх, че ще е само на хартия.... Самсунг по принцип са специалисти, да прецакват нещата...
Един от новите обективи на Canon, първи по рода си EF 24–105mm f/3.5–5.6 IS STM
Новата "Палачинка" EF-S 24mm f/2.8 STM, отново на Canon
И ред други... Та сега на въпросният 7D Mark II

The Canon EOS 7D Mark II digital SLR camera is designed to meet the demands of photographers and videographers who want a camera that can provide a wide range of artistic opportunities. With a winning combination of cutting-edge operations and a robust, ergonomic design, it is optimized to make even the most challenging photography simple and easy. The EOS 7D Mark II features a refined APS-C sized 20.2 Megapixel CMOS sensor with Dual DIGIC 6 Image Processors for gorgeous imagery. It shoots up to 10 frames per second at ISOs ranging from 100–16000 (expandable to H1: 25600, H2: 51200), has a 65-point* all cross-type AF system and features Canon’s amazing Dual Pixel CMOS AF for brilliant Live-View AF. It has dual card slots for both CF and SD cards, USB 3.0 connectivity and even has built-in GPS** for easy location tagging, automatically. Compatible with an ever-expanding collection of EF and EF-S lenses plus a host of EOS accessories, the EOS 7D Mark II is an ideal tool for creative and ambitious photography.

Canon EOS 7D Mark II Features

20.2 Megapixel CMOS (APS-C) sensor and ISO 100–16000 (expandable to H1: 25600, H2: 51200) for reduced noise at high ISOs and high performance Dual DIGIC 6 Image Processors for outstanding image quality and processing speed.
High speed continuous shooting up to 10.0 fps allows you to capture fast action.
65-point* all cross-type AF system for high-performance, accurate subject tracking with EV -3 sensitivity (center point) for focusing in extreme low-light conditions.
Canon’s innovative Dual Pixel CMOS AF enables you to shoot video like a camcorder with smooth, fast, and accurate autofocus and lets you enjoy instant and precise autofocus even when shooting stills.
Stunning Full HD video with Custom Movie Servo AF (speed and sensitivity) for continuous focus tracking of moving subjects, multiple frame rates including Full HD recording at 60p in MOV and MP4 formats and uncompressed HDMI out.
Intelligent Viewfinder II provides approximately 100% field of view for shooting ease.
Improved custom controls and built-in intervalometer and bulb timer for expanded creativity.
Magnesium alloy body with shutter durability up to 200,000 cycles and enhanced dust and weather resistance.
EOS Scene Detection System features a new 150,000-pixel/RGB+IR metering sensor for improved precision.
Built-in GPS** Receiver provides a digital compass, records location information (longitude, latitude, elevation and universal coordinated time (UTC)) as EXIF information for geotagging images when shooting.
3.0-inch Clear View II LCD monitor (approximately 1,040,000 dots) for bright and clear viewing.

Цените за преордър : Canon EOS 7D Mark II $1799, Canon EOS 7D Mark II w/18-135 STM $2149
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Canon 7D Mark II

Мнениеот jordan_rusev » 17 Сеп. 2014, 00:00

От канон пак са скромни, което почва да ме дразни вече много. На цената на Nikon D610 който е фул-фрейм предлагат модел 2014-та про клас без WiFi но пък с GPS за който се чудя за к'ъв чеп ми е ? Дисплея не е чупещ, два процесора от ново поколение но не и 1920 на 60fps или тайм-лапс. Иначе всичко друго е супер ама като за модел в края на 2014-та след 5 год. чакане мисля че има защо да се искат гореизброените неща, скоро ще ги видим и в ниския клас.
Никон поне пуснаха 3 фул фрейм тела тази година. Чакам отговора на канон защото за мен 6Д не може да се мери с Никон Д610 или новия Д750.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот CVSTOS » 17 Сеп. 2014, 01:32

Дам, и аз съм силно привлечен от D750......
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 17 Сеп. 2014, 11:44

Четох слухове че в момента от канон разработват нов фул-фрейм сензор трислоен по някаква нова технология по-евтина което щяло да свали цената на телата. С по-дълбоки цветове и малко по-висока динамика. Ако му вкарат и автофокуса на 6Д от -3EV и фокусните зони, процесор и мерене на 7Д ще съм силно привлечен. Докога обаче ще се чака незнам.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот CVSTOS » 17 Сеп. 2014, 14:46

Аммм, сега четох че Mark II си снима 1080p на 60fps.... а и автофокуса му е като на 6D :) Искам да видя как се справя в low light ситуации. Иначе на D750 ме дразни, че са му сложили скапаният филтър, което от маркетингова гледна точка е добре. Че, иначе всички, щяха да купуват само него и да забравят D810 :)
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот Gergich » 23 Сеп. 2014, 09:56

Не си мислете че д800/810 е върха на сладоледа само защото е скъп ! Това е никонско тяло и си има типичните за марката трески за дялане. Моделът д750 (поне на хартия) е доста по-умерен, тялото е по-компактно от д610 и е с размер на топ кропка, но ... и той е скъп. Редно е да се мисли за поевтиняване и масовизиране на ФФ и кропките да останат бляд спомен от отминалите години. Цифровата фотография е на доста годинки вече, поне 20 години народа снима с кропки и се поумори, защото те кропките не са съвсем апарати а лУеко имитации на такива. Технологията напредна достатъчно за да се продават вече истински апарати на сносни цени.

Колкото до новото 7дМ2, на мен ми харесва много, това е топ кроп, но ще е скъп колкото фулфрейм, което вече неФърФи.
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот CVSTOS » 25 Сеп. 2014, 01:15

Проблемът при мен е, че искам нова камера, но нямам финансите за 5D Mark III. Та, за това сега трябва да избера между 6D и новото 7D. Там вече е мътно! Обичам да снимам всичко, навън и на естественна светлина. От което идва, че 6D, ще е идеален, защото сензорът му използва пълноценно наличната светлина, но пък от друга страна страшно обичам да снимам и развълнувано море, от което идва проблемът на 6D, скапаното минимално наличие на focus points.... Ще, изчакам да видя на какви пари, ще пуснат 7D Mark II във simplyelectronics и ще реша...
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот Gergich » 26 Сеп. 2014, 08:09

Към момента топ кроп апаратите заслужаващи внимание са три: Канон 7дМ2, Сони а77-2, Пентакс к3. Останалите просто са догонващи. За 2 бона можеш да си вземеш к3 лимитирана, силвър версия + грип ;), а77-2 и тя е около тези пари, каноните по традиция са скъпи. Тяло като Никон д7100 неможа да се представи убедително и само затвърди факта че д7000 е по-добър избор за феновете на нея марка. За съжаление фул-фрейма си е фул-фрейм .. :(
Last edited by Gergich on 26 Сеп. 2014, 16:37, edited 1 time in total.
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на Gergich за отговора: CVSTOS

Мнениеот jordan_rusev » 26 Сеп. 2014, 10:15

Интервю с Masaya Maeda директор мениджмънт в Канон.
Отговаря на въпроси за 7D-то. Не са му вградили WiFi защото материала на тялото не позволявал, което ми се вижда малко тъпо като извинение и малко като пясък в очите.
На въпроса за Dinamic Range-а се оправдава че искали да направят сензор с високо качество и малко шум на всички нива, а това коствало от DR-а. Което е супер тъпо защо в крайна сметка потребителя ще трябва софтуерно да си наваксва ДР-то и шум пак ще избие.
Радвам се че такива провокативни въпроси са му задали но ме дразни че за него сякъш това не са проблеми които потребителите търсят. Жалко че не са го питали защо няма нов модел ФФ в отговор на Никонските. Слуховете са че разработват ново поколение ФФ сензор с по-ниска цена на производство и по-голяма дълбочина на цветовете, но това са слухове иска ми се да го бяха питали за това.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: CVSTOS

Мнениеот CVSTOS » 26 Сеп. 2014, 14:42

Проблемът е, че вече имам няколко канон-ски обектива и преходът към друга марка, ще ме утежни много!
Данчо, то хубаво разработват, но сигурно, ще се случи същото, като 7D Mark II, чакане, чакане и пак чакане. А, междувременно Никон, ще изкарах 5 нови тела....
Аватар
CVSTOS
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 26 Сеп. 2014, 18:09

И аз мислех да ъпгрейдвам но явно ще чакам. Засега ще си карам с доброто старо 7D.
Новия 7D е страхотен като за кроп няма какво да се иска като изключим глезотииките без които не е страшно.
За фул-фрейм обаче ще чакаме нещо ново защото нито 6D ми харесва нито имам средства за 5Д мк3.
Колкото до обективите - ДА и аз съм така харесвам и съм доволен от мойте много и не искам да ги сменям в никакъв случай.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 24 Окт. 2014, 16:45

Едно сравнение между Canon 7D mk2 , Sony a6000, Nikon 7100D и стария добър Canon 7D.
Новия 7Д има малко по-добър детаил от стария, никона е ужасен. И победител е ............ (тука правя пауза като при оскарите) Sony a6000.

И като съм почнал да ритам в бъбреците менаджерите на канон да пусна и една извадка от интервюто с Masaya Maeda - Директор Мениджмънт и Изпълнителен директор в Canon.
One thing we know from our own testing is that Canon DSLR sensors can’t quite compete with some modern sensors from Sony in terms of dynamic range. How important to you is developing sensor technology?

We are very focused on getting the best image quality. I’m not sure what measurements you’re looking at but when it comes to dynamic range for example we consider image quality as a whole, from low to high ISO sensitivities and on balance we consider our sensors to be the best.

My ideal camera is one that can take a picture in any environment from complete darkness to the brightest sunshine.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Gergich » 24 Окт. 2014, 20:01

Да де ама е вярно че към момента Сони правят най-добрите сензори !
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фото техника - дигитални камери и обективи